Skocz do zawartości
maniek750

Odbiór C+ Film HD na Topfieldach i Humaxach

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam ze moze nie w tym temacie co trzeba ale.... Mam pytanie jak mam znalesc nowe programy syfry+ na TOPFIELD 7700 z modulem Aston 2.17? Zrobilem aktualizacje programow i nic to nie dalo Wie moze ktos co jest grane? Z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maniek750' post='52043' date='30.06.2007, 15:10 ']Przepraszam ze moze nie w tym temacie co trzeba ale.... Mam pytanie jak mam znalesc nowe programy syfry+ na TOPFIELD 7700 z modulem Aston 2.17? Zrobilem aktualizacje programow i nic to nie dalo Wie moze ktos co jest grane? Z góry dziekuje.[/quote]

Moze ktos mi pomoc! Nie moge znalesc tych nowych porogramow cyfry!!! :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez w pierwszym poscie masz podane wszystkie parametry
dodaj kanal recznie
moj ferguson pokazuje 1080i :angry:) i jest sciezka audio w DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sawosz' post='52065' date='30.06.2007, 20:51 ']przeciez w pierwszym poscie masz podane wszystkie parametry
dodaj kanal recznie
moj ferguson pokazuje 1080i :lol:) i jest sciezka audio w DD[/quote]
W tym problem ze jak chce wprowadzic recznie to nie pokazuje mi tej czestotliwosci! Jest albo za niska lub za wysoka (11438 lub 11488 i sa jakies inne kanaly! :angry:

Edytowane przez maniek750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maniek750' post='52081' date='01.07.2007, 00:23 ']W tym problem ze jak chce wprowadzic recznie to nie pokazuje mi tej czestotliwosci! Jest albo za niska lub za wysoka (11438 lub 11488 i sa jakies inne kanaly! :angry:[/quote]

nie wiem jak w topfieldzie ale w fergusonie jest mozliwosc wprowadzenia czestotliwosci z palca klawiszami numerycznymi (zamiast wybierac z listy po prostu klepiesz cyferki)
u mnie na liscie tez nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Btw..czy ktos z wawy moze powiedzieć..jakie ma parametry sygnału z tego transpondera?..11470.
U mnie jest 73 i 70 ..i podejżewam iż tu jest problem ze znalezieniem tych kanałów u mnie.
Przeszukując to pasmo tylko raz mi znalazł programy na nim..ale i tak nie było obrazu na c+film hd..normalnie nie znajduje nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Newren' post='52084' date='01.07.2007, 01:20 ']Btw..czy ktos z wawy moze powiedzieć..jakie ma parametry sygnału z tego transpondera?..11470.
U mnie jest 73 i 70 ..i podejżewam iż tu jest problem ze znalezieniem tych kanałów u mnie.
Przeszukując to pasmo tylko raz mi znalazł programy na nim..ale i tak nie było obrazu na c+film hd..normalnie nie znajduje nic.[/quote]
ja mieszkam w wawie i mam 90/93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sawosz' post='52082' date='01.07.2007, 00:09 ']nie wiem jak w topfieldzie ale w fergusonie jest mozliwosc wprowadzenia czestotliwosci z palca klawiszami numerycznymi (zamiast wybierac z listy po prostu klepiesz cyferki)
u mnie na liscie tez nie bylo[/quote]
Wstukalem recznie ale mam tylko czrny obraz i nic pozatym :lol: co jest nie tak ?!?!?! :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maniek750' post='52086' date='01.07.2007, 01:59 ']Wstukalem recznie ale mam tylko czrny obraz i nic pozatym :lol: co jest nie tak ?!?!?! :angry:[/quote]
opisz mi swoj zestaw tv-sat i dodatkowo glupie pytanie czy masz uprawnienia do odbioru tego kanaly
jesli masz cyfre na legalu to byc moze musisz doplacic za nowe kanaly hd, jesli masz karte kolonowana to moze ktos cos spartaczyl
ja mam zestaw troszke lepszy niz standard i tu moze byc roznica (antena corab 90, konwerter monoblock GI-205 Platinum X)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sawosz' post='52087' date='01.07.2007, 01:08 ']opisz mi swoj zestaw tv-sat i dodatkowo glupie pytanie czy masz uprawnienia do odbioru tego kanaly
jesli masz cyfre na legalu to byc moze musisz doplacic za nowe kanaly hd, jesli masz karte kolonowana to moze ktos cos spartaczyl
ja mam zestaw troszke lepszy niz standard i tu moze byc roznica (antena corab 90, konwerter monoblock GI-205 Platinum X)[/quote]
Dobrze sie na tym nie znam ale wiem ze mam antene 90cm + twin tunek Topfield 7700 + Aston 2.17 i karta cyfry ale tuningowana tzn. wszystko "free". Powiem ze nigdy wczesniej nie bylo problemow z dodawaniem nowych programow tylko teraz cos jakie problemy sa :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do użytkowników Topfieldów. Posiadam Topfielda z modułem Cyfry. Karta oryginalna.
Mam problem ze znalezieniem Cyfry film HD. Wpisuję 11470, polaryzację poziomą ,wybieram modulację DVB-S i przy tym wyborze nie mam możliwości wyboru FEC. Czy ktoś z forumowiczów poradził sobie ze znalezieniem Film HD na Topfieldzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rudolfina' post='52116' date='01.07.2007, 10:56 ']Pytanie do użytkowników Topfieldów. Posiadam Topfielda z modułem Cyfry. Karta oryginalna.
Mam problem ze znalezieniem Cyfry film HD. Wpisuję 11470, polaryzację poziomą ,wybieram modulację DVB-S i przy tym wyborze nie mam możliwości wyboru FEC. Czy ktoś z forumowiczów poradził sobie ze znalezieniem Film HD na Topfieldzie?[/quote]
Takze mam z tym problem :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maniek750' post='52117' date='01.07.2007, 11:05 ']Takze mam z tym problem :angry:[/quote]

Wystarczy dodać odpowiedni TP o podanych parametrach (MENU, INSTALACJA, EDYCJA TP), a następnie dać pełne skanowanie, znajduje bez problemu i zapisuje na koncu listy. Sprawdzone, działa..
Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='rudolfina' post='52116' date='01.07.2007, 10:56 ']Pytanie do użytkowników Topfieldów. Posiadam Topfielda z modułem Cyfry. Karta oryginalna.
Mam problem ze znalezieniem Cyfry film HD. Wpisuję 11470, polaryzację poziomą ,wybieram modulację DVB-S i przy tym wyborze nie mam możliwości wyboru FEC. Czy ktoś z forumowiczów poradził sobie ze znalezieniem Film HD na Topfieldzie?[/quote]

1. Pionową nie poziomą (Vertical to pionowo)
2. FEC nie musisz wybierać, przynajmniej u mnie w Humaxie "łapie" go automatycznie, ale jednoczesnie mam opcję ręcznego wyboru,
3. U mnie na początku na oryginalnym module Cyfry+ tez nie chciał wskoczyć od razu C+FilmHD. Tylko tuner pokazywał, ze jest transmisja 1080i i DD. Pomogło pozostawienie na tym kanale (czarny ekran), wyłączenie i ponowne włączenie tunera na tym samym kanale. Od tego czasu jak na razie chodzi bez uwag. Jakośc ... jak to w c+. Z ocena wstrzymam się do wgrania nowego oprogramowania Humaxa, które do diaska tez juz miało być.

edit.
Przy okazji jeśli ktoś zaobserwował na innych tunerach podobna rzecz jak opisana w pkt.3 mozna by wywnioskować, że cos jest nie tak z modułemHD cyfry. Choć znając ich i tak zwalą wine na producentów sprzetu. Edytowane przez krog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='krog' post='52135' date='01.07.2007, 12:32 ']1. Pionową nie poziomą (Vertical to pionowo)
2. FEC nie musisz wybierać, przynajmniej u mnie w Humaxie "łapie" go automatycznie, ale jednoczesnie mam opcję ręcznego wyboru,
3. U mnie na początku na oryginalnym module Cyfry+ tez nie chciał wskoczyć od razu C+FilmHD. Tylko tuner pokazywał, ze jest transmisja 1080i i DD. Pomogło pozostawienie na tym kanale (czarny ekran), wyłączenie i ponowne włączenie tunera na tym samym kanale. Od tego czasu jak na razie chodzi bez uwag. Jakośc ... jak to w c+. Z ocena wstrzymam się do wgrania nowego oprogramowania Humaxa, które do diaska tez juz miało być.

edit.
Przy okazji jeśli ktoś zaobserwował na innych tunerach podobna rzecz jak opisana w pkt.3 mozna by wywnioskować, że cos jest nie tak z modułemHD cyfry. Choć znając ich i tak zwalą wine na producentów sprzetu.[/quote]


Potwierdzam, program "zaskoczył" po ponownym uruchomieniu tunera, i odczekaniu ok. 20s....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Mi się udało złapać wreszcie na antenie 60 cm ten kanał.
Ale do teraz nie wiem jak.
Normalnie dodawałem ręcznie transponder..a przy wyszukiwaniu auto..sam ustawił 5/6...
jednak programów nie wykrywal na nim.

po kilkunastu próbach zaskoczyło..jednak C+film HD czarny obraz..ze znanym napisem..kanal nie nadaje lub jest zakodowany.
Na włączonym kanale wyjąłem modul i włożyłem..i działa...podejrzewam ze kwestia uprawnień..

btw..ciekawe czy to tylko CI cyfry tak kiepsko działa ..czy na innych modulach jest podobnie.
ps..z NGCHD chyba takich problemów nie bede miał..kanały z 11117 wylistował..wiec tylko czekac na rozpoczęcie emisji.

ps2..Pytanie do użytkownikow topfielda 7700 z modulem CI cyfra+hd..
czy u Was jest to samo co u mnie tzn..

po wlaczeniu programu z oferty c+ dowolnego nie "HD" i wyłaczeniu tunerka..a nastepnie po ponownym wlaczeniu go i przelaczeniu na program c+film HD Macie na nim obraz? bo ja nie mam..musze na tym kanale wyjąc i wlozyc modul..dopiero zadziala..pytam sie bo sie zastanawiam czy u Innych jest tak samo..czy cos u mnie zwalone..
a wtedy ewentualnie kupie inny modul albo innego tunerka np ferdka. Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dokładnie to samo.
Z Astonem nie ma tego problemu.
Dzwoniłem do Cyfry i przedstawiłem to dokładnie dla działu technicznego. Mają sprawdzić w czym tkwi problem. To że problem jest już wiedzieli bo prawdopodobnie mieli juz sporo zgłoszeń dotyczących tego tematu.

Pozdrawiam
Arcy-Master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Humaxie też 1080i, ale cos zaczeło mi co 4-5 minuty zamarzać ... Ale to napewno nie wina nadawcy, raczej modułu lub oprogramowania Humaxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich- czy też macie podobny problem z odbiorem canal+film HD - umnie działa to tak:

- canal+ film HD ustawiony jako startowy działa ok.

- inny program ustawiony jako startowy - canal+film HD nie działa brak wizji i foni

Canal+ Sport HD działa bez zarzutu

Tuner Humax2000 + moduł cyfry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cyfro' post='52332' date='02.07.2007, 15:10 ']Witam wszystkich- czy też macie podobny problem z odbiorem canal+film HD - umnie działa to tak:

- canal+ film HD ustawiony jako startowy działa ok.

- inny program ustawiony jako startowy - canal+film HD nie działa brak wizji i foni

Canal+ Sport HD działa bez zarzutu

Tuner Humax2000 + moduł cyfry.[/quote]

Dzieki za rade :) U mnie bylo to samo. Zrobilem tak jak Ty i dziala.No ale raczej nie powinno tak byc .Zastanawiam sie gdzie lezy przyczyna...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='donsuper' post='52341' date='02.07.2007, 15:59 ']ja nie mam nadal nic ! a co znaczy ustawic go jako startowy?[/quote]

Ustawic jako kanal nr.1 na liscie programow w tunerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam go juz to rzeczywiscie dziala. nie musi byc jako nr 1 wystarczy wpisac numer kanalu na kturym ten program sie znajduje u was w humaxie jako startowy. a apropo co to za badziewie tam leci okolo 30-letnie to ma byc HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie równiez C+FILM HD chodzi ze strony startowej. Mam nadzieje, że ktoś znajdzie przyczynę tych niedogodności z Humax i modułem C+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może wyjaśnić zjawisko z kanałem startowym.
Mam te same objawy.

Humax CAM C+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...