Skocz do zawartości
  • 0
kuben269

LG C2 OLED 55 - jakie ustawienia?

Pytanie

Witam!

Udało mi się kupić w dobrej cenie TV LG OLED 55" C21LA. Poczytałem trochę w internecie, obejrzałem kilka filmików dot. ustawień SDR/HDR i chciałbym uzyskać pomoc dot. ustawień w SDR, ponieważ mam wrażenie że zmieniając na własne tj. obraz żywy/ płynny ruch obraz jest bliski temu czego oczekuję, ale martwię się, że odbiega od tzw. referencyjnego. Czy są jakieś wzorce ustawień pod ten TV z możliwością ew. edytowania "pod siebie" ale żeby jednocześnie zachować bliskość ideałowi? Zależy mi głownie aby wykorzystać potencjał matrycy 120 hz, na tą chwile nie widzę spektakularnej różnicy względem starego LCD... być może coś mam źle ustawione... będę wdzięczny za pomoc! Pozdrawiam, J.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może różnice ceny którą udało Ci się zdobyć przeznacz na kalibrację?

TV jeden drugiemu nie równy więc jak chciałbyś uzyskać ten referencyjny obraz kopiując czyjeś ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
22 godziny temu, kuben269 napisał:

Witam!

Udało mi się kupić w dobrej cenie TV LG OLED 55" C21LA. Poczytałem trochę w internecie, obejrzałem kilka filmików dot. ustawień SDR/HDR i chciałbym uzyskać pomoc dot. ustawień w SDR, ponieważ mam wrażenie że zmieniając na własne tj. obraz żywy/ płynny ruch obraz jest bliski temu czego oczekuję, ale martwię się, że odbiega od tzw. referencyjnego. Czy są jakieś wzorce ustawień pod ten TV z możliwością ew. edytowania "pod siebie" ale żeby jednocześnie zachować bliskość ideałowi? Zależy mi głownie aby wykorzystać potencjał matrycy 120 hz, na tą chwile nie widzę spektakularnej różnicy względem starego LCD... być może coś mam źle ustawione... będę wdzięczny za pomoc! Pozdrawiam, J.K.

Jak pisaliśmy na łamach portalu, tryb "żywy" jest najgorszym trybem który można wybrać. Widzę jednak, że takie kolory Ci odpowiadają, jednakże z referencją nie mają one nic wspólnego. Jeśli chcesz oglądać w zamyśle reżysera to niezbędna będzie kalibracja gdyż "na oko" nie jest możliwym ustawienie telewizora w taki sposób.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak, chyba zdecyduję się na taką usługę :)

Czy może mi Pan odpowiedzieć, podczas oglądania piłki nożnej, mam mieć ustawiony tryb film maker czy "sport"?  Nawet po kalibracji już. Te tryby trzeba zmieniać zależnie od oglądanej treści?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...