Skocz do zawartości
demboos

Samsung LE37M87BD + laptop po HDMI-DVI

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='demboos' post='64499' date='22.10.2007, 21:25 ']Kluczem do sukcesu okazała się zakładka Scaling (dostępna po podłączeniu telewizora do złącza DVI laptopa) - nie wiadomo czemu domyślnie ustawiono średnie położenie suwaka - po przesunięciu na maksa w prawo (no overscan) ukazał się moim oczom upragniony obraz 1920x1080x60Hz na pełnym ekranie bez żadnej czarnej ramki. Pobawiłem się również innymi częstotliwościami odświeżania - tryby Interlanced wyglądają beznadziejnie gdy wyświetla się okna, filmy wyglądają znośnie. Z ciekawości włączyłem tryb 24p - działa !!! Jedyny dziwny efekt który zauważyłem przy tej częstotliwości to lekkie opóźnienie obrazu na TV w stosunku do tego co się dzieje na kompie (np. przesuwam myszką okno i czuję wyraźne opóźninie). Przy 60p Tego efektu nie ma.[/quote]
Chyba nie do końca.
Nie wiem jaki masz system, ale na Viście powoduje to zacinanie się filmów, zwłaszcza w HD. Efekt jest taki jakby się karta nie wyrabiała.
U mnie tak jest, ale na starszych Catalistach. Możesz napisać jaki masz system i czy filmy nie "rwą" ?

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robert71' post='67215' date='10.11.2007, 12:06 ']Chyba nie do końca.
Nie wiem jaki masz system, ale na Viście powoduje to zacinanie się filmów, zwłaszcza w HD. Efekt jest taki jakby się karta nie wyrabiała.
U mnie tak jest, ale na starszych Catalistach. Możesz napisać jaki masz system i czy filmy nie "rwą" ?

Robert[/quote]

Mam Vistę. Jest rzeczywiście tak jak piszesz - napisałem zresztą o tym w swoim poście (np. podczas przesuwania okien mam wrażenie że obraz na TV jest opóźniony). Jak to jest w przypadku filmów HD, sprawdzę przy najbliższej okazji i dam znać.

Pozdrawiam

--
Demboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]Demboos[/b] że tak spytam ustawiałeś jakoś tv lcd aby dało się dobrze pracować na nim np: z fotografią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, nabyłem ten tv jakieś 3 tygodnie temu. razem z cyfrą+ i dekoderem Philipsa HD (wersja bez dysku twardego).
mam pytanie do posiadaczy tego modelu samsunga: czy u was też występuje efekt smużenia? czy smużenie na kanałach ma związek z niskim bitrate programów nadawanych przez cyfrę a może z dekoderem? a może jednak kiepski tv kupiłem? smużenie na niektórych kanałach bądź audycjach na danych kanale (czasami na National Geographic HD nawet) jest okropnie denerwujące. najlepiej jest na c+ sport HD - tam smużenie jest minimalne.
połączenie mam na bardzo dobrym kablu HDMI-HDMI. mam też drugie połączenie przez dobry kabel component, jednak na componencie obraz jest gorszy niż na HDMI. Edytowane przez marco1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Rrew' post='75761' date='25.12.2007, 15:23 '][b]Demboos[/b] że tak spytam ustawiałeś jakoś tv lcd aby dało się dobrze pracować na nim np: z fotografią ?[/quote]

Nie, niestety ale nie bawię się w takie rzeczy, na TV oglądam wyłącznie filmy z PC. Ale roboty pewnie jest dużo, bo na oko widać że kolory są zupełnie inne niż na panelu laptopa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=10040"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=10040[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...