Skocz do zawartości
barnio

Samsung The Frame QE65LS03A lub Sony 65x94j

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry

W zasadzie już prawie zdecydowałem sie na Sony 65x94j ze względu na jakość matrycy i Google TV ale ten telewizor ma zasadniczą wadę dla mojej żony - nie ma białej ramki 😉 W zasadzie sensowna konkurencja spełniające to kryterium to Samsung The Frame QE65LS03A. Pytanie co jakościowo stracę przy Samsungu. W Sony świetne wrażenie robi czerń, jest dla mnie znakomita. Pytanie czy na podobną można liczyć w tym Samsungu ? Aspekty dźwiękowe mnie nie interesują, grac to będzie i tak na kinie, więc interesuje mnie tylko jakość video. 

Co do Smart TV to widziałem, że w zasadzie dostępność aplikacji z uwzględnieniem polskiego OTT jest identyczna jak na Google ? Interesuje mnie ipla, player, TVP VOD oraz Netlix, Tidal i Airplay i z tego co widziałem Tizen obsługuje chyb ten komplet Pytanie czy te aplikacje sa tak samo wygodne jak natywne apki Google TV, czy to jednak jakaś dedykowana "siermięga" robiona dla Samsunga lub którą taką się stanie jak Samsung przestanie je za kilka lat wspierać ?

Wszystkie plusy dodatnie i ujemne mile widziane 😉

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała ramkę to sobie dokupisz / dorobisz gdziekolwiek . Samsung jest sporo słabszy względem soniaka dość wymienić 3x mocniejszy hdr i strefowe podświetlenie oraz dolby vision .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2021 o 00:34, barnio napisał:

W Sony świetne wrażenie robi czerń, jest dla mnie znakomita.

Czerń to robi wrażenie na OLED , a ramkę faktycznie można dokupić . Tylko czy będzie pasować?

Samsung: Wysokość bez podstawy [cm] - 83.19

                   Szerokość bez podstawy [cm] - 145.68

                    Głębokość bez podstawy [cm] - 2.49

Sony: Wysokość bez podstawy [cm] - 83.4

           Szerokość bez podstawy [cm] - 145.2

           Głębokość bez podstawy [cm] - 7.2

Więc ramka nie spasuje, co do systemu Tizen jest bardzo dobrym systemem. Działa płynnie, intuicyjnie a aplikacje są chyba takie same jak na Android. Jedyną wadą jaką miałem w swoim Samsungu to ilość pamięci na aplikacje, ale ja miałem raczej niski model 7442 z 2018 roku, więc w nowszych modelach pewnie już zadbali o więcej pamięci.

Aha i jeszcze jedno, mój Samsung kiepsko się dogadywał z moim telefonem Xiaomi, LG nie robi mi już takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...