Skocz do zawartości
lm81

Odtwarzanie z nrecordera bez podłączania anteny

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem obejrzeć na projektorze parę nagranych rzeczy, a w pokoju gdzie jest projektor nie mam kabla do anteny sat. Niestety po podłączeniu do projektora (hdmi, component) cały czas wyświetla się, że brak sygnału. Można tylko wejść w ustawienia anteny.

Jakiś miesiąc temu udało mi się obejrzeć nagrania - też na początku były jakieś pytania o sygnał z anteny, ale jakoś (nie pamiętam już jak) wszedłem w listę i oglądałem zarówno nagrania w HD jak i SD. Może zmiana oprogramowania coś tu namieszała? Edytowane przez lm81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
a jaki posiadasz projektor?
ja mam BenQ W500 i po HDMI nic,zero a co do sygnału to dzwoniłem kiedyś do BOK i powiedziamo mi ze musi n-recorder dostać sygnał z SAT. HD z VOD tylko po HDMI.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lm81' post='59479' date='09.09.2007, 23:29 ']Chciałem obejrzeć na projektorze parę nagranych rzeczy, a w pokoju gdzie jest projektor nie mam kabla do anteny sat. Niestety po podłączeniu do projektora (hdmi, component) cały czas wyświetla się, że brak sygnału. Można tylko wejść w ustawienia anteny.

Jakiś miesiąc temu udało mi się obejrzeć nagrania - też na początku były jakieś pytania o sygnał z anteny, ale jakoś (nie pamiętam już jak) wszedłem w listę i oglądałem zarówno nagrania w HD jak i SD. Może zmiana oprogramowania coś tu namieszała?[/quote]


To było przed aktualizacją recordera. Napisałem już o tym w wątku o nowym sofcie. Teraz to zapomnij o takiej funkcjonalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DVDmed' post='59485' date='10.09.2007, 09:10 ']Witam.
a jaki posiadasz projektor?
ja mam BenQ W500 i po HDMI nic,zero a co do sygnału to dzwoniłem kiedyś do BOK i powiedziamo mi ze musi n-recorder dostać sygnał z SAT. HD z VOD tylko po HDMI.Pozdrawiam.[/quote]

Przełącz recordera w tryb DVI, będzie działać. VOD ani własnych nagrań nie obejrzysz jeśli box nie poczuje sygnału z satelity. Oczywiście nie ma żadnej korelacji pomiędzy działaniem/nie działaniem połączenia po HDMi a sygnałem z satelity. W BOKu bzdury wygadywali. Niezależnie czy sygnał z anteny jest czy też nie, uda Ci się wejść w menu wyszukiwania sygnału z satelity i po HDMI będzie działać. Pod warunkiem oczywiście że przełączysz boxa w tryb DVI, tak jak napisałem wcześniej.

Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='59486' date='10.09.2007, 09:37 ']To było przed aktualizacją recordera. Napisałem już o tym w wątku o nowym sofcie. Teraz to zapomnij o takiej funkcjonalności.[/quote]
Projektor Panasonic PTAE900. Próbowałem zarówno po HDMI jak i po componencie (swoją drogą po HDMI 2m noname obraz zdecydowanie lepszy niż po componencie 10 m Profigold).

A jakby tak oszukać dekoder przez podłączenie dwóch kikutów - tzn kawałków kabla sat z końcówkami. Byle tylko wejść w listę nagrań.

PS
Mecz nagrany z nsport wyglądał super na około 100 calach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lm81' post='59491' date='10.09.2007, 09:44 ']Projektor Panasonic PTAE900. Próbowałem zarówno po HDMI jak i po componencie (swoją drogą po HDMI 2m noname obraz zdecydowanie lepszy niż po componencie 10 m Profigold).[/quote]


A cóż w tym dziwnego. HDMI - połączenie cyfrowe z pominięciem konwersji C/A i A/C. Component - połączenie analogowe, możliwe zakłócenia, niezależnie od jakości kabla. Jakość obrazu silnie zależy też od jakości konwersji C/A i A/C i to jest również niezależne od jakości samego kabla component.



[quote name='lm81' post='59491' date='10.09.2007, 09:44 ']A jakby tak oszukać dekoder przez podłączenie dwóch kikutów - tzn kawałków kabla sat z końcówkami. Byle tylko wejść w listę nagrań.[/quote]


Tam nie ma czujnika podłączenia kabla :P , on musi poczuć sygnał z Hot Birda. Ale zrobię dziś eksperyment, podłączę się do niego króciutkim kablem z konwerterem na końcu nie założonym na antenę. Zobaczymy jaka będzie reakcja boxa, ale przypuszczam że nic się nie zmieni, sygnału i tak przecież nie poczuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym HDMI pisałem bo chodziły głosy, że "n" po componencie lepiej wygląda bo działają "poprawiacze". Kolory, ostrość, kontrast o wiele lepsze po HDMI. Szkoda, że na poprzednim oprogramowaniu nie sprawdziłem połączenia po HDMI.

Kombinuj SławekR, kombinuj. :P
A tyle było mówienia, ze przed zakupem TV będzie się brało nrecordera pod pachę i oglądało testowe nagrania. :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lm81' post='59495' date='10.09.2007, 10:05 ']O tym HDMI pisałem bo chodziły głosy, że "n" po componencie lepiej wygląda bo działają "poprawiacze". Kolory, ostrość, kontrast o wiele lepsze po HDMI. Szkoda, że na poprzednim oprogramowaniu nie sprawdziłem połączenia po HDMI.

Kombinuj SławekR, kombinuj. :P
A tyle było mówienia, ze przed zakupem TV będzie się brało nrecordera pod pachę i oglądało testowe nagrania. :)

Pozdrawiam.[/quote]


No bo tak było, jeszcze 10 dni temu :(

Jeśli chodzi o różnicę w jakości pomiędzy componentem a HDMI, to była ona widoczna w bardzo wczesnych wersjach softu w boxach. Później to już była praktycznie pomijalna, oczywiście przy założeniu że kabel component jest dobrej jakości i konwersja A/C w urządzeniu odbiorczym również. Więc nie masz co kombinować i jeśli możesz to zostań przy HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lm81' post='59495' date='10.09.2007, 10:05 ']O tym HDMI pisałem bo chodziły głosy, że "n" po componencie lepiej wygląda bo działają "poprawiacze". Kolory, ostrość, kontrast o wiele lepsze po HDMI. Szkoda, że na poprzednim oprogramowaniu nie sprawdziłem połączenia po HDMI.

Kombinuj SławekR, kombinuj. :P
A tyle było mówienia, ze przed zakupem TV będzie się brało nrecordera pod pachę i oglądało testowe nagrania. :)

Pozdrawiam.[/quote]


Mam podobny zestaw Panas + Nka ale zdanie całkowicie odmienne, kable 10m Component i HDMI zwykłe z 80 PLN.
Obraz po Componencie możliwe że jest lekko mniej ostry niż po HDMI ale za to na kanałach SD i tam gdzie widać kompresję w HD jest oo wiele lepszy i ma mniej przekłamań. Widocznie Nkowe polepszacze działają lepiej lub jedynie po Componencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='apatch' post='59499' date='10.09.2007, 10:15 ']Mam podobny zestaw Panas + Nka ale zdanie całkowicie odmienne, kable 10m Component i HDMI zwykłe z 80 PLN.
Obraz po Componencie możliwe że jest lekko mniej ostry niż po HDMI ale za to na kanałach SD i tam gdzie widać kompresję w HD jest oo wiele lepszy i ma mniej przekłamań. Widocznie Nkowe polepszacze działają lepiej lub jedynie po Componencie.[/quote]
A może jest tak, że cudowne poprawiacze działają tylko na componencie przy SD, a nie działają przy sygnale HD. Natomiast wogóle nie działają poprzez HDMI.

Ja swoją opinięo komponencie i HDMI kształtuję w oparciu o wygląd menu nrecordera (bo teraz to tylko tyle widzę). A wczoraj chciałem podłączyć nrec bo ponagrywałem sobie "sample" z TVNHD, z TVN, z Discovery HD/SD, Anixe itd. A tu niestety kicha. Nici z porównania. Edytowane przez lm81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego :P
[url="http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/822"]http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/822[/url]
i po kłopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='apatch' post='59499' date='10.09.2007, 10:15 ']Mam podobny zestaw Panas + Nka ale zdanie całkowicie odmienne, kable 10m Component i HDMI zwykłe z 80 PLN.
Obraz po Componencie możliwe że jest lekko mniej ostry niż po HDMI ale za to na kanałach SD i tam gdzie widać kompresję w HD jest oo wiele lepszy i ma mniej przekłamań. Widocznie Nkowe polepszacze działają lepiej lub jedynie po Componencie.[/quote]


Jak już wspominałem, wiele zależy od konwersji A/C w odbiorniku do którego sygnał podajemy i co taki konwerter z sygnałem robi. Przy połączeniu HDMI nie ma takiej konwersji i sygnał przechodzi, można by rzec, surowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...