Skocz do zawartości
  • 0
mufc7

Kabel S-video -> Scart

Pytanie

witam,

mam taki problem: kupiłem kabel s-video/jack -> scart do podłączenia laptopa do tv... i teraz podłączam go do tv (lg flatron 21 cali) i uzyskany obraz na tv jest czarno biały ;/, a gdy podłączam go do drugiego tv (sony 36 cali 16/9) gdzie mam 3 złącza euro tylko na jednym obraz jest kolorowy a na pozostałych 2 czarno biały... chodzi mi głównie o to by uzyskać kolorowy obraz w tym 1 wariancie... jakieś pomysły?

;)

z góry thx :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Twój wariant 1 nie obsługuje S-Video przez Scart. Rozwiązania brak, musisz po prostu używać composite.

W TV tak jest, że jedne złącza obsługują RGB a inne S-Video. Wiąże się to z tym, że S-Video jest rozszerzeniem standardu SCART dodanym później. Wikipedia więcej Ci o tym powie. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Witam serdecznie.

Rozwiązanie jest. Trzeba lekko przerobić kabelek. We wtyczce EURO, trzeba dorobić połączenie pinu 15 (Chrominancja) do luminancji (nie pamiętam numeru pinu, ale to będzie widać) przez mały przełączniczek i np. kondensator 100nF. Wówczas w TV, który nie ma Y/C (S-video) na SCART, będziesz mógł przełączyć w CVBS.
Stracisz na nim zalety Y/C ale będziesz mógł oglądać w kolorze na tym samym kabelku.
Pozdrawiam.

Sebastian Edytowane przez Joki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='Joki' post='57516' date='29.08.2007, 08:10 ']Rozwiązanie jest. Trzeba lekko przerobić kabelek.[/quote]

Albo kupic przejściówkę s-video/s-video - są na allegro takowe - sam miałem swego czasu ten problem i po kupnie takiej przejściówki wszystko hulało bez problemu.

Chyba kupilem od tego usera:
[url="http://www.allegro.pl/item230832439_masz_czarnobialy_obraz_mam_na_to_sposob.html"]http://www.allegro.pl/item230832439_masz_c..._to_sposob.html[/url]

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Czyli co by nie było, w taki czy inny sposób MUSI telewizorowi dostarczyć sygnał composite.
Sygnału z S-Video na tym telewizorze sobie nie zobaczy (w kolorze w kążdym razie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...