Skocz do zawartości
Andykrk

LG OLED C2 która wersja aktualna

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam oferty sklepów szukając telewizora LG C2. Jak rozumiem jest to aktualna wersja z 2022? Lada chwila powina pojawić się wersja C3.

Zauważyłem różne nazwy modelów i bardzo wiem czym one się różnią. Np.

OLED55C21LA

OLED55C22LB

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, afflux napisał:

To miło że zadajesz pytania, (kto pyta nie błądzi) jednak mi znalezienie odpowiedzi zajęło 10 sekund np. - https://hdtvpolska.com/telewizory-telewizor-lg-oled-2022-c2-g2-ceny-przedsprzedaz-gdzie-kupic-test/

Nazwy są pod różne sieci sklepów.

To miło, że odpowiadasz... szkoda tylko, że nie na temat. Z podanego przez ciebie linku nic nie wynika, poza reklamą dla sklepu ;)

 

13 godzin temu, Andykrk napisał:

Zauważyłem różne nazwy modelów i bardzo wiem czym one się różnią. Np.

OLED55C21LA

OLED55C22LB

Generalnie różnią się kolorem tyłu - jeden jest biały, drugi czarny. jest to czasem istotne, gdy tv nie wisi.

Teraz pozostałe różnice zapewne są kosmetyczne. Kiedyś różniły się tunerami DVB-C/T/S, kartami dostępu warunkowego CI, wyglądem stopy (podstawki).

Czasami jakiś "egzotyczny" symbol podpowie ci, że tv nie pochodzi z oficjalnej dystrybucji, tylko jest importem z innych krajów. Należy wtedy zachować więcej ostrożności przy zakupie.

Jak już namierzysz "swój" to wujek G i strona producenta:

https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-oled55c22lb

https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-oled55c21la

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Barnaba napisał:

To miło, że odpowiadasz... szkoda tylko, że nie na temat. Z podanego przez ciebie linku nic nie wynika, poza reklamą dla sklepu ;)

Ok, masz rację - byłem w pracy i wkleiłem zły link. Miło że odpowiadasz na pytanie koledze Andykrk, a więc jest nadzieja dla tego forum. Pozdrawiam.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor zamówiony. Na co zwrócić uwagę przy pierwszym uruchomieniu? Jak sprawdzić czy z matrycą wszystko ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie kupowałem OLEDa, więc nie wiem, czy coś się zmieniło :)

Kiedyś ludziska strasznie się "szarpali" (łącznie ze mną przy pierwszym razie), że plamy, banding i inne cuda. Oddawali, wymieniali - generalnie płacz i lament :)

"Lekarstwem" na 99% bolączek było (jest?) "wygrzanie" matrycy, czyli puszczenie wysoko kontrastowego, wielobarwnego, najlepiej w HDR obrazu - masz kupę różnych demo na youtube. 

Czas leczenia od kilku do kilkudziesięciu godzin, zwykle kilkanaście.

Podkreślę, że to moja praktyczna wiedza sprzed 3 i więcej lat.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...