Skocz do zawartości
fatman

Onkyo TX-SR 875 i upscaling do 1080p

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli czytam tutaj:
[url="http://www.productwiki.com/onkyo-tx-sr875/"]http://www.productwiki.com/onkyo-tx-sr875/[/url]

że: "TX-SR875 are the first receivers to include Silicon Optix's acclaimed Reon-VX HQV video processing chip that effectively up-rezzes [u]all video sources to 1080p.[/u]".

Mój telewizor "może" tylko 1080i (Philips 37PF9830) i nie wyświetla 1080p.
Czy ja cokolwiek zobaczę podłączając tego potwora (23 kg), czy mogę "upskalować" tylko do 1080i a nie do pełnego 1080p ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie. Możesz upskalować jedynie do 1080p, z częstotliwością odświeżania 59.94 Hz, w godzinach od 17 do 19. Wiatr musi wiać z południa.

Na pewno będziesz mógł sobie wybrać czy chcesz upskalowanie do 720p, 1080i czy 1080p ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Mazoku za wyczerpująca odpowiedź.
Zawsze wiedziałem, że na tym forum znajdę pomocną duszę. Po to w końcu to forum jest prawda ?

Mam okna na południowy zachód a więc z wiatrem sobie poradzę. najgorzej z tymi godzinami
bo wtedy akurat wracam z pracy. Musze iść przez pola na skróty bo do nas autobus nie jeździ i w domu jestem tak po 22:00.
Więc golę się, jem śniadanie (żeby rano czasu nie tracić) i idę spać.
Chyba jednak zrezygnuję z tego amplitunera.
Ale czytałem, że ma HDMI 1.3 !!
Może wiesz czy można do tego podłączyc mikser albo młynek ? To chociaz żona miałaby pożytek.
Jest dosyć cieżki więc jak sie nagrzeje będę mógł prasować nim spodnie. Edytowane przez fatman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grubasku - najlepszą robotę skaler zrobi nie w amplitunerze ale w DVD - pamietaj o tym ! Nawet taki Reon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tu jest dokumencik dotyczący tego procka obrazu HQV powered by Teranex co to jest w 875:

[url="http://www.siliconoptix.com/contentEngine/dspDocumentDownload.cfm?PCVID=2d432425-a82d-4ad0-d280-92e6c8f3c801"]http://www.siliconoptix.com/contentEngine/...80-92e6c8f3c801[/url]

875 widzę, że jest już do kupienia w Polszcze za jedyne 4500 pln.
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='53813' date='19.07.2007, 22:29 ']grubasku - najlepszą robotę skaler zrobi nie w amplitunerze ale w DVD - pamietaj o tym ! Nawet taki Reon[/quote]

A dlaczego ? Co za różnica gdzie jest skaler ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
875 widzę, że jest już do kupienia w Polszcze za jedyne 4500 pln.
Pozdr.
[/quote]


Mozesz podeslac jakiegos linka gdzie go mozna kupic? Cena jest super. Zaczynam sie zastanawiac czy warto czekac na Denona 4308, ktory bedzie kosztowal ponoc ok. 10 000. Co prawda dzwiek Denonow bardziej mi odpowiada niz lekko przymulone Onkyo ale roznica w cenie jest kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='fatman' post='53848' date='20.07.2007, 10:42 ']875 widzę, że jest już do kupienia w Polszcze za jedyne 4500 pln.
Pozdr.[/quote]

Hmmm interesujące bo niższy model (tj. 805) widziałem za ok 5500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gustaw' post='53851' date='20.07.2007, 11:26 ']A dlaczego ? Co za różnica gdzie jest skaler ?[/quote]

Wg mnie żadna. Nawet lepiej w ampli bo możesz tam od razu wpiąć parę źródeł SD (jeśli posiadasz takowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='53881' date='20.07.2007, 17:03 ']Wg mnie żadna. Nawet lepiej w ampli bo możesz tam od razu wpiąć parę źródeł SD (jeśli posiadasz takowe).[/quote]

To własnie miałem na myśli. Skaler w DVD to raczej minimalistyczne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gustaw' post='53888' date='20.07.2007, 18:48 ']To własnie miałem na myśli. Skaler w DVD to raczej minimalistyczne rozwiązanie.[/quote]
Skaler to małe piwo.... Przed nim jest dekoder mpeg2.... A jeśli ten jest do kitu to żaden skaler nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikm' post='53862' date='20.07.2007, 13:23 ']875 widzę, że jest już do kupienia w Polszcze za jedyne 4500 pln.
Pozdr.
Mozesz podeslac jakiegos linka gdzie go mozna kupic? Cena jest super. Zaczynam sie zastanawiac czy warto czekac na Denona 4308, ktory bedzie kosztowal ponoc ok. 10 000. Co prawda dzwiek Denonow bardziej mi odpowiada niz lekko przymulone Onkyo ale roznica w cenie jest kolosalna.[/quote]

Link do sklepu z 875 z ceną 4599,-

[url="http://www.avmania.pl/product_info.php?products_id=5941&manufacturers_id=85"]http://www.avmania.pl/product_info.php?pro...facturers_id=85[/url] Edytowane przez fatman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie moge sie doszukac istotnych roznic w stosunku do 805, poza ta ze 805 jest tanszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poniewaz skaler w amplitunerze ma doczyneinia z sygnałem z poprzedniego (wbudowanego w dvd) skalera a nie jak twierdzi sober- z dekodera mpeg2
Mozna oczywiscie puscic sygnał 576i ale jesli elektronika takiego DVD nie jest zbyt dobra .... efekt moze być średni Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Nie moge sie doszukac istotnych roznic w stosunku do 805, poza ta ze 805 jest tanszy.[/quote]
Deinterlacer i skaner. 805 ma "zwykłą" Faroudję, 875 - HQV, czyli najlepszy procesor obrazu dostepny w elektronice konsumenckiej. Czy różnica jest warta swojej ceny musisz sam ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='54035' date='22.07.2007, 20:24 ']poniewaz skaler w amplitunerze ma doczyneinia z sygnałem z poprzedniego (wbudowanego w dvd) skalera a nie jak twierdzi sober- z dekodera mpeg2
Mozna oczywiscie puscic sygnał 576i ale jesli elektronika takiego DVD nie jest zbyt dobra .... efekt moze być średni[/quote]

875 przepuszcza 1080p ale pozostałe sygnały można zarówno "up" jak i "down" skalować.
Na avforums goście testowali skalowanie angielskiej SD telewizji i napisali, że owszem poprawa jest ale nie jest to "niebo a ziemia".
Moim zdaniem naiwni ci Angole. Przecież wiadomo, że z g... bicza nie ukręci nawet najlepszy deinterlacer ze skalerem.

Dziś zauważyłem 875 na Allegro za 4690,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='54035' date='22.07.2007, 20:24 ']Mozna oczywiscie puscic sygnał 576i ale jesli elektronika takiego DVD nie jest zbyt dobra .... efekt moze być średni[/quote]

Teoretyzujesz trochę :D Jakby to był ampli danonka a nie onkyo z tym samym chipem to pewnie byłbyś zachwycony ;-) A efekt jasne że będzie średni bo z przestarzałego DVD wiele się nie wyciągnie. :)

PS: Mając ten skaler w ampli można tam wpuścić sygnał z nki 576i, swoją drogą ciekawe czy by była widoczna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to teraz tutaj zapytam bo na sasiednim forum nie bylo jednoznaczniej odp. a raczej tylko przypuszczenia

co bedzie jak z playera do TV przez ampli onkyo 875 zapuscimy sygnal 1080p/24? zakladajac do razu ze player HD wspiera 1080p/24 i TV takze obsluguje 1080p/24, onkyo 875 to przepusci jak leci czy zamieni na jakis 1080p/60? bo jak zamieni to lipa, bo wtedy zeby miec 1080p/24 to player bezposrednio do TV a dzwiek po swiatle do onkyo 875 i wtedy mozna zapomniec o TrueHD albo player HD to amplitunera po hdmi 1.3a i cieszymy sie TrueHD na glosnikach ale obraz bez 1080p/24 zakladajac, ze ampli zmieni ten 1080p/24 na cos innego np. 1080p/60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg avsforum ten amplituner nie dotyka sygnału 1080p. Więc jeśli dostanie 1080p24 to taki pośle dalej.

[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/printthread.php?t=876635&page=44&pp=30"]http://www.avsforum.com/avs-vb/printthread...ge=44&pp=30[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='fatman' post='54074' date='23.07.2007, 14:10 '][i]875 przepuszcza 1080p ale pozostałe sygnały można zarówno "up" jak i "down" skalować.
Na avforums goście testowali skalowanie angielskiej SD telewizji i napisali, że owszem poprawa jest ale nie jest to "niebo a ziemia".
Moim zdaniem naiwni ci Angole. Przecież wiadomo, że z g... bicza nie ukręci nawet najlepszy deinterlacer ze skalerem.

Dziś zauważyłem 875 na Allegro za 4690,-[/i][/quote]
Witam,

Nie do końca się z Tobą zgodzę.

Mam podłączonego Fergusona (SD) AF-7018 do VP50 po łączu….”Video” i obraz z Cyfry+ jest bardzo dobry a jakość filmów z Canal+Film niewiele ustępuje filmom HDTV.
Dlatego do tej pory nie wymieniłem na tuner HD.

Wniosek jest jeden, jakość materiały SD uzależniona jest od jakości skalera. Czym lepszy skaler tym lepszy efekt końcowy.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prośbę do posiadaczy Onkyo 875 i telewizorka hd-redy , zaobserwowałem bardzo denerwujące zjawisko mianowicie przy zapuszczeniu filmu z fabryki lub " własnego udoju " w obrazie występują drobne ale denerwujące zakłócenia mianowicie potacie , pojazdy na 1 planie albo w tle czy np. część postaci będaca w ruchu ręka idącej postaci się " zacina - klatkuje "??? sposobem na tę przypadłość jest wejście w set-up ampli i przełączenie z obecnego ustawienia np. AUTO na
1080i . Czy to moze mieć coś wspólnego z różnicą między HDMI 1,1 w TV a 1,3 w ampli ? Proszę o radę :P
Odtwarzacz to sony S 500 , PS3 , wszystko po HDMI. Na PS3 to samo więc kabelki odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...