Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Proszę o poradę jaki TV wg Was jest najlepszy w chwili obecnej. Dane czego wymagam od TV poniżej :)

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 40 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost. Czasem z kuchni, ale tv będzie wisiał na ramieniu więc o około 40 st. mogę go obrócić.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  Słońca mało, a jak świeci to są rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE65MU7052
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 120h, 4K, Smart Tv, przerzucanie ekranu na TV (posiadam Samsung S22)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Konsola PS5, dekoder TV, Steam Link, Dysk zewnętrzny, 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, film
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie bardzo
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 50% użycia TV to konsola.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? I tak i tak, bez preferencji
17. Preferencje co do wielkości?  85" i więcej!
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nic
19. Preferencje co do marki ? Zawsze miałem Samsunga i jestem fanem, ale Sony, LG czy Philips też wchodzi w grę
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 12000 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

 

Chyba raczej nic dodawać nie muszę, Wyżej wymienione pytania raczej wyczerpują temat :)

Macie jakieś propozycje? Co byście kupili mają podobne preferencje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Ściśle do budżetu pasowałby idealnie Sony X90K. Jednak zerknąłem na ceny w porównywarce i okazało się, że Samsung QN91B jest w cenie ok 13k. Ten drugi posiada zdecydowanie bardziej zaawansowane podświetlenie co za tym idzie kontrast, jasność i czerń. Trzeba jednak wspomnieć, że wadą tego Samsunga będzie gubienie detali w czerniach. Więcej na temat tego problemu przeczytaj tutaj. Co do kalibracji, przeczytaj o jego mankamentach i odpowiedz sobie raz jeszcze ;)

Pozdrawiam

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Maciej Koper napisał:

Samsung QN91B jest w cenie ok 13k.

Hmmm a mogę prosić o link do tego TV? pokazuje mi, że ten model jest tylko do 75" a wersja z 85" ma oznaczenie 90B i kosztuje 13,5K ale na stronie, na której raczej wolałbym nie zamawiać sprzętu za taką kasę. 

 

P.S. Jaka jest cena kalibracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej tutaj link. Jest to godny zaufania sklep znajdujący się w Łodzi. Wszystko zależy od tego, co dokładnie chciałbyś skalibrować. Cennik znajdziesz w tym linku. Możesz dowolnie wybrać co dokładnie chcesz z telewizorem zrobić. Pozdrawiam i do zobaczenia! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nadal z Niemiec wożą sprzęt, nie ma problemu z gwarancją tyle, że jest realizowana na terenie Niemiec.

Kiedyś chciałem od nich wziąć LG C9 lecz wtedy na 100% nie był to tv z Polskiej dystrybucji

Proszę przed zakupem dokładnie sprawdzić te informacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...