Skocz do zawartości
freenet

tuner WIWA TV DVB-T2 H.265 LITE ma więcej kanałów niż TV LG 49LJ5150

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem tuner WIWA TV DVB-T2 H.265 LITE do TV LG 32 led ale bez DVB-T2. Wszystko dziala jak rzeba. Jednak mam drugi TV LG TV LG 49LJ5150 ktory obsluguje DVB-T2 (polsat news HEVC) i na nim jest kilka programow mniej niz na tunerze. M. in. TV Kultura, TV dokument, TV kobieta, TV rozrywka. Tuner  WIWA i TV  LG 49LJ5150 działaja z tej samej anteny, o co tu chodzi?

pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem odpowiedź z serwisu LG : " Uprzejmie informujemy, iż model 49LJ5150 nie będzie w stanie obsługiwać nowego standardu nadawania telewizji naziemnej. "

Tylko dziwne, bo TV odbiera wydarzenia 24 HEVC i plansza na kanale sprawdzam TV informuje o gotowości odbiornika do nowego standartu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Może komuś się przyda.

Jak się okazuje TV 49LJ5150 odbiera kodowanie w HEVC, problemem jest antena.

W moim wypadku, najlepiej jakbym obok obecnej kierunkowej z polaryzacją poziomą UHF (bardzo mocny sygnał UHF ok. 100%), skierowanej na nadajnik Sobótka k/ Wrocławia (71 km) zamontował jeszcze z polaryzacją pionową VHF.

TV 49LJ5150 potrzebuje z MUX 8 nadawanego w VHF mocnego sygnału, obecna antena wystarcza dla tunera Wiwa ale już dla TV nie.

Próbowałem podłączyć antenę COMBO LB900 LTE pod TV. Owszem, TV 49LJ5150 odebrał dodatkowe kanały HEVC, jednak sygnał jest słaby.
Generalnie antena combo słabo odbiera sygnały na wszystkich kanałach UHF i VHF. Za daleko jest nadajnik.
71 km to już za daleko. Mam jeszcze bliższy nadajnik 61 km Śnieżne Kotły/Jelenia Góra, jednak tu sygnał jest jeszcze gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...