Skocz do zawartości
Berserker1982

Brzydki obraz przy Amazon Prime 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Mój TV to LG55UK6470PLC i oglądam po kablu od routera -  światłowód Orange 630 Mb/s. Zastanawia mnie czemu przy oglądaniu seriali w jakości UHD na platformie Amazon pojawiają się na ekranie jakby takie przebarwienia kolorów, plamy zielonkawe/szare zwłaszcza na twarzy aktorów, ale nie tylko (najbardziej na jasnych partiach obrazu). Trwa to z sekundę i wyraźnie widać przejście do normalnego i znowu wpadają takie przebarwienia zielono/szare. Można to porównać do tego  jak czasem po wifi obraz nie nadąża z jakością i rozmywa się, ale za chwilę wraca do ostrości - tak i w tym przypadku. Mam tam 4 tryby: żywy, standardowy, kino domowe i kino - próbowałem tam włączać/wyłączać jakieś opcje obrazu i z powrotem resetować, ale dalej to jest. Najbardziej widać to w żywym trybie. Nie wiem czy to TV nie radzi sobie z obrazem czy jakieś opcje obrazu są niepotrzebnie włączone lub wyłączone? Chyba, że to problem leży w samej platformie Prime Video? Na monitorze komputera tego nie widać, ale monitor jest tylko w Full HD. Na kanałach TV też jest normalnie. Może ma ktoś ten TV i podałby w jakim trybie oglądać 4K? Jak poustawiać opcje obrazu: true motion, super rozdzielczość, rozszerzona gama kolorów, gamma i cała reszta tych opcji chyba, że zostawić fabrycznie tak jak było? Może ktoś ma Amazon Prime Video i u niego też są podobne problemy - serial to Człowiek z Wysokiego Zamku :) Jak sprawdzić czy faktycznie obraz na TV leci w 4K?

Edytowane przez Berserker1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...