Skocz do zawartości
  • 0

Pytanie

Zacznę wszystko od początku. Rok temu kupiłem telewizor Sony A84J. Początkowo telewizor sprawiał bardzo dobre wrażenie z wyświetlanego obrazu.
Jednak z czasem zacząłem zauważać coraz więcej dziwnych rzeczy. Po pierwsze telewizor ma problem z ruchem. W telewizji kablowej jak i w niektórych treściach
(większość treści poza TV jest w bardzo dobrej jakości) zauważyłem pojawiające się ciągłe artefakty. W niektórych filmach na yt przy dynamiczniejszej scenerii takiej jak
mecz piłkarski można było zauważyć błędy obrazu. Jeśli chodzi o TV (używam modułu CI+) to jest w tym przypadku dużo gorzej bo takie artefakty i pikselizacja pojawiają się częściej. W lutym 2022 została wypuszczona aktualizacja która miała naprawić właśnie ten problem z tymi modułami (widziałem kilka tematów związanych z tym problemem na tym forum). 
Po jej zainstalowaniu nadal nie zauważyłem poprawy sytuacji. Link z aktualizacją: https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00275350
Drugi problem jaki zaobserowałem od niedawna to martwe piksele. Występują one w lewym górnym logu w niewielkich odległościach od siebie. Czy te piksele mogą być podstawą
do reklamacji telewizora? Czy są jakieś rozwiązania tych dwóch problemó? Proszę o pomoc w tej sprawie.

Edytowane przez Kacior Kapken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Problem z ruchem i artefakty mogą być związane z ustawieniami ruchu. Jak masz ustawioną sekcje ruch? Mam A80K i też się trochę bawiłem ustawieniami i eksperymentowałem. Niestety jak za mocno włączony uplynniacz, to mogą pojawić się jakieś przekłamania.

A martwe piksele jak najbardziej mogą być podstawą reklamacji. Ja bym zgłaszał. Już praktycznie nie ma u nas tego tv, więc pewnie jakby Ci uznali, to wymienią na A80/84K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...