Skocz do zawartości
hobb3

Panasonic 37 lub 42 PV60 - opinie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zwracam się z prośbą do wszystkich (chyba na razie nielicznych) osób, które zdecydowały się na zakup którejś z wymienionych plazm i mają już możliwość korzystania z niej w warunkach domowych. Jestem pozytywnie nastawiony na zakup któregoś z tych modeli, ale ponieważ środki finansowe będę miał dostępne dopiero za miesiąc, to przed zakupem z chęcią wysłucham subiektywnych opinii (niekoniecznie technicznych) innych nabywców.

Przykładowe rzeczy, które mnie interesują:

1. Czy dostępne są wersje z ramką czarną i srebrną, czy tylko w jednym kolorze?
2. Czy odległość od ekranu 2-2,3 m to nie za mało jak na model 42-calowy? Podobno im wyższa rozdzielczość ekranu, tym z bliższej odległości można komfortowo oglądać obraz. Czy tak jest w tym przypadku?
3. Jak jest z odbijaniem światła od ekranu? Gdzieś spotkałem się z opinią, że występuje taki efekt.
4. Jak ogląda się mecze (Canal+ lub TVP)... mistrzostwa coraz bliżej... zakładając sygnał z cyfry+ i dobry tuner satelitarny.
5. Skalowanie obrazu 4:3? Jak to wygląda w tym modelu?


I z innej beczki. Jak dojść do menu serwisowego i sprawdzić ilość godzin uruchomienia telewizora? Czy przy zakupie plazma powinna mieć wartość 0? Ewentualnie jakie są akceptowalne wartości?


Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że to forum nie specjalnie sie lubi z tym do którego podaje link, ale jestem posiadaczem tego TV i tam zamieściłem kilka swoich uwag, spostrzeżeń i opinii na jego temat. Mam go już prawie tydzień i na razie podtrzymuje wszystko:


[url="http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5355"]Panasonic TH42PV60[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź. Właśnie twój post na tym innym forum skłonił mnie do zarzucenia sieci w celu zebrania jak największej ilości informacji na temat tych modeli.

Jak na razie dochodzę do wniosku, że 37 cali w zupełności wystarczy, biorąc pod uwagę odległość od ekranu 2-2,3 metra.

Pozdrawiam i czekam na kolejne opinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 42 cale i oglądam z 3-3,5 metra oraz z kablówki. Taka odległość jest ok ale mniejsza byłaby już zbyt mała także przy Twoich dwóch metrach raczej odradzałbym kupowanie 42 cali. Po prostu głowa by Cie rozbolała od obracania na boki bo jednak wielkość ekranu robi wrażenie. Bo jesli chodzi o jakość to wiadomo, ze wszystko zależy od źródła sygnału. Dla kablówki myślę, ze te 3 metry to takie minimum, bliżej na 42 widać już niedoskonałości sygnału, ale ponad 3 widok cieszy i to bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
różnica w cenie to "tylko" 700 zł a mamy 5 cali więcej w modelu 42".
Proponuję popatrzeć też na tabelę odległości, która jest gdzieś tu na forum w archiwach i w zależności od źródła sygnału dobrać wielkość ekranu.
Ale za pół roku do roku będzie już "dużo" źródeł HDTV, więc może jednak 42 cale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale podobno w tym 37 calowym to bardzo slychac wentylator jak chodzi i pilot jest do kitu jesli sie myle to napiszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...