Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Chciałbym się zwrócić o pomoc/doradztwo w wyborze.

Jestem użytkownikiem SONY KD-XF9005 od 1,5 roku. Ostatnio reklamowałem go, ponieważ pojawiły się paski pionowe na matrycy a serwis uznał, że wymienią na nowy. To tak w skrócie.

Proponują mi w zamian nowy KD-XH9299. Z tego co sprawdziłem to ma szybszy procesor ale (i tutaj potrzebuje opinii) chyba ciemniejszy ekran (mało informacji o nim jest na sieci a SONY tego nie podaje) i z bardzo małą ilością stref Local Dimming (znalazłem że ma 4x6, też nieoficjalne info).

KD-XF9005 bardzo dobrze sprawdzał się w słoneczne dni (salon przeszklony) i w nocy też dawał radę. Boję się że XH9299 pod tym względem jest słabszy.

Jaka jest wasza opinia o tym KD-XH9299?

Edytowane przez losiosmak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj poprosić o X90J - to jest tegoroczny odpowiednik Twojego. Jest świetny i bodaj we wszystkich kategoriach ulepszony wzgledem Twojego byłego kilkulatka. względem X90H też

znaczy się - zeszłoroczny, ale aktualny jak na razie.

Wiesz, sprawdziłem teraz jeszcze raz parametry no i jednak Twój usterkowicz miał lepszą jasność! sorki. Ale ten ma i tak sporą, a kontrast ciut lepszy, no i te kwestie nowszego procka XR.

w każdym razie jak możesz to wynegocjuj X90J a nie starszy X90H, który jest od niego nieco gorszy właściwie we wszystkim (a numer 9299 to się tyczy regulowanej podstawy itp - to X90H)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super!  najwyżej jak byś miał potem wolną chwilę... 😉 to opisz wrażenie po takiej przesiadce. Czy przeskok tej samej serii do nowej generacji o 3 lata to same plusy czy może jednak nie...

btw Twój XF90 to był zresztą uznawany nieformalnie jako półflagowiec. Nad nim była już tylko Master Seria ZF9 (z pierwszą w Sony powłoką kątową do VA, poprawiającą kąty i zaniżającą kontrast ANSI). 

Sony może trochę pozmylało nabywców w tych numeracjach, no bo rok wcześniej miałeś XE90 i oddzielnie zupełnie inny panel XE93. W Twoim roczniku zaś nie było XF93 - można powiedzieć, że XF90 spełniał rolę pośrednią między 90-tką a "czymś wyższym" i może dlatego miał aż tak świetne wyniki jasności HDR, nie wiem. Ten, który teraz dostałeś na wymianę choć zowie się 93, to tak naprawdę to jest normalne 90 i tak należy go szukać w testach i recenzjach. (te koncówki w nowych rocznikach 91, 92, 9299 , 93, 94 itp to różnice w osprzęcie typu inny pilot, inna ramka, inna podstawa i takie tam nie wpływające na żadne parametry obrazu). Dopiero XJ95 oznacza rzeczywiście inny wyższy model. Masz po prostu X90J i jest we wszystkim lepszy od poprzednika z 2020-go roku, który początkowo chcieli Ci opylić. A czy będzie aż lepszy od Twojego zepsutego...??.. Hmm Powodzenia ! 🙂

Edytowane przez Lśniąca Tafla Wyobrażeń
literówka (cyfrówka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło kilka dni i mogę opisać wrażenia z użytkowania X93J i porównania go do XF90.

1. Ogromna płynność działania. Naciskasz przycisk i wyskakuje np. przewodnik po programach. W XF90 trwało trochę aż wymyślił co ma zrobić.

2. Dużo lepsza jakość obrazu. Np. w nocy przy zciemnionym (przez automat) ekranie zakres barw dalej jest taki jak w dzień a ekran nie wali po oczach. Widocznie ciemniej jest w pokoju.

3. Wszystkie systemy do poprawy obrazu (jakości i płynności) działają lepiej i obraz wygląda naturalnie. Nie ma takiej sztucznej nadpłynności.

4. Wreszcie działa Dolby Vision. W XF90 jak film na Netflixie był w Dolby Vision to wyglądał jakby mu kolory wyblakły. Teraz wygląda super.

5. Dogaduje się również z soundbarem Samsunga. XF90 miał problemy nawet ze skalą głośności, która się rozchodziła, tzn. TV miał 0 a soundbar np. 25. Wykrył nawet, że obsługuje Dolby Atmos i teraz wyraźnie słychać jak to działa.

6. Lepiej dogauje się z XBOX Series X. Konsola wykryła wszystko co się da :) Oczywiście nie da się 4K 120Hz i Dolby Vision ale z tego co czytałem to ogólny problem i na razie nic tego nie obsługuje.

7. Co do kątów to w zakresie do 45 stopni od normalnej jest bez zmian. Pod większymi nie oglądam bo to nie ma sensu.

 

Generalnie jestem mega zadowolony i dziękuję przedmówcy za poradę.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...