Skocz do zawartości
fyr

klopoty z nagrywaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Od jakiegos czasu nagrywam sobie poranna emisje Simpsonow na C+. Musze jednak ze smutkiem stwierdzic, ze w wiekszosci odcinkow zanika obraz i nagrywa sie tylko sam dzwiek. Rozpoczecie nagrywania ustawione jest na kilka minut przed poczatkiem kreskowki i wszysko jest w porzadku. Jest obraz ale zanika on gdzies w trakcie czolowki serialu. Mam tuner HD Philipsa, nagrywam na HDD Pionier. Niech ktos mi wytlumaczy w czym rzecz. Czy to cos z tunerem czy po prostu Cyfra robi taka chale. Juz wiele razy zdarzalo mi sie ze byl tylko dzwiek bez obrazu - wtedy pomaga zazwyczaj przelaczenie kanalu na chwilke i wszysko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może problem z HDCP. Napisz czym to wszystko jest połączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lm81' post='59726' date='11.09.2007, 18:23 ']Może problem z HDCP. Napisz czym to wszystko jest połączone.[/quote]

Tuner do TV HDMI ale sam tuner Cyfry do Nagrywarki z dyskiem podlaczony jest scartem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='fyr' post='59732' date='11.09.2007, 18:56 ']Tuner do TV HDMI ale sam tuner Cyfry do Nagrywarki z dyskiem podlaczony jest scartem[/quote]

Temat odgrzewam bo dawno na to forum nie zaglądałem. Zauważyłem ostatnio podobną rzecz, ale z nboxem hdtv recorderem. Do TV mam go podłączonego przez amplituner kablem HDM, oraz dodatkowo przez scart do nagrywarki. Wszystkie te sprzęty są produkcji SONYego. Zauważyłem taką rzecz, że przy nagrywaniu na nagrywarkę zewnętrzną programu odtwarzanego z dysku twardego nboxa tv musi być włączony na sygnale z nagrywarki zewnętrznej. Zmiana kanału lub wyłączenie tv skutkuje wstrzymaniem odtwarzania programu z dysku nboxa i nbox przechodzi do odbierania normalnego programu z satelity ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam nagrywarke samsung hr720 połączoną z dekoderem cyfry HD przez scart i przez nagrywarkę obraz na canal+16/9 jest bardzo rozciągnięty (logo ledwo mieści sie na ekranie) a na canal+film hd są pasy na górze i na dole ekranu.poza tym reszta programów jest też lekko rozciągnięta.czy można to jakoś ustawić do normalnych proporcji.z poprzednim dekoderem thomson sd wszystko było w porzadku.próbowałem ustawiać w menu nagrywarki i dekodera ale nie moge dać rady.może ktoś spotkał się z podobnym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeprogramowalem nagrywanie na wieczorna emisje i juz nie ma klopotu. Jest to dla mnie sprawa dosc mistyczna dlaczego wstepowaly te klopoty o poranku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...