Skocz do zawartości
2man

HDTV-czy to jest temat dla zwykłego widza?

Rekomendowane odpowiedzi

Natchnęła mnie do napisania tego postu informacja z nieocenionego Satkuriera, że austriacki ORF z powodu MAŁEGO ZAINTERESOWANIA nie zamierza uruchomić nadawania w technologii HDTV !!!

Austriacka telewizja ORF nie zamierza rozpocząć nadawania w technologii HDTV. Według szefa służb technicznych, Alexandra Wrabetza, przyczyn należy szukać w braku odpowiedniej infrastruktury, a także w niskim zainteresowaniu HDTV.
[url="http://www.satkurier.pl/?hdtv/&kat=203&id=37375"]http://www.satkurier.pl/?hdtv/&kat=203&id=37375[/url]

Jestem wstrząśnięty /ale nie zmieszany :dobani: /, czyżby naród austriacki był taki zacofany, nie wiedział, jakim dobrodziejstwem jest sygnał HD? Mają dochód na mieszkańca większy niż my, więc kwestia dostępności do odbioru tegoż też nie jest barierą.
Więc o co tu chodzi? Znawców tamtejszych realiów proszę o wsparcie.

W innym miejscu zauważyłem, że liga francuska, która rozpoczęła właśnie nowy sezon, nadawana jest jak zwykle w jakości SD.
Przecież to chyba nie kwestia pieniędzy, ale strategii. Jakiej strategii? Czyżby policzyli, podsumowali i uznali, że jeszcze nie czas na HDTV? /Wiem, że parę kanałów mają, ale nie o to chodzi.
Jak w tytule. Czy to jest już jakiś trend, na niemanie HDTV, bo nie ma zainteresowania więc po co iść w koszty?
W krajach bogatszych od nas potężne stacje telewizyjne wcale tak się nie pchają do HD.
Czyżbyśmy tu i teraz byli awangardą postępu?

Ale to fajnie brzmi :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='2man' post='55600' date='07.08.2007, 17:26 ']Natchnęła mnie do napisania tego postu informacja z nieocenionego Satkuriera, że austriacki ORF z powodu MAŁEGO ZAINTERESOWANIA nie zamierza uruchomić nadawania w technologii HDTV !!!

Austriacka telewizja ORF nie zamierza rozpocząć nadawania w technologii HDTV. Według szefa służb technicznych, Alexandra Wrabetza, przyczyn należy szukać w braku odpowiedniej infrastruktury, a także w niskim zainteresowaniu HDTV.
[url="http://www.satkurier.pl/?hdtv/&kat=203&id=37375"]http://www.satkurier.pl/?hdtv/&kat=203&id=37375[/url]

Jestem wstrząśnięty /ale nie zmieszany :dobani: /, czyżby naród austriacki był taki zacofany, nie wiedział, jakim dobrodziejstwem jest sygnał HD? Mają dochód na mieszkańca większy niż my, więc kwestia dostępności do odbioru tegoż też nie jest barierą.
Więc o co tu chodzi? Znawców tamtejszych realiów proszę o wsparcie.

W innym miejscu zauważyłem, że liga francuska, która rozpoczęła właśnie nowy sezon, nadawana jest jak zwykle w jakości SD.
Przecież to chyba nie kwestia pieniędzy, ale strategii. Jakiej strategii? Czyżby policzyli, podsumowali i uznali, że jeszcze nie czas na HDTV? /Wiem, że parę kanałów mają, ale nie o to chodzi.
Jak w tytule. Czy to jest już jakiś trend, na niemanie HDTV, bo nie ma zainteresowania więc po co iść w koszty?
W krajach bogatszych od nas potężne stacje telewizyjne wcale tak się nie pchają do HD.
Czyżbyśmy tu i teraz byli awangardą postępu?

Ale to fajnie brzmi :)

pzdr[/quote]

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze.

"Brak zainteresowania rynku" należy przetłumaczyć z marketingowego na nasze tak:"inni nie wprowadzają, to po co się pchać przed orkiestrę, kasy szkoda". I to tyle. Ale jak tylko jakaś "oszołomska" duża stacja się wyrwie, to już pójdzie jak lawina. Bo wtedy to co innego, oddech konkurencji na plecach i natychmiast "zainteresowanie rynku" się znajdzie. Tak, że spokojna głowa :).

Pisać i mówić sobie mogą co im wygodnie, ale od HD odwrotu nie ma. Oczywiście zaczyna się od kanałów płatnych, bo taka jest kolej rzeczy.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo w odroznieniu od Niemiec austyjackie kanaly (RTL-e, SAT1, muzyczne i co tam jeszcze) nadawane sa w aspekcie 4:3 z imho duzo gorsza jakoscia niz ich niemieckie odpowiedniki. Ja rozumiem ze w .de nie ma wielkiego zainteresowania, bo naprawde od kilku lat ich nadawcy racza telewidzow bardzo dobrej jakosci SD, daja od niedawna na wielu dostepnych dla przecietnego widza (nie platnych) kanalach 16:9... stad Premiere rozwija sie jak na bogaty, 70 mln kraj w slimaczym tempie odnosnie przyrostu widzow.
A to ze u nas na Cyfrze dostepny jest lepszy przekaz (sport) niz we Francyji to sie po prostu w pale nie miesci. A jeszcze poltora roku temu jakis CEO (zabojad to byl) mowil ze Polacy nie dorosli do takich technologii jak HD. Co by tu nie mowic nasz rynek w porownaniu wypada niezle (choc ofercie jak wiemy daaaaaleko od optimum).

Cholerna myszka! :dobani: U nas siak czy tak rubikon przekroczony i chocby z tego powodu wypada napic sie szmpana (niech sie we Francji obejda smakiem :))

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...