Skocz do zawartości
lucius

Nowy dekoder Philips PVR HD Cyfry+!

Rekomendowane odpowiedzi

@rubi173
Rozumiem, ze oddajac Philips kasa do Ciebie wroci? Oddaja kase jak sie odda dekoder?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@JunoPL
a ile miechów musiałbyś dzierżawić Philka z C+ żeby zrównoważyć wydatek na najnowszego Dreamboxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Holt_
To tylko z pozoru wydaje sie logiczne, o co retorycznie pytasz.
Pamietaj, ze mowimy nie o chlebie, ubraniu czy lekarstwach.
Tutaj mmowimy o sprzecie, ktory sam w sobie jest zbedny. Sluzy wylacznie rozrywce. Dla niektorych, posiadanie takowego jest nieuzasadnione ekonomicznie.
To tak jakbys powiedzial, ze lepiej wypozyczyc samochod niz go kupic. I to wypozyczyc tylko jeden model majac mozliwosci kupienia kilka modeli roznych marek.
Rozumiem, ze myslac tym torem, jezdzisz na codzien samochodem z wypozyczalni? No bo ile czasu musi minac, zanim oplaci Ci sie kupic np. Mercedesa. Prawda?
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='JunoPL' post='111561' date='31.07.2008, 10:54 ']To tak jakbys powiedzial, ze lepiej wypozyczyc samochod niz go kupic. Rozumiem, ze myslac tym torem, jezdzisz na codzien samochodem z wypozyczalni? No bo ile czasu musi minac, zanim oplaci Ci sie kupic np. Mercedesa. Prawda?
Pozdrawiam.[/quote]

a ja sądzę, że bardziej adekwatnym przykładem byłby tu leasing samochodu a nie jego wypożyczenie.

I tu, jak widzisz, wielu ludzi jakoś wątpliwości ma.....czy jest sens wywalac jednorazowo duzą ilośc kasy na towar błyskawicznie tracący na wartości,czy raczej rozłożyć sobie ten wydatek, a kasę w tym czasie inwestować..... Edytowane przez Holt_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ogole sie nie wypowidalem na temat, ze cos jest lepsze, albo gorsze. Odnioslem sie do konkretnej wypowiedzi rubi173, ktora wydawala sie miec ulomna argumentacje.
Ale czytajac tego posta znowu, mam wrazenie, ze zostal edytowany, wiec temat zniknal.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='JunoPL' post='111561' date='31.07.2008, 10:54 '][...]To tak jakbys powiedzial, ze lepiej wypozyczyc samochod niz go kupic. I to wypozyczyc tylko jeden model majac mozliwosci kupienia kilka modeli roznych marek.
Rozumiem, ze myslac tym torem, jezdzisz na codzien samochodem z wypozyczalni? No bo ile czasu musi minac, zanim oplaci Ci sie kupic np. Mercedesa. Prawda?
Pozdrawiam.[/quote]

Ależ mylisz się kolego, najwyraźniej nie masz pojęcia o cenach wypożyczenia samochodu.
Wejdz np [url="http://www.rentacarpoland.com/?gclid=CLq8msHa6pQCFQtNtAodclp2Yw"]tutaj[/url] i zobacz ile kosztuje wypożyczenie Yaris'a na rok.
Podpowiem ci: 28.835PLN. czyli 2 lata kosztowałoby 57.670PLN czyli o 22.170PLN więcej niż cena katalogowa pojazdu, dolicz jeszcze że po 2 latach spokojnie byś go odsprzedał za jakieś 20-25 tyś. PLN i masz prawie 50kPLN w plecy.
Teraz dla odmiany policzmy dekoder. Wypożyczenie na 2 lata - 24*20PLN = 480 PLN. Alternatywą jest kupienie dekodera za dajmy na to 1500 PLN którego po 2 latach na bank nie sprzedasz za 1000PLN żeby wyjść na zero w stosunku do opcji wypożyczenia.

Reasumując twoje porównanie jest kompletnie nieadekwatne. Edytowane przez Pizzojad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok. Porownanie nieszczesliwe. Chodzilo mi o zasade, ze w pewnym segmencie cena nie odzwierciedla nakladow producenta. Zwlaszcza jesli mowimy o towarach luxusowych, jakimi w swojej klasie sa dekodery HD z funkcja PVR. Mozliwosci "kupnego" sa nieporownywalnie wieksze od tego co dostajesz wypozyczajac Philipsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='JunoPL' post='111664' date='01.08.2008, 10:45 ']Ok. Porownanie nieszczesliwe. Chodzilo mi o zasade, ze w pewnym segmencie cena nie odzwierciedla nakladow producenta. Zwlaszcza jesli mowimy o towarach luxusowych, jakimi w swojej klasie sa dekodery HD z funkcja PVR. Mozliwosci "kupnego" sa nieporownywalnie wieksze od tego co dostajesz wypozyczajac Philipsa.[/quote]

owszem. ale już stosunek różnicy ceny do róznicy jakości jednoznaczny nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na dzien dzisiejszy 2 dychy miesiecznie za sprzet uposledzony to chyba sporo! nie mowiac o juz o kupnie tej "machiny piekielnej" na wlasnosc.

Spierac sie poki co nia ma sensu bo PVR od cyfry to chyba najgorszy sprzet na rynku (na dzien dzisiejszy z tym oprogramowaniem) - znacie jeszcze gorszy PVR? Mi nic nie przychodzi do glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tesbor' post='111738' date='01.08.2008, 23:42 ']na dzien dzisiejszy 2 dychy miesiecznie za sprzet uposledzony to chyba sporo! nie mowiac o juz o kupnie tej "machiny piekielnej" na wlasnosc.

Spierac sie poki co nia ma sensu bo PVR od cyfry to chyba najgorszy sprzet na rynku (na dzien dzisiejszy z tym oprogramowaniem) - znacie jeszcze gorszy PVR? Mi nic nie przychodzi do glowy.[/quote]

a ile testowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
testuje od ok 2 miesiecy czyli z tym "lepszym" oprogramowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprosze o opinie czy to wadliwy tuner:

Nowy Philips HD PVR traci całkowicie sygnał po kilku - kilkunastu sekundach od wejscia na kanał HD (Filmbox HD lub NG HD, innych nie mam). Po takiej utracie sygnału nie chodzą już żadne kanały, miernik sygnału pokazuje 0, pomaga tylko wejscie w ustawienia anteny, parametry techniczne, powrot do ustawien anteny - wtedy spowrotem wskaznik sygnału jest na 4,2 wszystkie kanały działąją poza HD.
Telewizor - Sony KDL-40W4210, kabel HDMI, konwerter Inverto Pro Quad Monoblock 0,2 dB (to samo dzieje się na innym Quad 0,3 dB i Inverto Gold 0,2 dB).

Na Fergusonie 9000 PVR sygnał z tej anteny stabilnie (siła 78, jakość 98).
Wszystkie kanały poza HD działają do momentu wejścia na któryś z kanałów HD (za wyj. TVS HD, bo to chyba nie jest prawdziwe HD). Siła sygnału na Philipsie stale 4,2.
Sytuacja się nie zmienia czy ustawia typ konwertera Twin czy Pojedynczy. Działa tylko kilka sekund HD, potem sygnał na 0.
Wyłączenia, resety nie pomagają, soft zaktualizowany.
Jaki werdykt? Odnieść??? Pomóżcie, bo już wszystko posprawdzałem chyba, i zmiast cieszyc sie NG HD to sie wsciekam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oddaj to badziewie do wymiany!, jednak czy inny znaczy dobry?.
Miałem podobne problemy, wymieniałem cztery razy,kiedy się wku....łem,kupiłem sobie Technomate 6900 Combo HD i nagrywarkę Sony RDR-HX 750.
Jeśli nie chcesz się nabawić nerwicy żołądka oraz serca, oddaj PVR-a Cyfra może je sobie rozprowadzać na Czarnym Lądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='t1000' post='112779' date='11.08.2008, 12:43 ']Poprosze o opinie czy to wadliwy tuner:

Nowy Philips HD PVR traci całkowicie sygnał po kilku - kilkunastu sekundach od wejscia na kanał HD (Filmbox HD lub NG HD, innych nie mam). Po takiej utracie sygnału nie chodzą już żadne kanały, miernik sygnału pokazuje 0, pomaga tylko wejscie w ustawienia anteny, parametry techniczne, powrot do ustawien anteny - wtedy spowrotem wskaznik sygnału jest na 4,2 wszystkie kanały działąją poza HD.
Telewizor - Sony KDL-40W4210, kabel HDMI, konwerter Inverto Pro Quad Monoblock 0,2 dB (to samo dzieje się na innym Quad 0,3 dB i Inverto Gold 0,2 dB).

Na Fergusonie 9000 PVR sygnał z tej anteny stabilnie (siła 78, jakość 98).
Wszystkie kanały poza HD działają do momentu wejścia na któryś z kanałów HD (za wyj. TVS HD, bo to chyba nie jest prawdziwe HD). Siła sygnału na Philipsie stale 4,2.
Sytuacja się nie zmienia czy ustawia typ konwertera Twin czy Pojedynczy. Działa tylko kilka sekund HD, potem sygnał na 0.
Wyłączenia, resety nie pomagają, soft zaktualizowany.
Jaki werdykt? Odnieść??? Pomóżcie, bo już wszystko posprawdzałem chyba, i zmiast cieszyc sie NG HD to sie wsciekam...[/quote]


wymien, ale nie musi byc tak żle jak pisze kolega ponizej, wiadomo ze nie sa idealne ale dzialaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,
Nie wiem, czy problem z działaniem CEC (Anynet, VieraLink itp.) przy podłączeniu tunera PVR HD został już na forum rozwiązany - szukałem ale niczego nie znalazłem. Jeśli nie znacie jeszcze rozwiązania to [b]opiszę jak doszedłem do tego, że w konfiguracji Panasonic TX-37LZD85 - Panasonic SC-PT560 - dekoder Philipsa, działa mi VieraLink[/b]. Przeszukałem Google pod tym kątem i znalazłem mnóstwo postów opisujących identyczny problem z dekoderem Sky HD. Technicy w Angli wyczaili, że winien jest dekoder, który na nóżce 13 HDMI odpowiedzialnej za transmisję sygnałów CEC wystawia stały poziom napięcia (niektóre źródła twierdzą, że wyprowadzenie służy jako dodatkowa masa). Przyjąłem założenie, że identycznie jest w przypadku "naszego" dekodera i nie pomyliłem się! Serwisy TV w Anglii zalecają kupno specjalnych kabli HDMI z odłączonym wyprowadzeniem nr 13, lub wyrwanie z wtyku odpowiedniej blaszki. Ja zdecydowałem się na mniej radykalne pociągnięcie - wyciąłem wąziutki pasek taśmy samoprzylepnej i wkleiłem go do wtyku (wymaga to dość znacznej precyzjij). Na początku pomyliłem strony wtyku - schemat z Wikipedii wskazywał, że nóżka nr 13 powinna znajdować się z lewej strony wtyku, jeśli jego szersza strona jest na górze i patrzymy od strony wtyku a nie od strony kabla. Okazało się, że po zaklejeniu niewłaściwej nóżki obraz był, oględnie mówiąc, dziwny :_bezradny:. Spróbowałem z prawej strony i BINGO! Obraz OK i nareszcie działa VieraLink (nawiasem mówiąc SUPER sprawa, szczególnie możliwość przełączania dźwięku z głośników TV na kino domowe i odwrotnie!). Przy zastosowaniu taśmy nie brudzącej (z małą ilością kleju) nie ryzykujemy żadnego uszkodzenia sprzętu więc warto spróbować!
Pozdrawiam
Kuba
Jeśli opis już gdzieś na forum jest, to proszę moderatora o skasowanie tego postu - nie chcę robić bałaganu na forum :rolleyes:

Edytowane przez KF2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z zanikaniem sygnału rozwiązany! Dzięki za podpowiedzi, dosterowałem skew (obrócenie konwertera), co poprawiło łapanie kanałów HD, ale nadal po paru sekundach sygnał nikł do zera. Więc wymieniłem dekoder. Po wymianie dekodera ma problemu. Wwszystko działa. Ludzie, wymieniajcie to badziewie do skutku, jest szansa trafić na działający ... :(
Ale jest ciekawostka: stary wadliwy dekoder pokazywał siłę sygnału 4,3, nowy działający pokazuje jakies 3,7. :(

Edytowane przez t1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś jest w stanie pomóc?? Mój dekoder ma chyba jakiś konflikt z pozostałym sprzętem po uruchomieniu przestaje reagować na pilota jest mega powolny i sie zacina. po zmianie kanału dzwięk przychodzi po 20 sekundach. pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie konflikt, to jego normalna praca :)
U mnie po zmianie kanału dźwięk też pojawia się z dużym opóźnieniem (no ale nie 20 sek). Co do pilota...to może głupie i banalne co teraz powiem, ale sprawdź baterie. Też miałem ten problem, wymieniłem baterie i działa normalnie - o ile takie słowo pasuje do działania tego dekodera. Postanowiłem dziś nagrać mecz Arsenalu z C+SportHD bo nie było mnie w domu. Podczas odtwarzania strasznie rwało obraz a w 80 minucie meczu, nagranie przeskakiwało na sam koniec i nie dało sie nic zrobić (chociaż według czasu nagrania zostawało jeszcze 20 minut)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś sprawdzić ile wolnego miejsca pozostało na dysky? Czy ten dekoder nie ma takich wodotrysków :) ?
Pozdrawiam
Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie da się sprawdzić dokładnie.
Można sobie to policzyć w sposób przybliżony. Na dysk zmieści sie 20h nagrań HD lub 50h nagrań SD (chociaż też dużo zależy od bitrate)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Starstudio: u mnie jest objaw braku reakcji na pilota kiedy obraz na Suny KDl40w4000 jest zbyt ciemny - np. tryb kinowy albo czarny ekran z innego powodu. Podkręć jasność i zobacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam z uwagą test dekodera napisany przez Gmeru, ale mam pytanie jeszcze odnośnie kanałów Canal+HD! Czy ich jakość jest nadal tak dobra? Chodzi o oglądanie na żywo i nagrane filmy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='iSiO' post='113411' date='16.08.2008, 16:47 ']To nie konflikt, to jego normalna praca :)
U mnie po zmianie kanału dźwięk też pojawia się z dużym opóźnieniem (no ale nie 20 sek). Co do pilota...to może głupie i banalne co teraz powiem, ale sprawdź baterie. Też miałem ten problem, wymieniłem baterie i działa normalnie - o ile takie słowo pasuje do działania tego dekodera. Postanowiłem dziś nagrać mecz Arsenalu z C+SportHD bo nie było mnie w domu. Podczas odtwarzania strasznie rwało obraz a w 80 minucie meczu, nagranie przeskakiwało na sam koniec i nie dało sie nic zrobić (chociaż według czasu nagrania zostawało jeszcze 20 minut)[/quote]


Może masz rację ale baterie wymieniałem 3 razy i dekoder też. Ciekawy syndrom to że jak spróbuje go wyłączyć to on nie chce aż do momentu gdy nie wyłączę TV jakby się zawieszał a jak wyłączę TV to momentalnie sie wyłącza. Dziwne ale jestem pewny że to jakiś konflikt sprzętowy. Macie jakiś pomysł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='t1000' post='113488' date='17.08.2008, 12:33 ']Starstudio: u mnie jest objaw braku reakcji na pilota kiedy obraz na Suny KDl40w4000 jest zbyt ciemny - np. tryb kinowy albo czarny ekran z innego powodu. Podkręć jasność i zobacz.[/quote]

Ja mam sony KDL 40x4500 i mimo zmiany jasności na 100% nic nie pomogło
obawiam sie ze zakończy sie to wymiana na dekoder bez dysku albo na Fergusona, ale dziękuję za dobre chęci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwość sterowania pilotem powraca po włączeniu światła w pokoju. SPRAWDZONE! Bravia serii KDL emituje jakąś podczerwień zakłócającą pilota. Im dalej dekoder od TV i im jasniej w pokoju i na ekranie tym mniejszy problem. Ale obciach dla Philipsa i Sony!
Zamówiłem pilota uniwersalnego Logitech Harmony, podobno ma większą moc, jak przetestuję to dam znać. Edytowane przez t1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...