Skocz do zawartości
  • 0
cffan

n'ka + cyfra - jak je pogodzić na jednym kablu?

Pytanie

Witam,

mam pewien problem, posiadam dekoder HD cyfry i nboxa, ale tylko jeden kabel idzie z anteny. Nie chce prowadzić kolejnego, a chciałbym je oglądać na jednym telewizorze (oczywiście nie w tym samym czasie :rolleyes:).
Jak to pogodzić? Posiadam przełącznik DISEqC, jakbym podłączył kabel z satelitki do 'OUT', a dwa dekodery do LNB1 i LBN2 to by zadziałało? :) Jak nie, to powiedzcie co mam dokładnie kupić żeby nie żonglować kablami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Czy twoj dekoder Cyfry ma tzw "przelotke" ? czyli wyjscie antenowe (takie samo jak wejscie). Jesli tak to po prostu podlaczasz dekoder N-ki za dekoderem Cyfry. Jesli Cyfra bedzie wylaczona to ogladasz na N-ce bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='crazy-j' post='57761' date='30.08.2007, 15:57 ']Czy twoj dekoder Cyfry ma tzw "przelotke" ? czyli wyjscie antenowe (takie samo jak wejscie). Jesli tak to po prostu podlaczasz dekoder N-ki za dekoderem Cyfry. Jesli Cyfra bedzie wylaczona to ogladasz na N-ce bez problemow.[/quote]
Ma taką 'przelotkę' jak kiedyś magnetowidy, czyli wejście i wyjście antenowe. Ten dekoder to Philips DSR 6201/91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Niestety nie znam go (jeszcze). Chodzi mi o to czy wejscie antenowe (takie przykrecane od satelity) jest zdublowane (powinno byc napisane np. exit lub out i tez powinno byc "przykrecane" ). Jesli tak, to nie ma problemu i nic nie trzeba dokupowac (poza koncowkami). Po standardowym podlaczeniu do Diseqa 2 kabli z jednej strony (od Astry i hotBirda) z drugiej strony wychodzisz jednym kablem do philipsa na "in". Potem trzeba zalatwic kabelek miedzy philipsem i N-ka, mozna zrobic samemu, i polaczyc out philipsa z N-ka. Rozumiem, ze to biala N-ka. Gdy bedzie wlaczony Philips to prawdopodobnie nie bedzie sygnalu na N-ce, ale po przejsciu w "stand-by" na Philipsie sygnal bedzie przechodzil na N-ke. Oba odbiorniki steruja diseqiem. Mnie udaje sie tak odbierac, co prawda tym drugim jest Humax, ale nie sadze, zeby byly roznice.
Moze ktos na forum potwierdzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='crazy-j' post='57772' date='30.08.2007, 18:30 ']Niestety nie znam go (jeszcze). Chodzi mi o to czy wejscie antenowe (takie przykrecane od satelity) jest zdublowane (powinno byc napisane np. exit lub out i tez powinno byc "przykrecane" ). Jesli tak, to nie ma problemu i nic nie trzeba dokupowac (poza koncowkami). Po standardowym podlaczeniu do Diseqa 2 kabli z jednej strony (od Astry i hotBirda) z drugiej strony wychodzisz jednym kablem do philipsa na "in". Potem trzeba zalatwic kabelek miedzy philipsem i N-ka, mozna zrobic samemu, i polaczyc out philipsa z N-ka. Rozumiem, ze to biala N-ka. Gdy bedzie wlaczony Philips to prawdopodobnie nie bedzie sygnalu na N-ce, ale po przejsciu w "stand-by" na Philipsie sygnal bedzie przechodzil na N-ke. Oba odbiorniki steruja diseqiem. Mnie udaje sie tak odbierac, co prawda tym drugim jest Humax, ale nie sadze, zeby byly roznice.
Moze ktos na forum potwierdzi ?[/quote]
A co zrobić gdy jest nbox recorder?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No coz, rekorder dziala od biedy tez na jednym kablu ( sam uzywalem zanim dociagnalem drugi kabel, jest tez na ten temat osobny temat na forum zalozony chyba przez Gmeru, warto przeczytac). Niestety nie dziala chyba wtedy VOD lub cos innego. Mozna sprawdzic na forum, ja juz nie pamietam. Oczywiscie mozna nagrywac to co widzimy, ale chyba nie mozna nagrywac sasiednich kanalow w tym samym czasie, wiec rekorder dziala na 50 %. Slyszalem jeszcze o jednej mozliwosci, niestety nie znam szczegolow: otoz sa kable, ktore umozliwiaja przesyl przez jeden kabel dwoch sygnalow (przepraszam fachowcow jesli cos myle). Ale to juz trzeba poszukac samemu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Niestety nie ma tego o czym piszesz, jest tylko jedno IN do, którego wchodzi kabel z satki. Może trójnik załatwi sprawę? Chociaż chyba nie, bo znalazłem jakiś stary '3 - WAY SPLITTER' 900Mhz i po podłączeniu nie ma sygnału.
Czyli zostaje żonglerka kablami? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Ciesz się że tym "3 way splitter" nie uwaliłeś któregoś z dekoderów. nBox już obśługuje a Recorder będzie miał od września obsługe konwerterów unicable. Czyli z konwertera z jednym wyjściem można zasilić wiele dekoderów lu 2 głowice w Recorderze. Dekoder musi mieć w oprogramowaniu funkcję unicable. Jedyną wada jest wysoka cena konwerterów i rozdzielaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='arsenal' post='57826' date='30.08.2007, 22:33 ']Ciesz się że tym "3 way splitter" nie uwaliłeś któregoś z dekoderów.[/quote]
Tylko jeden podłączałem na próbę :lol:

Ok, czyli oficjalnie póki dekoder nie będzie miał tych dwóch magicznych 'wejść' to będę musiał zmieniać kable jak będę chciał oglądać n'ke albo c+? Bo ciągniecie drugiego kabla nie wchodzi na razie w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='cffan' post='57755' date='30.08.2007, 15:38 ']mam pewien problem, posiadam dekoder HD cyfry i nboxa, ale tylko jeden kabel idzie z anteny. Nie chce prowadzić kolejnego, a chciałbym je oglądać na jednym telewizorze (oczywiście nie w tym samym czasie :().[/quote]
W skrócie to nie. Jeżeli chcesz oglądać dwa na raz to potrzebujesz konwerter twin i dwa kable, jeżeli do tego dojdzie Ci nbox recorder to konwerter quad i trzy kable.
Konwerter Unicable to fajna sprawa ale pewnie tuner Cyfry go nie obsłuży, czyli odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='maxiuca' post='57919' date='31.08.2007, 12:45 ']W skrócie to nie. Jeżeli chcesz oglądać dwa na raz to potrzebujesz konwerter twin i dwa kable, jeżeli do tego dojdzie Ci nbox recorder to konwerter quad i trzy kable.[/quote]
To na razie niestety opada, ojciec mnie by zabił za jeszcze jedną dziurę w oknie ;]

Przyznam, że temat TV SAT jest mi jeszcze nie do końca zrozumiały, ale czy nie można tutaj zastosować takiej 'technologii' jak np. w ethernet, czyli taki switch dla anteny, jest coś takiego? Ktoś mi coś o tym mówił, ale wole to najpierw zweryfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Kto ci karze wiercić dziury w oknie. Za parę złotych kupujesz takie coś:
[center][img]http://www.hollex.pl/zdjecia/3139.jpg[/img]
i problem z głowy.
[/center]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
O_o fajne to właśnie sam miałem problem z kablami dzięki arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[url="http://www.dipol.com.pl/sklep/e8232.htm"]http://www.dipol.com.pl/sklep/e8232.htm[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
A może to dałoby radę? [url="http://www.dipol.com.pl/sklep/r85123.htm"]http://www.dipol.com.pl/sklep/r85123.htm[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Nie, nie, nie i jeszcze raz nie.
Sygnał satelitarny ma to do siebie, że nie mozna go po prostu rozdzielić tak jak sygnał audio czy wideo. Wynika to z tego, że konwerter pracuje w czterech "trybach" vertical-low, vertical-high, horizontal-low, horizontal-high. Każdy tuner w zależnosci od oglądanego programu (czyli od tego na jakim transponderze jesteś) przełącza konwerter w odpowiedni tryb, dlatego każdy tuner musi mieć swój kabel. Jeżeli dwa tunery będą na jednym kablu i tak tylko jeden z nich w danej chwili będzie odbierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
ludzie czy ktos możę mi prosto bez tego technicznego popisywania się odppwiedzieć czy jak mam konwerter quad tzn z wyjsciem na cztery tunery satelitarna do kierujac czasze na jednego staelite moge odbierac i platforme N i Cyfra + . Czy to jest takie skomplikowane pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Rozumiem, ze chcesz ogladac N-ke i Cyfre nie zmieniajac kabli. Ile kabli jest pociagnietych od konwertera i jaki jest dekoder do cyfry ?

Edit: widze twoja odpowiedz w drugim temacie. Oczywiscie, ze mozesz, tylko ze bedziesz odbieral tylko programy z Hot Birda. W kwestii przekladania kabla medzy dekoderami patrz odpowiadz wyzej. Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
mam konwerter Golden Interstar 0,2 db Quad z niego wychodza cztery kable do tunerow satelitarnych

ja mam podlaczony na pierwszym kablu tuner philipsa 6010 i odbieram platforme Cyfra+ na drugim kablu tuner n box

odbieram obie palatformy ale mam slaby sygnał moc 80 a jakosc 40 na tunerze N i teraz nie wiem co robic bo jak krece natena i konwerterem to raz na jednym tunerze trace sygnal raz na drugim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
obie platformy nadaja z jednego staelity wiec chyba bedzie je mozna w ten sposob odbierac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Oczywiscie, ze tak. Mozna nawet jeszcze podlaczyc 2 tunery :unsure: . Za slaby system lub problemy z ustawieniem anteny to zwykle kwesta za malej czaszy lub (w co watpie) bardzo kiepskich kabli. Do tego ewenteualnie dochodza kominy itp. W zasadzie jedno ustawienie powinno byc dobre dla obu tunerow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...