Skocz do zawartości
rafi76

Problem z ustawieniami i odtwarzaniem Philips 43PUS8507

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór

Jestem posiadaczem od piątku chyba nieszczęsnego Philipsa 43pus8517.

Męczyłem się przez weekend żeby poustawiać w miarę obraz.Aktualizacja softu zrobiona
Prawie udało mi się mniej wiecej skalibrować tv i przez dekoder oraz odtwarzanie  treści z youtuba w 4k jest ok.
Niestety przy odtwarzaniu materiału filmowego w 4k lub strumienowania niektórych kanałów z netu (np.po wgraniu listy m3u) mam problem z obrazem,mianowicie pojawiają się kwadraty,piksele smugi itp.
3 dni bawiłem się z ustawieniami obrazu to teraz nowe problemy.Internet światłowód 1Gbit telewizor połączony wifi 5GHZ.
Bardzo proszę o porady bo już nic innego nie robię tylko siedzę od piątku przy tym tv i mi się już wszystko miesza

Prosiłbym też użytkowników którzy mieli podobny problem albo mają taki telewizor przesłać optymalne ustawienia ja poniżej podaję swoje i z góry dziękuję za zainteresowanie tematem bo ja już powoli mam dość:(

STYL OBRAZU

PICTURE STYLE

natu

 

KOLOR

COLOUR

67

 

KONTRAST  PODŚWIETLENIA

BACKLIGHT CONTRAST

67

 

OSTROŚĆ

SHARPNESS

3

 

POZIOM CZERNI JASNOŚĆ

BRIGHTNESS

50

 

ZAAWANSOWANE

EXPERT MODE SETTINGS

 

 

REDUKCJA SZUMÓW

NOISE REDUCTION

śred

 

REDUKCJA ZNIEKSZT.MPEG

MPEG ARTEFACT REDUCT

Min

 

ULTRA RESOLUTION

on

 

WZMOCNIENI KOLORU

COLOUR ENHANCEMENT

Min

 

GAMA KOLORÓW

COLOUR GAMUT

Nor

 

TEMPERATURA BARWOWA

COLOUR TEMPERATURE

Ciepł

 

TRYB KONTRASTU

CONTRAST MODE

off

 

ZWIEKSZANIE ROZDZ. HDR

UPSCASLING HDR

on

 

KONTRAST DYNAMICZNY

DYNAMIC KONTRAST

off

 

KONTRAST OBRAZU

VIDEO KONTRAST

97

 

CZUJNIK ŚWIATŁA

LIGHT EFFECT

off

 

GAMMA

0

 

DOLBY VISION

on

 

image.gif

Edytowane przez rafi76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2023 o 22:20, rafi76 napisał:

Dobry wieczór

Jestem posiadaczem od piątku chyba nieszczęsnego Philipsa 43pus8517.

Męczyłem się przez weekend żeby poustawiać w miarę obraz.Aktualizacja softu zrobiona
Prawie udało mi się mniej wiecej skalibrować tv i przez dekoder oraz odtwarzanie  treści z youtuba w 4k jest ok.
Niestety przy odtwarzaniu materiału filmowego w 4k lub strumienowania niektórych kanałów z netu (np.po wgraniu listy m3u) mam problem z obrazem,mianowicie pojawiają się kwadraty,piksele smugi itp.
3 dni bawiłem się z ustawieniami obrazu to teraz nowe problemy.Internet światłowód 1Gbit telewizor połączony wifi 5GHZ.
Bardzo proszę o porady bo już nic innego nie robię tylko siedzę od piątku przy tym tv i mi się już wszystko miesza

Prosiłbym też użytkowników którzy mieli podobny problem albo mają taki telewizor przesłać optymalne ustawienia ja poniżej podaję swoje i z góry dziękuję za zainteresowanie tematem bo ja już powoli mam dość:(

STYL OBRAZU

PICTURE STYLE

natu

 

KOLOR

COLOUR

67

 

KONTRAST  PODŚWIETLENIA

BACKLIGHT CONTRAST

67

 

OSTROŚĆ

SHARPNESS

3

 

POZIOM CZERNI JASNOŚĆ

BRIGHTNESS

50

 

ZAAWANSOWANE

EXPERT MODE SETTINGS

 

 

REDUKCJA SZUMÓW

NOISE REDUCTION

śred

 

REDUKCJA ZNIEKSZT.MPEG

MPEG ARTEFACT REDUCT

Min

 

ULTRA RESOLUTION

on

 

WZMOCNIENI KOLORU

COLOUR ENHANCEMENT

Min

 

GAMA KOLORÓW

COLOUR GAMUT

Nor

 

TEMPERATURA BARWOWA

COLOUR TEMPERATURE

Ciepł

 

TRYB KONTRASTU

CONTRAST MODE

off

 

ZWIEKSZANIE ROZDZ. HDR

UPSCASLING HDR

on

 

KONTRAST DYNAMICZNY

DYNAMIC KONTRAST

off

 

KONTRAST OBRAZU

VIDEO KONTRAST

97

 

CZUJNIK ŚWIATŁA

LIGHT EFFECT

off

 

GAMMA

0

 

DOLBY VISION

on

 

image.gif

Dobry wieczór, 

Problemy dotyczące z telewizją internetowa wynikają najczęściej ze słabego BitRate samego materiału źródłowego,  co objawia się właśnie ,,kwadratami, smugami, pixelam''. Niestety domowymi metodami nie uzyskamy obrazu który będzie zgodny z wizją reżysera, bardzo często predefiniowane ustawienia telewizora nie pozwalają na uzyskanie odpowiedniej ostrości obrazu. Serdecznie więc zachęcam do odwiedzenia https://skalibrujtv.pl/ Pamiętaj o gwarancji satysfakcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...