Skocz do zawartości
grapkulec

bezprzewodowe polaczenie anteny satelitarnej i dekodera?

Rekomendowane odpowiedzi

zamierzam sobie sprawic nTV ale problem polega na tym ze wynajmuje mieszkanie, ktore jest nowiutkie, picus glancus, no i nie bardzo chce ryzykowac wk...rwienie wlasciciela jak zobaczy dziure na wylot w scianie pokoju, ktora biegnie sobie kabelek do anteny. czy ktos slyszal zeby sie dalo zamontowac przy antenie jakis magiczny dynks ktory przestalby sygnal do odbiornika stojacego w pokoju przez sciane budynku (ocieplona, grubosc ok 30 cm). na dipolu widzialem przekazniki sygnalu pomiedzy video a tv, ktore bija sygnalem po calym domu, a czy istnieje takie cos do zastosowania w konfiguracji antena satelitarna -> dekoder?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie.

Gotowe nie istnieje. Zrobić też nie byłoby łatwo, chociaż czysto teoretycznie byłoby możliwe do wykonania i to na kilka sposobów. Najprościej zamontować w klimatyzowanej szafie odbiornik przy antenie, obok tzw. "video-sender" i przekaźnik sygnału z pilota. Do tego odpowiedni zestaw anten ;-)
Zapomnij.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli trzeba bedzie podziurawic sciane...
no coz, dzieki za odpowiedz i rozwianie zludzen :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='grapkulec' post='54997' date='02.08.2007, 11:05 ']czyli trzeba bedzie podziurawic sciane...
no coz, dzieki za odpowiedz i rozwianie zludzen :angry:[/quote]

Nie musisz dziurawi ściany. Klimatyzowanych szaf tez stawiac nie musisz.

Wystarczy Ci urządzenie za niecałe 6 złotych:

[url="http://www.dipol.com.pl/sklep/e8232.htm"]http://www.dipol.com.pl/sklep/e8232.htm[/url]

Przy czym od razu trzeba zaznaczyc, że te cudenka osłabiaja troche sygnał, wiec moze warto byłoby się zastanowic nad rezygnacją z "wynajmu" anteny od N i kupnem na własnośc jakiejś porządnej 90 -120 cm? Zresztą ceny wynajmu n są na tyle odstraszajace, że nie wiem kto korzysta z ich oferty.

Zamiast wydawac 140 zł na eliptyczna 70 cm z konwerterem twin, polecam zwykłą aluminiową 100 cm (np. [url="http://www.dipol.com.pl/sklep/a9662.htm)"]http://www.dipol.com.pl/sklep/a9662.htm)[/url] z konwerterem twin: (np. [url="http://www.dipol.com.pl/sklep/a9829.htm)"]http://www.dipol.com.pl/sklep/a9829.htm)[/url]

Wyjdzie 50 zł drożej, ale będzie na własnosc i będzie mozna dorzucic zeza na astre w przyszłosci (do tych eliptycznych sa specjalne konwertery a niewiadomo tez jak z uchwytem do zeza)

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, dzieki za info :angry:

jak wroce do domu to oblookam okna i zobacze czy daloby sie to zmiescic. normalnej grubosci kabel to na pewno nie przejdzie, okno raczej by go rozcielo na pol niz sie zamknelo. jak rozumiem i o ile dobrze widze na fotce ten kabelek jest splaszczony wiec sie w miare latwo zegnie pod naciskiem okna.

a co do anteny to od n-ki wezme tylko dekoder, antene kupie sobie oddzielnie. myslalem nad czyms wielkosci 70-80 cm, to podobno wystarczy do utrzymania dobrego sygnalu. swoja droga nie bardzo interesuje mnie zakladanie zeza i tym podobne zabawy, w zupelnosci wystarczy mi to co ma w ofercie nTV plus ewentualnie co tam jeszcze przyleci z HB. i tak nie mam czasu na ogladanie wszystkiego i jaranie sie obrazem HD jesli wiekszosc to niemieckie lub francuskie stacje a ja toleruje tylko angielski bo reszta brzmi albo jak szczekanie albo jak paplanie noworodka.

jeszcze raz dzieki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='grapkulec' post='55008' date='02.08.2007, 12:25 ']jak wroce do domu to oblookam okna i zobacze czy daloby sie to zmiescic. normalnej grubosci kabel to na pewno nie przejdzie, okno raczej by go rozcielo na pol niz sie zamknelo. jak rozumiem i o ile dobrze widze na fotce ten kabelek jest splaszczony wiec sie w miare latwo zegnie pod naciskiem okna.[/quote]
Tak, taki kabel jest bardzo spłaszczony i bardzo fajnie przechodzi przez wszystkie okna "nowoczesne" znaczy się z tworzywa sztucznego.

[quote name='grapkulec' post='55008' date='02.08.2007, 12:25 ']a co do anteny to od n-ki wezme tylko dekoder, antene kupie sobie oddzielnie. myslalem nad czyms wielkosci 70-80 cm, to podobno wystarczy do utrzymania dobrego sygnalu.[/quote]
No niby wystarcze, ale lepiej weź 90cm (róznica cenowa niewielka) i jakiś porządny konwerter. Docenisz taki wybór podczas pierwszego deszczu. A i zamontuj antene tak, zebyś mógł z niej śnieg usuwać (ewentualnie tak, żeby nie padał na nią śnieg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]Tak, taki kabel jest bardzo spłaszczony i bardzo fajnie przechodzi przez wszystkie okna "nowoczesne" znaczy się z tworzywa sztucznego.[/quote]
dokladnie wlasnie takie sa u mnie okna. w starym mieszkaniu to bym mogl przez szpare pomiedzy framuga a oknem pociagnac rure od odkurzacza, zreszta nie mialbym oporow zeby podziurawic sciane, no a tak to musze szukac w miare bezinwazyjnych sposobow.

[quote]No niby wystarcze, ale lepiej weź 90cm (róznica cenowa niewielka) i jakiś porządny konwerter. Docenisz taki wybór podczas pierwszego deszczu. A i zamontuj antene tak, zebyś mógł z niej śnieg usuwać (ewentualnie tak, żeby nie padał na nią śnieg).[/quote]
to nawet nie chodzi o cene, tylko boje sie zeby mi jej wichura nie porwala. chociaz wlasciwie jak zawieje z dobrej strony to czasza robi za spadochron i nawet jakby miala 40cm to poleci. o ile jeszcze poradze sobie z wyborem anteny to juz przy wyborze konwertera zdam sie na opinie obeznanych z tematem. jestem kompletnym "lajkonikiem" w sprawach technicznych :angry:
co do pozycji zamontowania to chyba zrobie tak jak ma sasiad, mocowanie do barierki balkonu, generalnie czasza jest pionowo, z lekkim odchylem o tylu (jesli zalozymy ze wklesla czesc to jej przod :lol: w takiej pozycji raczej nie grozi mi ze snieg lub deszcz bedzie zalegal, zreszta zawsze jakas szmata mozna bedzie przetrzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='grapkulec' post='55011' date='02.08.2007, 12:44 ']to nawet nie chodzi o cene, tylko boje sie zeby mi jej wichura nie porwala.[/quote]
Spoko, tak źle być nie może. U mnie 120 cm przetrwało wszystkie wichury, czego nie można powiedzieć o okolicznych drzewach :angry:

[quote name='grapkulec' post='55011' date='02.08.2007, 12:44 ']o ile jeszcze poradze sobie z wyborem anteny to juz przy wyborze konwertera zdam sie na opinie obeznanych z tematem. jestem kompletnym "lajkonikiem" w sprawach technicznych :lol:[/quote]
W sumie to nie jest aż tak ważne. Weź Golden Interstar (w miare tani i sprawdzony) i wystarczy w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='grapkulec' post='54990' date='02.08.2007, 10:42 ']zamierzam sobie sprawic nTV ale problem polega na tym ze wynajmuje mieszkanie, ktore jest nowiutkie, picus glancus, no i nie bardzo chce ryzykowac wk...rwienie wlasciciela jak zobaczy dziure na wylot w scianie pokoju, ktora biegnie sobie kabelek do anteny. czy ktos slyszal zeby sie dalo zamontowac przy antenie jakis magiczny dynks ktory przestalby sygnal do odbiornika stojacego w pokoju przez sciane budynku (ocieplona, grubosc ok 30 cm). na dipolu widzialem przekazniki sygnalu pomiedzy video a tv, ktore bija sygnalem po calym domu, a czy istnieje takie cos do zastosowania w konfiguracji antena satelitarna -> dekoder?[/quote]
a dlaczego nie spytasz właściciela czy sie zgodzi???
jak mu przedstawisz sensowne warunki i powiesz, że kabel i antena zostanie dla następnych to może sie dogadacie (częściowy zwrot kosztów za antene przy ostatnim czynszu)
najgorsze są niedomówienia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]a dlaczego nie spytasz właściciela czy sie zgodzi???
jak mu przedstawisz sensowne warunki i powiesz, że kabel i antena zostanie dla następnych to może sie dogadacie (częściowy zwrot kosztów za antene przy ostatnim czynszu)
najgorsze są niedomówienia!!![/quote]

jako nastepny to tam bedzie mieszkal wlasciciel, teraz jest w stanach i sie dorabia. poza tym nie szukam tu porady domoroslych psychologow tylko technicznej, wiec dzieki ale nie skorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='grapkulec' post='55108' date='03.08.2007, 07:55 ']jako nastepny to tam bedzie mieszkal wlasciciel, teraz jest w stanach i sie dorabia. poza tym nie szukam tu porady domoroslych psychologow tylko technicznej, wiec dzieki ale nie skorzystam.[/quote]
a myslisz że on nie bedzie chciał po powrocie zamontować anteny??
jeżeli to zrobisz sensownie to obydwaj bedziecie zadowoleni, TY -bo oglądasz i masz szanse nazwrot kasy , ON- bo ma gotową instalacje o której nie pomyślał przy remoncie.
akurat ja nie jestem psychlogiem, tylko monterem i z własnego doświadczenia wiem, że najgorsze co może sie trafic to niedomowienia w trakcie prac.
sam osobiście proponuje różne rozwiązania, bo w trakcie remontu kosztują grosze w porównaniu do całości, że o czasie pracy nie wspomne.
system bezprzewodowy nie istnieje, każdy inny sposób wykonania może spowodować, że z czasem instalacja sie uszkodzi(przejście przez okno na płasko)
jest to rozwiązanie tymczasowe.
wywiercenie otworu o srednicy kabla nie jest znowu takie demolujące. wiercisz na wysokości podłogi, najlepiej za listwą maskującą i nic w mieszkaniu nie widać, otwór uszczelniasz silikonem i to wszystko.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hiszpan' post='55121' date='03.08.2007, 10:32 ']każdy inny sposób wykonania może spowodować, że z czasem instalacja sie uszkodzi(przejście przez okno na płasko)[/quote]
Bez przesady, mi działa takie rozwiazanie juz grubo ponad dwa lata (najpierw w jednym mieszkaniu, potem w drugim) a nawet jak przejsciowka sie zniszczy to cena 6 zl jest malo zaporowa. Mozna miec zawsze jedna albo nawet 10 sztuk na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia jest taka, ze jesli da sie uniknac wiercenia to nie widze powodu zeby to robic. pomijajac nawet kwestie tego ze to nie moje mieszkanie, ale jakby bylo moje to tez bym wybral sposob puszczenia kabla bez dziurawienia sciany. poza tym nie zamierzam sie zastanawiac co by wlasciciel chcial miec a czego nie. jak sie skonczy wynajem to zwine kabel, odkrece antene i nawet sladu nie bedzie. a jak se koles bedzie chcial cos podlaczyc to niech sie sam z tym buja.

hiszpan: sorki ze nieco gburowato sie do ciebie odnioslem, ale jak slysze zwroty typu "najgorsze sa niedomowienia" to mi staje przed oczami jakis wymoczkowaty mondrala (pisownia zamierzona) doradzajacy niedojdom zyciowym jak poradzic sobie ze stresem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='grapkulec' post='55128' date='03.08.2007, 11:02 ']kwestia jest taka, ze jesli da sie uniknac wiercenia to nie widze powodu zeby to robic. pomijajac nawet kwestie tego ze to nie moje mieszkanie, ale jakby bylo moje to tez bym wybral sposob puszczenia kabla bez dziurawienia sciany. poza tym nie zamierzam sie zastanawiac co by wlasciciel chcial miec a czego nie. jak sie skonczy wynajem to zwine kabel, odkrece antene i nawet sladu nie bedzie. a jak se koles bedzie chcial cos podlaczyc to niech sie sam z tym buja.

hiszpan: sorki ze nieco gburowato sie do ciebie odnioslem, ale jak slysze zwroty typu "najgorsze sa niedomowienia" to mi staje przed oczami jakis wymoczkowaty mondrala (pisownia zamierzona) doradzajacy niedojdom zyciowym jak poradzic sobie ze stresem ;)[/quote]
spoko. zrobisz jak uważasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jeszcze możliwość doprowadzenia bezprzewodowo. Trzeba umieści tuner po stronie anteny, a następnie połączyć tuner z telewizorem za pomoca transmitera audio video infrared. W pewnych sytuacjach to rozwiazanie może znaleźć swoje zastosowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tutaj troche lepiej pokazana jest ta przejściówka:
[url="http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=32&id=421"]http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&a...t=32&id=421[/url]


W takich przypadkach jak powyżej to chyba najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pab2002' post='64036' date='19.10.2007, 00:44 ']tutaj troche lepiej pokazana jest ta przejściówka:
[url="http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=32&id=421"]http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&a...t=32&id=421[/url]


W takich przypadkach jak powyżej to chyba najlepsze rozwiązanie.[/quote]


Tak, jeśli chodzi tylko p puszczenie kabla przez okno to rozwiązanie z kabelkiem jest rzeczywiście lepsze.

Aczkolwiek są tez przypadki, że poprostu nie da się doprowadzić kable do pokoju gdzie jest telewizor. Wtedy pozostaje jeszcze możliwość, ze tuner będzie w miescu do którego mozna poprowadzić kabel, a z tego miejsca już puścić po powietrzu sygnał z tunera do telewizora. Jest to oczywiście lepsze rozwiazanie niż ta wspomniana klimatyzowana szafka i supernadajnik przy antenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...