Skocz do zawartości
Grzegorz Cisak

Problem z USB w xr75x90j

Rekomendowane odpowiedzi

Że względu na to, że Sony trochę skąpi miejsca na swoich TV, postanowiłem dodać dysk USB w celu przerzucenia na niego części aplikacji. Generalnie proces przebiegł pomyślnie, ale pojawił się problem. Przy podłączonym dysku USB/pendrivie telewizor ma problem z uruchomieniem. Zaświeca się dioda ale ekran pozostaje czarny i nie ma charakterystycznego pstryknięcia. Przez kilkadziesiąt sekund TV nie reaguje na pilota. Dopiero po tym czasie możliwe jest uruchomienie TV przez ponowne użycie pilota. Wygląda to wtedy tak jakby TV startował od początku, pojawia się ekran startowy z kolorowym, kręcącym się prostokątem i logo google. Przy uruchomieniu bez pendriva system jest gotowy do pracy natychmiastowo. Sytuacja ma miejsce na różnych dyskach i pendrivach. Mam wyłączone wszystkie opcje związane z oszczędzaniem energii. W starych modelach można było włączyć pro mode i wymusić zasilanie USB w trybie standby. Bo podejrzewam, że z tym może być związany problem. Niestety w Android 10 nie ma możliwości uruchomienia pro mode. Chyba... Ktoś może spotkał się z podobnym problemem?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam ten sam problem w modelu X94J. Do portu USB wpiąłem pendrive 128GB i na nim trzymam wszystkie aplikacje + gry z psx
Sytuacja z załączaniem tv jest dokładnie taka jak opisujesz.
Już reklamowałem tv własne z tego tytułu niezgodności bo prawidłowe włączenie nie było możliwe za każdym razem.
Serwisant wymienił płytę główną.
Uspokoiło się na kilka tygodni i obecnie również się zdarza ale nie za każdorazowym włączeniem telewizora. Na 10 uruchomień może z 3-4 są opóźnione przez restart całego systemu.
Zastanawiam się nad kolejnym zgłoszeniem tej samej usterki.
Pendrive mam cały czas wpiętego bo jest to funkcja z której chcę korzystać.
Na tą chwilę rozwiązania nie widzę jak reklamować...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2022 o 07:44, moski81 napisał:

Witam
Mam ten sam problem w modelu X94J. Do portu USB wpiąłem pendrive 128GB i na nim trzymam wszystkie aplikacje + gry z psx
Sytuacja z załączaniem tv jest dokładnie taka jak opisujesz.
Już reklamowałem tv własne z tego tytułu niezgodności bo prawidłowe włączenie nie było możliwe za każdym razem.
Serwisant wymienił płytę główną.
Uspokoiło się na kilka tygodni i obecnie również się zdarza ale nie za każdorazowym włączeniem telewizora. Na 10 uruchomień może z 3-4 są opóźnione przez restart całego systemu.
Zastanawiam się nad kolejnym zgłoszeniem tej samej usterki.
Pendrive mam cały czas wpiętego bo jest to funkcja z której chcę korzystać.
Na tą chwilę rozwiązania nie widzę jak reklamować...

Używasz kodi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak używam
Duże możliwości personalizacji dlatego uważam tą appke jako najlepszy player

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo mam wrażenie, że to właśnie kodi powoduje problem. Nawet jeśli zainstaluję go w pamięci wewnętrznej to po jakimś czasie kodi część plików zaczyna zapisywać na USB. I w tym momencie zaczynają się problemy z uruchomieniem TV. Tak jest przynajmniej u mnie. Przeprowadziłem wczoraj czat z supportem. Zasugerowali wizytę serwisanta. Nie wiem jednak, czy iść w tym kierunku jeśli wymiana płyty i tak nie rozwiązuje problemu do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymiana płyty nie rozwiązała problemu.
W dalszym ciągu mam problemy z uruchamianiem TV
Ale idąc Twoim tropem spróbuję odinstalować Kodi i zaobserwuje zachowanie tv.
Czy znasz jakąś dobrą alternatywę jako player dla Kodi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dla kodi nie ma alternatywy. Żadna aplikacja na tą chwilę nie oferuje tego co kodi. Co prawda mógłbym zrezygnować z kodi na TV,  cały czas mam podpięty pod amplituner  box z coreelec. Tylko, właśnie po to kupiłem TV z androidem, żeby mieć wszystko na jednym urządzeniu. I strasznie mnie drażni jak coś nie działa tak jak powinno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...