Skocz do zawartości
  • 0
cureman

Samsunga Neo Qled 95

Pytanie

Padła mi martyca w moim 65 Neo Qled 95. Samsung szybko w ciągu tygodnia zlecił wymianę.  Wczoraj byl serwis wynienili na nową i tutaj zaczyna się kłopot. Mam wrażenie że kolory i nasycenie w nocy jest inne, czern nie jest tak głęboka. Mam podejrzenie że dano mi matrycę IPS z tańszego modelu Q90A ,bo tam chyba ramki są identyczne. 

Niestety przy wymianie nie spojrzałem w menu serwisowe. Czy jest jakiś sposób by sprawdzić czy mam prawidłowa matrycę VA ? Taka jaka powinna być.?

Czy przy kalibracji tv przez profesjonalną kalibrację pracownik ma możliwość sprawdzenia jaki mam typ matrycy ? 

Wiem że można wejść do menu serwisowego i to sprawdzić. 

Ktoś ma jakieś rady, no na oko widzę że to nie ta jakoś co była, a hdr nawet gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Samsung z lubością pakuje panele (dziadowskie) ADS czy jakos tak. Katy boczne bardzo ok, kontrast lipa totalna. Wnioskując z opisu -mogłeś takie cuś dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Godzinę temu, Xisiek napisał:

Samsung z lubością pakuje panele (dziadowskie) ADS czy jakos tak. Katy boczne bardzo ok, kontrast lipa totalna. Wnioskując z opisu -mogłeś takie cuś dostać.

No tak ale kupiłem tv premium micro Led z VA. Czy można to reklamować teraz ?

Godzinę temu, cureman napisał:

No tak ale kupiłem tv premium micro Led z VA. Czy można to reklamować teraz ?

Ktoś wie jakie ma oznaczenie matryca VA w 65 95A ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
23 godziny temu, cureman napisał:

No tak ale kupiłem tv premium micro Led z VA. Czy można to reklamować teraz ?

Oczywiście. To trochę tak jakby po naprawie 540i wszadzili na podmianę zwykle 4 cylindry zamiast R6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 23.11.2022 o 18:15, Xisiek napisał:

Oczywiście. To trochę tak jakby po naprawie 540i wszadzili na podmianę zwykle 4 cylindry zamiast R6.

Dobra samsung uznał reklamację i serwis zamówił nowy panel.

Teraz najważniejsze, czy ktoś wie jakie oznaczenia powinna mieć matryca micro Led w 95 A 65 cali? Nie chce dostać kolejnego szrota.

Dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...