Skocz do zawartości
  • 0
HYBERNUS

Problem z dźwiękiem z soundbara yamaha ysp 2700

Pytanie

Witam. Jestem nowy na tym forum. Potrzebuję pomocy i zaznaczę od razu że przeszukałem różne fora, tu też nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Posiadam TV Sony Bravia XR Oled A 84 J, połączony przez HDMI z dekoderem Canal+ ultrabox 4k i soundabrem Yamaha ysp 2700 przez HDMI ARC i tu pojawia się problem .Otóż dźwięk z soundbara jest cichy  , tzn. głośność na soundbarze ustawiona na 35-40 by można było coś usłyszeć , natomiast ta sama treść przesyłana tylko z Tv jest o wiele głośniejsza tzn . tu wystarczy poziom głośności ustawić na wartość 15 i jest idealnie głośno.

Jeśli ktoś miał podobny problem , lub wie co z tym zrobić, będę wdzięczny za uzyskaną pomoc...

Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dobrze rozumiem, że problem jest gdy treść leci z dekodera Canal+ i soundbar odtwarza przez ARC? I na identyczne treści puszczonej z samego tv już ok, tak?

Szukałbym przyczyny w ustawieniach dźwięku w dekoderze Canal+ na początek.

A czy próbowałeś puścić sygnał z dekodera przez soundbar? Widzę, że ma kilka wejść HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam..

Chodziło mi o to że, gdy nie włączę soundbara ,  dźwięk (z połączenia tv i dekoder) jest idealny(jeśli chodzi o poziom odsłuchu). Ustawienia w dekoderze już przerabiałem i bez rezultatu. Inna sprawa że gdy oglądam treści on line  dźwięk (z soundbara) jest akceptowalny, znacznie leszy niż z dekodera.

Co do połączenia soundbar- dekoder, tu przyznaję że tego nie próbowałem, bo wszędzie jest sugestia( instrukcje obsługi) by łączyć te urządzenia tak jak ja to mam zrobione. Nie mniej jednak spróbuję i dam znać co do efektu.. Dziękuję za sugestie  i gdyby jednak nic nie dały proponowane zmiany ,poproszę o jakąś pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spróbowałem puścić sygnał z dekodera przez soundbar i nic to nie pomogło, dalej jest cicho, stłumiony dźwięk.

Nie mam już pomysłu jak to pokonać..

Z tego co wiem to nie jestem odosobniony z tym problemem, większość moich znajomych też zmaga się z tym bezskutecznie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Dzisiaj od rana mam ten sam problem... Wszystko grało wczoraj dobrze, dzisiaj nieważne jakie ustawienia zmienię w soundbarze to dźwięk idzie ze środka jakby stłumiony bez żadnej barwy. Źródło dźwięku nieważne tzn optyczny czy bluetooth z tela. To samo. Trzeba oddać na gwarancję czy może ustawienia fabryczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Edit:

Pomogło wyłączenie sprzętu z prądu na 20 sekund. Po ponownym uruchomieniu działa poprawnie. Może przyda się ta informacja koledze wyżej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...