Skocz do zawartości
2man

Piłka nożna HD niemiecka rusza

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej transmisji w HD nie będzie chyba, że jakiś dosył (feed)

[url="http://liveonsat.com/"]rozkład jazdy :)[/url]

[url="http://www.goalzz.com/main.aspx?region=-1&area=0"]konkurencyjny razkład jazdy :)[/url]

dobrze, że mecz jest na ARD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanał Premiere Sportpotral na okrągło informuje o transmisji HD dokładnie na tym transponderze, który podałeś.
Ja wiem o transmisjach analogowych/ ARD da tylko dzisiejszy mecz otwarcia sezonu/, ale chodzi o przekaz HD.

Poszperaj jeszcze :)

Chociaż i tak nie wiem, co mogłoby mnie odciągnąć od HD transmisji na C+ Wisła-Korona o tej samej porze :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra poszperałem i ...

Fußball-Bundesliga kommt ab Freitag in HDTV

[url="http://www.zdnet.de/news/business/0,39023142,39156901,00.htm"]link do artykułu[/url]

interesujący Cię fragment:

"...Der Auftakt der Bundesliga-Saison 2007/2008 am Freitag mit der Partie zwischen [color="#2E8B57"]VFB Stuttgart und Schalke 04[/color] ist zeitgleich auf Premiere Sport im PAL-Format [color="#2E8B57"]und auf Premiere HD in HDTV zu sehen[/color]..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki
już się nie będę mądrzył
Wiedziałem o meczu HD, tylko nie widziałem na jakim kanale, bo w sieci kanał Premiere HD na dzień dzisiejszy nie miał tego meczu w planie


[color="#FF0000"]20:15
Als E-Mail versendenMerken
Population 436
Mysterythriller 2005
Laufzeit: 89 Minuten[/color]

Breitbildformat 16:9StereoVideotextHDTV

[b][size=4]Ale teraz w EPG już jest info, że na Premiere HD ten mecz będzie[/size][/b] /mają być trzy mecze HD na koniec tygodnia, podobnie jak w C+Sport HD/

Jeśli ktoś może porównać bitrate przekazu meczu HD na Premiere HD i na naszej Cyfrze HD / początek o 20.00/, byłoby extra.
Jak będzie różnica w jakości przekazu- o ile w ogóle :)

pzdr

Z tego co widzę, Premiere wydaje się lepiej świecić, a to chyba dlatego, że maja podkręcone parametry światła :) /czyżby u nich teraz słońce świeciło??/. Obraz jest zbyt cukierkowaty, a to nie jest komplement.
Obraz z C+ jest całkiem dobry-notabene mecz ciekawszy od niemieckiego-i nie mam uwag. Takie HD od C+HD kupuję

pzdr

Edytowane przez 2man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie ten mecz w Premiere HD byl wczoraj w EPG,a wczesniej nie sprawdzalem(Ferdek8800).Nie mam jak sprawdzic bitrate,ale sam obraz jest bardzo zblizony.No moze u Niemcow lepiej widac z daleka zdzbla trawy:).Nie wdajac sie w az takie szczegoly jest porownywalnie. Edytowane przez michal218

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz możemy w tej chwili oglądać równolegle piłkę na C+HD i Premiere HD.

No i jednak u nich jest troszkę jaśniej, wyraźniej-może ktoś porównać bitrate obu transmisji.

W sumie jest fajnie z tym sportem HD :) .

Acha, co gorsze, Niemcy potrafią taki mecz pokazać widzowi jak należy, a operatorzy z Cyfry daleko z tyłu.
Zwróćcie uwagę, że na ich meczu /angielskich również/ widzimy to , co w danej chwili jest na boisku ważne z najlepiej ustawionej akurat kamery. A na Cyfrze. Ano, operator ustalił sobie, że akurat akcje przy prawej bramce i rzuty rożne też, będzie pokazywał z kamery umieszczonej przy linii końcowej :lol: . Nic nie widać, bo kąt jest za ostry, a potem koślawymi powtórkami próbuje fastrygować, czyli kicha. I takie psucie obrazu wciąż i ustawicznie mnie wkurza. Do tego stopnia, że nie życzę Cyfrze, aby wygrała kolejny przetarg na ligę polską, mimo że może już nie być w HD. Trudno, jak się przez tyle lat nie nauczyło pokazywać sportu, to trzeba oddać to lepszym.
Technika-nawet HD-sama z siebie niczego nie zrobi, trzeba jeszcze zdolnego fachowca do jej obsługi.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='2man' post='57172' date='24.08.2007, 20:57 ']Kolejny raz możemy w tej chwili oglądać równolegle piłkę na C+HD i Premiere HD.

No i jednak u nich jest troszkę jaśniej, wyraźniej-może ktoś porównać bitrate obu transmisji.

W sumie jest fajnie z tym sportem HD :) .

Acha, co gorsze, Niemcy potrafią taki mecz pokazać widzowi jak należy, a operatorzy z Cyfry daleko z tyłu.
Zwróćcie uwagę, że na ich meczu /angielskich również/ widzimy to , co w danej chwili jest na boisku ważne z najlepiej ustawionej akurat kamery. A na Cyfrze. Ano, operator ustalił sobie, że akurat akcje przy prawej bramce i rzuty rożne też, będzie pokazywał z kamery umieszczonej przy linii końcowej :) . Nic nie widać, bo kąt jest za ostry, a potem koślawymi powtórkami próbuje fastrygować, czyli kicha. I takie psucie obrazu wciąż i ustawicznie mnie wkurza. Do tego stopnia, że nie życzę Cyfrze, aby wygrała kolejny przetarg na ligę polską, mimo że może już nie być w HD. Trudno, jak się przez tyle lat nie nauczyło pokazywać sportu, to trzeba oddać to lepszym.
Technika-nawet HD-sama z siebie niczego nie zrobi, trzeba jeszcze zdolnego fachowca do jej obsługi.

pzdr[/quote]

Dziwię się, że robisz porównania operatorów, którzy mają za sobą całe mistrzostwa świata w hd oraz jeden rok bundesligi HD z operatorami cyfry, którzy nie mają jeszcze za dużego pojęcia o kręceniu w hd stąd taka a nie inna jakość na dużych odbiornikach (mam, jakość jest słaba na mojej tylnej projekcji sony). Cóż Europejskie rozgrywki a polskie to niestety inny świat. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Kracy' post='57241' date='26.08.2007, 13:41 ']Dziwię się, że robisz porównania operatorów, którzy mają za sobą całe mistrzostwa świata w hd oraz jeden rok bundesligi HD z operatorami cyfry, którzy nie mają jeszcze za dużego pojęcia o kręceniu w hd stąd taka a nie inna jakość na dużych odbiornikach (mam, jakość jest słaba na mojej tylnej projekcji sony). Cóż Europejskie rozgrywki a polskie to niestety inny świat. :)[/quote]

Miałem na myśli operatora, który daje na ekran, to co widzimy, czyli kieruje pracą kamer i wybiera poszczególne ujęcia :) .No i ustawia kamery na boisku i tu nic nie ma do rzeczy, czy to jest sygnał HD, SD czy VHS. Chodzi o komfort oglądania. Dzisiaj widziałem co nieco mecz naszej ligi i teraz MU-Tottenham, no i utwierdzam się w przekonaniu, że ekipy realizatorskie dzieli przepaść, na ich korzyść, niestety.
Cyfra+ nie uczy się od lepszych, tylko powiela koszmarnych Francuzów/ pewnie Centrala tak każe :)
/

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...