Skocz do zawartości
Tomaszkowski

zakup tradycyjnego 21''

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Szanowni internauci pomocy !!!
poszukuje porządnego tv 21calowego
Początkowo byłem zainteresowny modelami slim LG/Samung ale po wizycie w sklepie wyszło to co pisami na forach ludzie czyli geometria obrazu do kitu - dla mnie to skandal szczególnie widac to było kiedy ekran był w panoramie ograniczony czarnymi pasami góra dół.
Co w takim razie polecacie co sądzicie o firmach Philips, Thomson, Grundig ??
Moje wymagania to jedynie idealny obraz czy wymagam zbyt wiele w erze mody na LCD??

Cena max w sklepach internetowych to 650 pln

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tomaszkowski' post='60286' date='15.09.2007, 18:59 ']Witam
Szanowni internauci pomocy !!!
poszukuje porządnego tv 21calowego
Początkowo byłem zainteresowny modelami slim LG/Samung ale po wizycie w sklepie wyszło to co pisami na forach ludzie czyli geometria obrazu do kitu - dla mnie to skandal szczególnie widac to było kiedy ekran był w panoramie ograniczony czarnymi pasami góra dół.
Co w takim razie polecacie co sądzicie o firmach Philips, Thomson, Grundig ??
Moje wymagania to jedynie idealny obraz czy wymagam zbyt wiele w erze mody na LCD??

Cena max w sklepach internetowych to 650 pln

Prosze o pomoc[/quote]

Używany Sony trinitron, wyjdzie jeszcze taniej :P
pozdrawiam,
thinkrun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='thinkrun' post='60319' date='16.09.2007, 01:01 ']Używany Sony trinitron, wyjdzie jeszcze taniej :P
pozdrawiam,
thinkrun[/quote]


Rozumiem że to model używany bo obecnie w ofercie sony nie posiada CTR (nie licząc 14 cali)
Interesowałby mnie nowy tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tomaszkowski' post='60286' date='15.09.2007, 18:59 ']Witam
Szanowni internauci pomocy !!!
poszukuje porządnego tv 21calowego
Początkowo byłem zainteresowny modelami slim LG/Samung ale po wizycie w sklepie wyszło to co pisami na forach ludzie czyli geometria obrazu do kitu - dla mnie to skandal szczególnie widac to było kiedy ekran był w panoramie ograniczony czarnymi pasami góra dół.
Co w takim razie polecacie co sądzicie o firmach Philips, Thomson, Grundig ??
Moje wymagania to jedynie idealny obraz czy wymagam zbyt wiele w erze mody na LCD??

Cena max w sklepach internetowych to 650 pln

Prosze o pomoc[/quote]


Niestety, określenia: porządny CRT 21 cali, nowy, a tym bardziej slim wzajemnie się wykluczają. Jak ma być porządny to tylko wtórny rynek, jakąś pewną sztukę kupić niezniszczalnego Trinitrona, jak już ktoś słusznie zauważył :P.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='60366' date='16.09.2007, 16:20 ']Niestety, określenia: porządny CRT 21 cali, nowy, a tym bardziej slim wzajemnie się wykluczają. Jak ma być porządny to tylko wtórny rynek, jakąś pewną sztukę kupić niezniszczalnego Trinitrona, jak już ktoś słusznie zauważył :P.[/quote]

Oki Panowie
To co powiecie na temat tej aukcji warto?
[url="http://allegro.pl/item243578028_telewizor_sony_kv_21_t5k_stereo_trinitron_ideal.html"]http://allegro.pl/item243578028_telewizor_...tron_ideal.html[/url]

......................
Znalazłem dwa interesujące mnie TV, który z tych tv bylby lepszy JVC AV-21QS5 czy Daewoo DTX-21G2K
Chodzi mi o podzespoły i łatwość naprawy w przyszłości

Jeśli chodzi o jakość obrazu to świecą porównywalnie (Daewoo ma filtr grzebieniowy a jvc nie )
JVC 2 lata gwarancji a Daewoo 1 rok gwarancji

JVC cena ok 600
Daewoo cena ok 500

Proszę o pomoc

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, Daewoo daje Ci roczną gwarancję i to daje już do myślenia, oczywiście z tytułu ustawy (na podstawie paragonu) możesz reklamować go przez dwa lata. Ale z doświadczenia wiem, iż nie ma co się pakować w Daewoo, Funai, Elemis, Telestar (chociaż ten podobno jest zrobiony na podsespołach Philipsa). Tak jak wyżej Ci powiedziano, Sony z serii Trinitron pogra dłużej niż nowe tv, które są teraz sprzedawane. Sami mamy jeden taki na półce (799zł) i porównanie z pozostałymi wypada dla nich druzgocąco.


Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tomaszkowski' post='60376' date='16.09.2007, 17:41 ']......................
Znalazłem dwa interesujące mnie TV, który z tych tv bylby lepszy JVC AV-21QS5 czy Daewoo DTX-21G2K
Chodzi mi o podzespoły i łatwość naprawy w przyszłości

Jeśli chodzi o jakość obrazu to świecą porównywalnie (Daewoo ma filtr grzebieniowy a jvc nie )
JVC 2 lata gwarancji a Daewoo 1 rok gwarancji

JVC cena ok 600
Daewoo cena ok 500

Proszę o pomoc[/quote]


Pozwolę sobie zacytować z innego wątku, na naszym forum:


Pytanie:
Moi rodzice mają telewizor CRT(100hz 29") Daewoo DTH-29U7K-100D. Ciągle marudzą że jak wieczorem oglądają telewizję to bolą ich oczy? Czy postawienie AGATU lub kwiatków obok TV pomoże(zmniejszy promieniowanie emitowane przez TV? A może trzeba ustawic jakąś lampke za telewizorem - aby zwiekszyła komfort?


Odpowiedź:
Starożytni Chińczycy mieli taką metodę: Telewizor Daewoo należy postawić obok najbliższego śmietnika i pozostawić go tam na noc. Ból oczu ustępuje natychmiastowo. Natomiast pozostałe wady tego telewizora znikają już następnego ranka. Nie ma mory, nie ma zniekształceń obrazu, nie ma przebarwień - słowem nic nie ma (jak to mawiał jeden z kandydatów na urząd Prazydenta RP)

Pozostawiam to Twoim przemyśleniom, nie komentuję, bo uważam że trafniej bym tego nie ujął :lol: Zauważ tylko że mowa tam jest o wyższym modelu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='60429' date='17.09.2007, 09:17 ']Starożytni Chińczycy mieli taką metodę: Telewizor Daewoo należy postawić obok najbliższego śmietnika i pozostawić go tam na noc. Ból oczu ustępuje natychmiastowo. Natomiast pozostałe wady tego telewizora znikają już następnego ranka. Nie ma mory, nie ma zniekształceń obrazu, nie ma przebarwień[/quote]
ująłeś to w 100% trafnie, mam to samo zdanie na temat wszelkiego rodzaju wyrobów tej i podobnych "marek"
a ciekaw jestem skąd się biorą opinie typu "ten podobno jest produkowany na częściach Philips'a", obawiam się, że jeżeli już to najwyżej pewne technologie są stosowane na licencjach znanych marek jak Philips lub na ich podobieństwo, a z samego Philips'a to może takie telewizory jak Daewoo mają co najwyżej kabel zasilający i baterie w pilocie.
Niektórzy mówią, że LG jest dobre bo produkowane współnie z Philips'em - więc pewnie to to samo :P Tak LG żeruje na naiwności konsumentów. Philips stosuje zupełnie inne matryce, ma zupełnie oddzielne linie produkcyjne, inne normy i jedyne co ich łączy to licencje na korzystanie z technologii Philips'a i wspólne inwestycje w regionach ekonomicznych dla obniżenia kosztów :lol: Jedyne czego można pogratulować LG to dobrej ceny i niezłego marketingu w połączeniu z rozwojem oferty, a sam produkt nie jest zbyt fantastyczny pomimo naciągniętych parametrów, które można uzyskać jedynie w warunkach laboratoryjnych :P Tak więc zmieżając do meritum zachęcam do kupowania sprzętu wypróbowanych marek z tradycjami, które są właścicielami lub przynajmniej twórcami przynajmniej niektórych rozwiązań technologicznych, a nie kupują wszystkie od innych i produkują marnej jakości substytuty dla "oszczędnych" odbiorców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszce jedna wazna kwestia, forum nie przypadkowo sie nazywa hdtvpolska :lol:

Ale skoro sie juz uparłeś na crt to tylko rynek wtórny, podejrzewam ze za 100-200 zł mozna coś kupić.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...