Skocz do zawartości
r1stryj

75PUS8505/12 jak wyłączyć upłynniacz obrazu (Natural Motion)

Rekomendowane odpowiedzi

Nienawidzę efektu "teatru telewizji" w filmie i jestem w kropce. Kupiłem telewizor, jak w temacie, przeszedłem konfigurację (może tutaj gdzieś popełniłem błąd), ustawiam parametry obrazu i... nic. Przechodze sekwencję w ustawieniach: Obraz > Styl obrazu: zaawansowane > Ruch > Style ruchu i tu wybieram Wyłącz, albo wchodzę w Osobisty, cofam sie do Natural Motion, ustawiam "Wyłącz" i wychodze albo strzałka w lewo, albo guzikiem na pilocie ze strzałką w lewo (pod operatorem menu), albo guzikem ze strzałka w prawo (nad operatorem menu) i ustawiam źródło. Telewizor nie pamięta i dalej mam "teatr". Czy coś źle robię? Źle zatwierdzam, a może inaczej trzeba ustawić parametry w trybie Osobistym (cofam sie z niego w końcu do Styli ruchu). Pomóżcie, bo jeżeli nie da sie wyłączyć Natural Motion, to ten telewizor nadaje się tylko do dzienników, sportu i filmów przyrodniczych. Lubie, ale film kinowy toleruję tylko w 24 klatkach.

PS. Chodziło mi oczywiście o upłynniacz ruchu, nie obrazu, ale nie mogę edytować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest światełko w tunelu. Mam podłączonego Chromecasta i przez niego oglądam filmy z serwisów typu Netflix, Amazon, Apple. Przypadkowo połączyłem się bezpośrednio z telewizorem i wtedy nareszcie Natural Motion się wyłączył. Ale nadal na wejściach HDMI (dekoder, Chromecast) mam włączony i nie jestem w stanie nic zrobić. Przeszukałem menu tam i z powrotem - nie widzę, gdzie ewentualnie ustawić domyślny tryb obrazu (Osobisty) dla konkretnego wejścia, a podobno jest taka możliwość. To chyba jedyne rozwiązanie, bo już nawet powtórnie instalowałem telewizor (podobno tryb osobisty pozostaje jak przy pierwszym ustawieniu), ale po drodze mam tylko szybka konfigurację obrazu, a tam nie ma opcji ruchu. A może też nie umiem się dostać do zaawansowanej? W każdym razie czuję, że pomoże ustawienie trybu osobistego dla konkretnego wejścia (źródła), ale nie mogę znaleźć, gdzie to zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...