Skocz do zawartości
Koperfild

Kompletne rozwiązanie multimedialne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Zbliża się wielkimi krokami dzień, w którym zamierzam złożyć sobie nowy "zestaw" do salonu :rolleyes: Ponieważ jest to zakup, który może przekroczyć 15 000zł, to wole najpierw spędzić pare dni na czytaniu artykułów, a następnie jeszcze założyć 20 tematów na forum :) i się upewnić, że pieniądze nie pójdą w błoto...
Zestaw, który chce skomponować ma być kompletnym rozwiązaniem multimedialnym, za pomocą którego będzie można odtwarzać media udostępnione na komputerach domowych - zdjęcia, muzyke, filmy (w tym też treść hd w kontenerach .mkv), oglądać tv z satelity oraz nagrywać (również hd), oprócz tego muszą być oczywiście wszystkie podstawowe funkcje jak odtwarzanie dvd czy radio.
Z początku myślałem nad złożeniem komputera media center. Jednak nie jestem do końca przekonany do takiego rozwiązania, w końcu jest to zawsze zwykły komputer PC, tylko lekko przetransformowany, a ja preferuje raczej maszyny wyspecjalizowane.
Wymyśliłem więc zestaw składający się z 2 urządzeń + telewizor, bo amplituner i głośniki już mam. Jest to coś takiego:
-Tuner: TechniSat DigiCorder HD S2 160 GB [url="http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/2204/manufacturers_id/75"]klik[/url]
-set-top box: DVICO Tvix HD M-4100SH [url="http://www.tvix.co.kr/Eng/products/4100sh.aspx"]klik[/url]
+zewnętrzny dysk samsung 500gb [url="http://allegro.pl/item229687829_samsung_500gb_7200_o_m_usb_2_0_16mb_cachu_2_kolory.html"]klik[/url]
+kieszeń dvd [url="http://allegro.pl/item229811667_samsung_se_s184m_nagrywarka_zewnatrzna_usb_2_0_.html"]klik[/url]
do tego jescze 2 x kabel hdmi [url="http://allegro.pl/item230798972_kabel_hdmi_firmy_tech_link_seria_wirescr_dl_1m.html"]taki[/url]

z tym że teraz pojawia się kika wątpliwości:
- czy tuner będzie chciał ładnie współgrać z tvix`em? tj. czy jeżeli je zepne siecią/usb, to czy będą się "widzieć" i czy będzie możliwe zażądzanie nagraniami z satelity przez tvix`a?[b] - najważniejsze[/b]
- czy aby napewno procesor (sigma EM8623) w tvix`ie poradzi sobie z mkv`ami? Niby najnowszy firmware w wersji beta wnosi wspawcie dla tego kontenera wraz z h.264, jednak jest wyraźnie napisane, że jest to w celach testowych...
- czy tvix i digicorder upscalują każdy materiał do 1080i/p, czy trzeba dokupować jakiś scaler?
- czy tvix posiada sieciówke bezprzewodową? A jak nie to gdzie można dokupić? Na stronie producenta jest napisane "WLAN 802.11g (optional)"
- czy w tvixa sie wmontowuje dysk? może troche głupie pytanie, ale tak tutaj dopisałem sobie dysk w kieszeni zewnętrzenej na usb, a na stronie jest napisane "SATA I,II HDD only", oraz są hasła typu "SATA HDD", co jest troche wprowadzające w błąd, no bo przecież jak by to miał być dyską podłączany zewnętrznie to już nie ma znaczenia czy sata, czy ide. Z drugiej strony nie ma napisane wprost nic o montarzu...

UFFF... jeżeli przebrneliście, aż do tego momentu i nie zamkneliście przeglądarki to gratuluje :)

Tak więc, drodzy czytający, proszę o opinie i rady co do mojego zestawu. Podkreślam, że nie jestem zdecydowany jeszcze na te części, więc jeżeli jest coś lepszego, lepiej spełniającego swoje zadanie, lub będzie w przeciągu najbliższego mięsiąca, no powiedzmy 1,5 miesiąca, to proszę pisać!

P.S. Co do telewizora to chciałbym plazme 50" full-hd. Mając takie wymagania wybór jest bardzo mały, w zasadzie są tylko 2 modele: Panasonic TH-50PY700 oraz Samsung PS-50P96FD, przy czym ten pierwszy nie obsługuje 1:1 pixel mapping oraz 1024/24p, więc pozostaje tylko samsung :P:P Co o nim myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę tylko częściowo odpowiedzieć na postawione pytania:
-do Tvixa można zarówno wmontować do wnętrza dysk twardy jak i niezależnie podpinać dyski zewnętrzne przez USB
-Tvixy z nowym softem zaskakująco dobrze sobie radzą z matroską zarówno z tymi 4,3 GB jak i powyżej 10 GB
-kieszeń DVD bez problemu może być podpięta przez USB i odczyt plików nie stwarza problemów
-każdy materiał video odtwarzany przez Tvixa może być upscalowany do 1080i/p
-ja mam połączenie z PC-tem kablowe ale istnieje możliwość tworzenia sieci bezprzewodowej

Nie rozumię natomiast o jaką współpracę chodzi między Tvixem a tunerem. Przecież to są dwie niezależne jednostki, które bezpośrednio przekazują obraz np po HDMI lub component do TV. Chciałbyś materiał z dysku tunera odtwarzać na Tvixie lub odwrotnie? To nie bardzo ma sens i wg mnie nie jest możliwe.
Z tego co wiem do Tvixa można podłączać specjalny tuner telewizyjny ale chodzi o sygnał cyfrowy, którego w Polsce jeszcze długo nie będzie. Chodzi więc o telewizje cyfrową naziemną a nie satelitarną.
A jeżeli chodzi o pliki zapisywane na dysku tunera to zapewne są one niedostępne do jakiegokolwiek zewnętrznego wykorzystania - podobnie jak w recorderze n-ki. Nie można je przesłać żadnym łączem np. do PC-ta. Wielu się głowi jak się do nich dobrać i to nie tylko w Polsce. Sygnał HD telewizji satelitarnej aktualnie można jedynie nagrywać na dyski komputerowe poprzez specjalne tunery przeznaczone do takiej współpracy - ale o ile wiem nikomu nie udało się jeszcze przełamać zabezpieczenia n-ki aby uzyskiwać odtwarzalne pliki HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sydon za odpowiedź.
Troche mnie zmartwiłeś szczerze powiedziawszy tym, że tuner nie współpracuje z tvixem :( Chodziło mi dokładnie o to o co napisałeś, czyli żeby można było nagrać coś z satelity, a następnie przynieść na tvixa, przez co stałby się dostępny w całej domowej sieci... Słyszałem, że takie cuda są do zrealizowania, jednak przez wgranie nieoryginalnego softu do tunera tzw. "edukacyjnego" jednak nie bardzo wiem skąd go pozyskać i czy wogule już istnieje do tych technisatów...

P.S. Czy sieciówke do tvixa montuje się w USB? Jak tak to czy mozna zamontować każdy model, nawet w standardzie 802.11n?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wolał bym media centera złożyc tylko że to wychodzi w cenie od 3tys.do10tys. w zależności od dysków i napędów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hardware`owo z Media Center nie mam problemu - pracuje na giełdzie komputerowej w weekendy i jestem obeznany w częściach bardzo dobrze. Problem się robi z software do media center, w którym nie mam wogule rozeznania i mnie to przerasta... Jak niby odtwarzać HD w tym tj. pliki .evo / m2ts lub obrazy DVD w formie plików ISO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
power dvd bodajże,przeszukaj forum powinno byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...