Skocz do zawartości
clayderman

Cyfrowy Polsat na antenie Cyfry + ....

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dom,poprzedni właściciele mieli Cyfrę + ja wybrałem Cyfrowy Polsat i podłaczylem do tego samego talerza ( 60 0 jakosc jest Ok, ale 1 i 2 kanał TP tragedia ,tym bardziej ,że mam nowy LCD 40 M87BD i ....co z tym zrobic koledzy ? Może jakiś wzmacniacz ( konweneter ) lub nowy talerz ? Dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taka jest jakość polskiej telewizji niestety zwłaszcza na niektórych dekoderach polsatu wygląda to strasznie, jak chcesz oglądać uolsat a w przyszłości ich oferte hd to pomyśl o jakimś tunnerze satelitarnym HD z dobrym skalowaniem albo poczekaj na nowy dekoder polsatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapytaj się na infolinii Cyfrowego Polsatu skąd biorą sygnał TVP1 i 2. Jeśli nie skłamią i przyznają, że biorą go z analogowego nadajnika naziemnego i dopiero wtedy puszczają na satelitę( z extremalnie niskim bitrate jak to w Polsacie) to już wiesz skąd ta "cyfrowa jakość".Polsat nic z tym nie robi od ładnych paru lat, tak więc - enjoy. Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzęt w domu podejrzewałbym w najmniejszym stopniu. Jeśli "u źródła" jest kicha niewiele zdziałasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że po prostu musisz wezwać fachowca i odpowiednio nastawić talerz i tyle.

Jeśli to nie pomoże, to konwerter do wymiany - o talerzu nic nie powiem, bo go nie widziałem, ale z reguły wszystkie są dobre.

Jeśli nie masz pewności, zapytaj o radę fachowca.

Przy okazji - coś mi się przewidziało i myślałem, że ten topic jest o Polsacie HD w ofercie Cyfry+ HD - ależ się "rozczarowałem"... :(

Gdyby tak było, wszystkie kanały HD w Cyfrze, łącznie z Polsatem...
Można tylko pomarzyć... :(

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Ethan' post='55980' date='12.08.2007, 17:04 ']Wydaje mi się, że po prostu musisz wezwać fachowca i odpowiednio nastawić talerz i tyle.

Jeśli to nie pomoże, to konwerter do wymiany - o talerzu nic nie powiem, bo go nie widziałem, ale z reguły wszystkie są dobre.[/quote]
Ethan, z takimi radami to sie lepiej schowaj.

TVP1 i TVP2 ma na CP bardzo kiepską jakość i tyle. A antena i konwerter nie mają nic do rzeczy. Przekaz jest cyfrowy i albo obraz jest albo go nie ma. Stanów pośrednich nie ma!

Do poczytania:

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=6290&st=20&p=55134&#entry55134"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...amp;#entry55134[/url]

Chyba jakieś FAQ trzeba będzie napisać bo to widze kolejny przypadek w przeciągu miesiaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='55982' date='12.08.2007, 17:15 ']Ethan, z takimi radami to sie lepiej schowaj.

TVP1 i TVP2 ma na CP bardzo kiepską jakość i tyle. A antena i konwerter nie mają nic do rzeczy. Przekaz jest cyfrowy i albo obraz jest albo go nie ma. Stanów pośrednich nie ma![/quote]
Fakt, na LCD może to wyglądać tragicznie, ale platforma CP jest raczej dla ludzi, którzy wolą mieć dużo za niewiele, co za tym idzie mają też TV niższej klasy i ciężej jest wyłapać problemy z jakością obrazu.

Co do tamtego posta, to rzeczywiście się pomyliłem, przepraszam - nie wiem jakim cudem taki bubel powstał; może dlatego, że trochę się śpieszyłem i czegoś innego się spodziewałem w tym topicu, o czym napisałem wcześniej.

Natomiast talerz ma inne ustawienia w C+ i w CP - mogą występować czasami problemy z sygnałem podczas anomalii pogodowych w przypadku założyciela tego tematu, stąd ta pomyłka w poprzednim poście.

Jeszcze raz przepraszam.

P.S. Następnym razem trochę grzeczniej, proszę... :(

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Ethan' post='55985' date='12.08.2007, 17:45 ']Natomiast talerz ma inne ustawienia w C+ i w CP[/quote]
Jakie inne ustawienia? Obydwa są skierowane na HotBird na 13E. Ustawienia identyczne, przecież nawet z tych samych transponderów korzystają (AXNy, Disney Channel, Cartoon Network, TVNy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='55987' date='12.08.2007, 18:03 ']Jakie inne ustawienia? Obydwa są skierowane na HotBird na 13E. Ustawienia identyczne, przecież nawet z tych samych transponderów korzystają (AXNy, Disney Channel, Cartoon Network, TVNy)[/quote]
Wiem, że i CP i C+ są ustawiane na Hotbird 13E, ale kiedyś miałem tego typu problem, że C+ lepiej łapała sygnał na tym samym talerzu, nawet podczas kiepskiej pogody, a z Polsatem były problemy i stąd moje przypuszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Ethan' post='55988' date='12.08.2007, 18:21 ']Wiem, że i CP i C+ są ustawiane na Hotbird 13E, ale kiedyś miałem tego typu problem, że C+ lepiej łapała sygnał na tym samym talerzu, nawet podczas kiepskiej pogody, a z Polsatem były problemy i stąd moje przypuszczenie.[/quote]
Prawda jest taka, że i do CP i do C+ dodają gówniane antenki z gównianymi konwerterami. Ale ustawienia są dokładnie takie same. Co do problemów z odbiorem to przy małej antenie mógł byc winny tuner. Jeden mógł mieć lepszą czułość, inny większą.

Ale clayderman ma problemy zupełnie z czym innym, nie z siłą sygnału, tylko z jakością TVP na platformie CP. A ta jest po prostu kiepska i tyle. Nic z tym nie da się zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='56005' date='12.08.2007, 22:49 ']Ale clayderman ma problemy zupełnie z czym innym, nie z siłą sygnału, tylko z jakością TVP na platformie CP. A ta jest po prostu kiepska i tyle. Nic z tym nie da się zrobić.[/quote]
Niestety, okrutna prawda. :)

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuję koledzy za rady , czekam wiec z niecierpliwoscia na HD dekoder Polsatu ...... i tutaj jest pytanie za ile beda wymieniali " stare na nowe " .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='clayderman' post='56028' date='13.08.2007, 08:26 ']...... i tutaj jest pytanie za ile beda wymieniali " stare na nowe " .....[/quote]
Pytasz kiedy, czy w jakiej cenie?

Nie spodziewaj się szybko i nie licz na promocję... Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...