Skocz do zawartości
alabama83

Oled 83 cale - pytanko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam sie nad kupnem 83 calowego oled sony a90j i mam pytanie odnosnie tzw. przypadlosci "burn-in". Tv sluzyl by do ogladania filmow, grania w gry, czasami odpalony spotify, czasami z godzinke dziennie tvn24.

1) Czy wypalanie sie tego tv jest realne? czy to tylko w przypadkach typu "ogladanie tvn24 po 8 godzin dziennie / lub czego kolwiek innego z jasnym logo" przez 3 lata

2) Czy jakas gwarancja(przedluzona/zwykla) sklepu obejmuje wymiane panelu/tv w przypadku gdy burn in wystapi? np. rtv euro / media expert?

3) Czy lepiej poczekac na 80+ cali z technologia QD-Oled?

Musi byc 83-86 cali niestety poniewaz taka mam dziure w scianie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, alabama83 napisał:

Witam,

Zastanawiam sie nad kupnem 83 calowego oled sony a90j i mam pytanie odnosnie tzw. przypadlosci "burn-in". Tv sluzyl by do ogladania filmow, grania w gry, czasami odpalony spotify, czasami z godzinke dziennie tvn24.

1) Czy wypalanie sie tego tv jest realne? czy to tylko w przypadkach typu "ogladanie tvn24 po 8 godzin dziennie / lub czego kolwiek innego z jasnym logo" przez 3 lata

2) Czy jakas gwarancja(przedluzona/zwykla) sklepu obejmuje wymiane panelu/tv w przypadku gdy burn in wystapi? np. rtv euro / media expert?

3) Czy lepiej poczekac na 80+ cali z technologia QD-Oled?

Musi byc 83-86 cali niestety poniewaz taka mam dziure w scianie...

 

Obawiam się, że w przyszłym roku pojawią się QD-OLED 77". Na większe chyba trzeba będzie poczekać dłużej.

OLEDa WRGB da się wypalić. Im nowszy model prawdopodobieństwo jest mniejsze. Nt. wypalania QD-OLED brak informacji, za krótki czas od wprowadzenia na rynek. Myślę, że za dwa trzy lata dowiemy się jak to z nimi jest na prawdę. 

Jeśli będziesz dbał o OLED WRGB i używał tak jak napisałeś, plus regularne czyszczenie matrycy z menu, to prawdopodobieństwo wypalenia jest bardzo małe.

Ale wypalić da się. Mojego stareńkiego OLEDa 55E6 (2016 rok), z którym obchodziłem się jak z jajkiem, załatwił po czterech latach Covid czyli oglądanie wtedy często TVN24. Ale ... jesli ustawisz dla programów "z anteny" w SDR podświetlenie OLED na 45-50 (np. dla HDR wynosi 100) to nie powinieneś go wypalić.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

 

Obawiam się, że w przyszłym roku pojawią się QD-OLED 77". Na większe chyba trzeba będzie poczekać dłużej.

OLEDa WRGB da się wypalić. Im nowszy model prawdopodobieństwo jest mniejsze. Nt. wypalania QD-OLED brak informacji, za krótki czas od wprowadzenia na rynek. Myślę, że za dwa trzy lata dowiemy się jak to z nimi jest na prawdę. 

Jeśli będziesz dbał o OLED WRGB i używał tak jak napisałeś, plus regularne czyszczenie matrycy z menu, to prawdopodobieństwo wypalenia jest bardzo małe.

Ale wypalić da się. Mojego stareńkiego OLEDa 55E6 (2016 rok), z którym obchodziłem się jak z jajkiem, załatwił po czterech latach Covid czyli oglądanie wtedy często TVN24. Ale ... jesli ustawisz dla programów "z anteny" w SDR podświetlenie OLED na 45-50 (np. dla HDR wynosi 100) to nie powinieneś go wypalić.

Pozdro

Dzieki za odpowiedz! A powiedz mi czy warto brac te przedluzone gwarancje? Czy to w euro, media / sony center? Dzwonilem do sony center i kolega mi powiedzial ze do kazdego wypalenia sony podchodzi indywidualnie i ze jezeli jest to typowa wina uzytkownika(?) to nie uwzglednia naprawy/wymiany.. Liczenie na dobra wole kogos w sony co by ogladal ewentualny "burn-in"? Troche slabo szczerze mowiac.

Miales/lub mial ktos do czynienia z tymi przedluzonymi gwarancjami w innych sklepach? jak to wyglada? strata pieniedzy i wszystko zwalaja na uzytkownika?

Pozdrowionka!

Edytowane przez alabama83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj, bo w sieciach czesto to nie sa przedluzone gwarancje producenta dawane przez producenta, a tylko … ubezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...