Skocz do zawartości
przemo13

HDCP z 8800 GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem kartę graficzną Gigabyte 8800 gts 320 mb (z obsługą hdcp) Chciałbym zmusić ten sprzęt do korzystania z hdcp i nie wiem jak to zrobić.
Mam telewizor hd ready i mam przypuszczenia, że nie obsługuje on hdcp (a powinien). Chciałbym go oddać do serwisu, ale muszę mieć najpierw pewność, że mam rację.
I stąd się bierze moje zapytania. Jak zmusić mojego pceta, żeby wysyłał sygnał z hdcp. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "zmusić"? :wub: HDCP w obecnej chwili jest potrzebne TYLKO jeśli masz czytnik HD DVD np. z XBOX 360,lub BLUE RAY podpięty do komputera.Komputer do telewizora podpięty kablem HDMI lub DVI.W takiej konfiguracji jeżeli chcesz odtwarzać ORYGINALNĄ płytę hd dvd lub blue ray będziesz miał swoją chwilę prawdy.Jeżeli obraz się wyświetli to telewizor i karta "podały sobie ręce" czyli obsługują HDCP.W przeciwnym razie POWER DVD wyświetli komunikat o błędzie i koniec oglądania <_< .Do sprawdzenia nie mozna użyć płyt wydanych przez Best Film czy Monolith (Pan i Pani Smith czy Underworld Revolution) bo nie są zabezpieczone.Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź, która mi wszystkie wątpliwości rozjaśniła. Podsumowując muszę mieć napęd blu ray lub hd-dvd, fimik zabezpieczony i soft typu PowerDVD.

Liczyłem, że może da się coś ściągnąć z netu, co wymusi hdcp na karcie graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brzmi to tak jakbyś szukał problemów, HDCP to coś czego raczej należy unikac, a jesli chcesz sprawdzic czy Ci tą funkcję obsługuje karta to odpal BD HD ADVISOR Cyberlinka.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...