Skocz do zawartości
Bartłomiej Żabicki

Moj stary TV i nowy standard hevc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Głośna sprawa z tym przejściem w następnym roku na standard dvb-t2/hevc. Zatem chcialem sprawdzic jak moj juz kilkuletni smart tv samsung sobie z tym poradzi bo nie lubie tunerow zew.

Oczywiscie googlałem na stronach Samsunga i moj model niby jako jeden z pierwszych smart tv dostosowany  do odbioru T2/ hevc. Dodam ze mieszkam na Mazowszu gmina Grodzisk maz. Moim nadajnikiem macierzystym jest maszt w Raszynie. Ale do rzeczy. 
Ostatnio aktualizacjach liste kanałów zauważyłem ze dodal sie kanał :(Wydarzenia 24 Hevc), ktory normalnie moge odbierać.
1. Czy jesli odbieram ten kanał to czy moge miec juz pewnosc ze moj Tv jest dostosowany do nowego standardu ?

2. No i teraz drugie pytanie w pokoju obok na tej samej antenie zewnetrznej firmy Dipol mam nowszy Tv i tu sytuacja jest inna oprócz   kanału (Wydarzenia 24 Hevc) znajduje dużo wiecej kanałów Tvp z dopiskiem HEVC np.TVP Polonia HD HEVC, TVP Kobieta HEVC jakis chyba kodowany TVP Stream Hevc bardzo słabo ale widze Tvn HD Hevc i kilka innych z grupy Tvn ale ich sygnaly w mojej lokalizacji to tylko 8 %  a jakosc sygnalu 36-40%.

Czemu te kanały daja mimo wszystko sie nastroić na nowszym TV a juz na samsungu nie?
pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie 
ale do końca nie wiem czy mam hevc na starym dobrym samsungu czy nie, czy moze stary samsung ma hevc ale nie na wszyskich zakresach i pytanie jak sie zachowa w czerwcu 2022 kiedy na hevc przejdzie woj.mazowieckie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...