Skocz do zawartości
Holt_

32LX70P i podłączenie laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie dotyczy kwestii podłączenia laptopa do LCD.

Posiadam laptopa Toshiba A100-233, wkrótce powinien do mnei dotrzeć Panasonic 32LX70P.
Chcę podłączyć laptopa do LCD przez VGA-VGA.

W instrukcji do LX70P jest napisane, że prawidłowo obsługuje on w trybie DSub rozdziałki 800x600 z odświeżaniem 60-85Hz, 1024x768 z odśw.60-85Hz, 1280x1024 przy 60Hz i natywną 1366x768 przy 60Hz.

Z kolei moduł graficzny mojego laptopa to intelowski GMA945.
Software do jego obsługi daje mi trzy tryby pracy: wewnętrzny jako notebook i zewnętrzne: monitor i telewizor.

Co z zewnętrznych wybrać przy podłączeniu do 32LX70P?

Tryb "telewizor" oferuje tylko dwie rozdzielczości predefiniowane: 800x600 i 1024x768.
Tryb "monitor" już więcej, bo aż do 1920xileśtam (może coś placzę, cytuję z pamięci), oferuje takze 1280x1024, natomiast żaden nie oferuje trybu natywnego TV czyli 1366x768 - a możliwość ręcznego zdefiniowania rozdzielczości w tym programie nie istnieje, niestety.


Czy ktoś już podłączał laptopa intelowską grafiką do LCD z 1366x768 i może mi podpowiedzieć jakie rozwiązanie bedzie optymalne dla uzyskania jak najlepszego obrazu - chodzi mi tu głownie o filmy Divx i x264????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z ustawieniem natywnej rozdzialki :)
ten sam TV i grafika intel 945


Jak ktos ma jakies pomysly bede wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tidus' post='57262' date='26.08.2007, 20:16 ']Mam ten sam problem z ustawieniem natywnej rozdzialki :)
ten sam TV i grafika intel 945
Jak ktos ma jakies pomysly bede wdzieczny[/quote]

ja jeszcze problemu de facto nie mam, bo jeszcze nie przyjechał TV, natomiast tak się nad tym zastanawiam....

Na innym forum otrzymałem informację, że stricte natywnej nie ustawię, że będzie co najwyżej 1360x768 i że laptop powinien rozpoznać LCD jako monitor i odczytać jego zdefiniowane rozdzielczości. Wtedy można by wybrać rodzaj sygnału jaki będzie emitowany na wyjściu.

Jak rozumiem - u Ciebie nic takiego się nie dzieje?????

Edytowane przez Holt_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udało mi się uzyskać natywną rozdzielczość LX70P na karcie graficznej mojego laptopa z IntelemGM945.

Wykorzystałem oczywiście PowerStripa, inaczej się nie dało.

Dodałem rozdzielczość 1366x768 z listty predefiniowanych w programie (wybrałem tę z kodem LCD 60Hz) i przeszedłem w jej tryb.

Obraz ajki pokazał się na TV, był ostry, ale lekko przesunięty w poziomie i minimalnie w pionie. Niewielka korekta H i V i......voila.

Nie jest to co prawda jakas super wygodna opcja, potem trzeba przełączyć częsttlliwości zanim się powróci do ekranu notebooka (aha, oczyiwście ustawiam zarówno notka jak i TV jako jedyne źródła obrazu...), ale warto, bo obraz naprawdę bardzo dobry. Zarówno filmy HD - cho tu mimo wszystko daje się we znaki umiarkowana moc obliczeniowa lapka, obraz czasami leciuteńko się przytnie - jak i filmy Divx wyglądają naprawdę ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...