Skocz do zawartości
Cezy001

Telewizor Full HD (1920x1080) jako monitor komputerowy

Rekomendowane odpowiedzi

Przy założenie, że TV akceptuje 1080p (np. Samsung serii M86)

Pytanie kieruję do tych, którzy używają takiego telewizora jako monitora. Chodzi mi o praktykę bo sobie o teorii poczytałem i powinno być malinowo :(

Interesuje mnie "normalne" używanie kompa, czyli:
1. GRY ? O ile gra obsługuje 1920x1080 to czytałem, że spoko, ale co jak nie? Jak to wygląda jak się ustawi niższą rozdzielczość? Wiem, że monitory lcd sobie z tym radzą różnie i widać, że przy rozdzialce innej niż natywna jest gorzej (chociaż do zaakceptowania).
2. Internet ? da się w komfortowy sposób na takim 46 cali "poserfować" po necie. Chodzi mi o to czy wszystko jest czytelne.
3. Filmy ? czy kopm może działać jako odtwarzacz DVD, Divix, HD materials i jak to wygląda dla materiałów o niższej jakości(Divix, DVD)
4. Praca z MS Office

Jak bardzo zależy to od karty grafiki a jak od modelu TV?

Edytowane przez Cezy001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Cezy001' post='53115' date='11.07.2007, 11:36 ']Przy założenie, że TV akceptuje 1080p (np. Samsung serii M86)

Pytanie kieruję do tych, którzy używają takiego telewizora jako monitora. Chodzi mi o praktykę bo sobie o teorii poczytałem i powinno być malinowo :)

Interesuje mnie "normalne" używanie kompa, czyli:
1. GRY ? O ile gra obsługuje 1920x1080 to czytałem, że spoko, ale co jak nie? Jak to wygląda jak się ustawi niższą rozdzielczość? Wiem, że monitory lcd sobie z tym radzą różnie i widać, że przy rozdzialce innej niż natywna jest gorzej (chociaż do zaakceptowania).
2. Internet ? da się w komfortowy sposób na takim 46 cali "poserfować" po necie. Chodzi mi o to czy wszystko jest czytelne.
3. Filmy ? czy kopm może działać jako odtwarzacz DVD, Divix, HD materials i jak to wygląda dla materiałów o niższej jakości(Divix, DVD)
4. Praca z MS Office

Jak bardzo zależy to od karty grafiki a jak od modelu TV?[/quote]

1. Nie gram ;p więc nie powiem
2. Jest super komfortowo ale zależy jak daleko siedzisz bo małe literki przy full hd ; )
3. Syf jak dla mnie.
4. pkt 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Od dwóch lat używam telewizora LCD jako monitora komputerowego i jest b. dobrze pod każdym względem . Komputer posiadam zmodyfikowany jak odtwarzacz filmów HD a filmy wyglądają rewelacyjnie i nie zamieniłbym na żaden odtwarzacz HD. Wystarczy dokupić napęd HD DVD lub Blu-ray lub nagrywarkę i jest bardzo dobrze. Oczywiście zależy od karty graficznej i odpowiedniej konfiguracji kompa. Posiadam 37 calowy Philips o rozdzielczości 1366x768. W przyszłości zamierzam zmieni na FullHD i też będzie wykorzystany jako monitor komputerowy.
Jeżeli chodzi o wielkości czcionki i ikon to wystarczy zmieni ustawienia.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Cezy001' post='53115' date='11.07.2007, 12:36 ']Jak to wygląda jak się ustawi niższą rozdzielczość? Wiem, że monitory lcd sobie z tym radzą różnie i widać, że przy rozdzialce innej niż natywna jest gorzej (chociaż do zaakceptowania).[/quote]

Generalnie nie uzywasz nizszej rozdzielczosci niz 1080p - bo po co.... no chyba ze ogladasz DVD/TV-SD bo cala reszta dziala w 1080p (komputery/kosole/HD tunery)

[quote name='Cezy001' post='53115' date='11.07.2007, 12:36 ']2. Internet ? da się w komfortowy sposób na takim 46 cali "poserfować" po necie. Chodzi mi o to czy wszystko jest czytelne.[/quote]

Jest czytelne, ale ja osobiscie wole z kawa przy laptopie posiedziec niz wytrzeszczac oczy z 2,2m (bo tak mam ustawiona kanape - ekran 46')

[quote name='Cezy001' post='53115' date='11.07.2007, 12:36 ']3. Filmy ? czy kopm może działać jako odtwarzacz DVD, Divix, HD materials i jak to wygląda dla materiałów o niższej jakości(Divix, DVD)[/quote]

Komp moze dzialac jako odtwarzacz - dlaczego nie - pamietaj tylko ze chcesz kupic Full HD... zeby docenic pelne walory techniczne powinienes miec zrodlo HD - zapomnij o DIVx-ach!!!

[quote name='Cezy001' post='53115' date='11.07.2007, 12:36 ']4. Praca z MS Office[/quote]

Podobnie jak odp na pkt 2.

[quote name='Cezy001' post='53115' date='11.07.2007, 12:36 ']Jak bardzo zależy to od karty grafiki a jak od modelu TV?[/quote]

Jesli kupisz Full HD raczej nie powinienes miec klopotow... karta grafiki jesli ma odpowiednia ilosc pamieci tez da rade... jedynym problemem moze byc kabel - ktory nalezy zakupic "odpowiedni"


pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...