Skocz do zawartości
besson

Co wybrać Humaxa 2000 czy Fergusona 8800?

Rekomendowane odpowiedzi

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli miał bym wybierać między Humax 2000 i Ferguson 8800 to bym wybrał, Topfield TF7700-HSCI jest to odbiornik godny uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli Ci sie nie spieszy to ja bym poczekal na Dreamboxa 8000 :P wiaze sie to z 2x wiekszymi kosztami ale coz... :) a jak chcesz teraz to Kathreina [url="http://laki.dvhk.pl/index.php?subaction=showfull&id=1183388284&archive=&start_from=&ucat=4&"]http://laki.dvhk.pl/index.php?subaction=sh...amp;ucat=4&[/url] (chyba digitalo juz go ma) a cena za niego bardzo dobra, juz wyszedl 1 alterantywny soft na niego a tuner z czasem bedzie potrafil bardzo duzo ;)

ps. a jak juz masz tylko wybierac z tych 2 co zaproponowales to humax.

Edytowane przez emigrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakieś argumenty? lepszy bo, ponieważ :P

a kiedy ten Dream będzie?

Edytowane przez besson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='besson' post='52991' date='10.07.2007, 09:30 ']a jakieś argumenty? lepszy bo, ponieważ :)

a kiedy ten Dream będzie?[/quote]

dm8k do sprzedazy ma byc oddanny we wrzesniu, wiec jeszcze troche,
lepszy dlaczego? tym tunerem sie interesuje caly swiat :) na pokladzie linux, system na ktorym mozna cuda robic, to samo bedzie sie tyczylo Kathreina ktory tez wyszedl na linuxie wiec nie musze mowic dalej.... :) nie dosc ze ludzie pisza na nie super alternatywne softy ktore przewyzszaja mozliwosciami soft oryginalny gdzie taki dream multimedia moze sie wstydzic, i poza tym jak jestes programista mozesz sam pisac skrypty moduly do drima wg wlasnych upodoban i tworzyc wlasne programiki do drima ów tego kathreina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferguson jest szybszy (przelaczanie kanalow) i ... duzo ladniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja posiadam Topfielda 7700 HSCI i jestem zadowolony :) A tez mialem dylemat ktory tunerek wybrac Humax czy Ferguson :) i wybralem Topfielda :)
P.S
Moim zdaniem Humax i Ferguson daja gorszej jakosci obraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maniek750' post='53028' date='10.07.2007, 15:46 ']A ja posiadam Topfielda 7700 HSCI i jestem zadowolony :)
Moim zdaniem Humax i Ferguson daja gorszej jakosci obraz :)[/quote]


Rozumiem, że miałeś w domu/fimie, przez pare dni te trzy odbiorniki i jej porównywałes na podobnych przewodach, na podobnych ustawieniach i na podobnym ekranie. LITOŚCI men .. ośmieszasz się.

Edytowane przez krog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='krog' post='53040' date='10.07.2007, 18:44 ']Rozumiem, że miałeś w domu/fimie, przez pare dni te trzy odbiorniki i jej porównywałes na podobnych przewodach, na podobnych ustawieniach i na podobnym ekranie. LITOŚCI men .. ośmieszasz się.[/quote]
LITOSCI MEN... :) CZYTAJ DOKLADNIE I UWAZNIE I NIE OSMIESZAJ SIE !!! NAPISALEM "MOIM ZDANIEM ... " :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ferdek nie korzysta z modulu,szybciej przelacza,powszechniejsze sa do niego softy,a w dodatku lepiej wyglada.Zreszta obraz jest bardzo dobry,duzo lepszy niz w Philipsie(to i tak kwestia gustu i ustawien tv).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maniek750' post='53053' date='10.07.2007, 21:40 ']LITOSCI MEN... :P CZYTAJ DOKLADNIE I UWAZNIE I NIE OSMIESZAJ SIE !!! NAPISALEM "MOIM ZDANIEM ... " :lol:[/quote]

No to przeciez się pytam jakie podstawy miałes do takich stwierdzeń ( ..moim zdaniem ..)? Ładne nogi Pani w sąsiednim salonie sprzedającym Topka :lol: czy porównanie tych odbiorników w porównywalnych warunkach. Sam jestem ciekaw .... mam jeszcze jeden taki tuner do kupienia.

Edytowane przez krog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a swoja droga ktos moglby sie dopuscic takiego testu: Ferguson 8800, Humax 2000 i Topfield - byloby wszystko jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie przede wszystkim interesuje ktory z nich bedzie bez problemu wspolpracowal z HD Cyfry i HD Polsatu :) Spawy jakosci obrazu sa dla mnie mniej wazne, bo nie chce sleczec przy komputerze i wgrywac wciaz nowe oprogramowanie :huh:

I jeszcze jedno pytanie: czy chodzi o Dreamboxa 8000s zapowiadanego na wrzesien (cena okolo 2500 zl?)? Wyposazenie ma chyba rzeczywiscie niezle, ale do ceny trzeba doliczyc chyba jeszcze twardy dysk ?

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='53232' date='12.07.2007, 15:30 ']Mnie przede wszystkim interesuje ktory z nich bedzie bez problemu wspolpracowal z HD Cyfry i HD Polsatu ;) Spawy jakosci obrazu sa dla mnie mniej wazne, bo nie chce sleczec przy komputerze i wgrywac wciaz nowe oprogramowanie :)[/quote]
To lepiej odpuść sobie Fergusona. Oni nie nie maja przecież licencji na Nagry i przy antypirackich akcjach czy zmianie kart, będzie miał problemy jak to było w przeszłości, i Ferguson odsyłał do Cyfry ze używa jakiś nowych funkcji a Cyfra do Fergusona żeby sobie kupił licencje, a wtedy będzie kompatybilny i miał dokumentacje funkcji systemu, a nie obsługiwał jedynie to co udało mu sie do tej pory samemu rozpracować, albo przeciekło do netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z Polsatem ? Widze w ich ofercie modul+karta, ale nie ma ceny ? czy to jest aktualne ? Czy ktos wie czy HD bedzie funkcjonowalo na tym module ? ;)
Sorki za moze podstawowe pytania, ale na stronie Polsatu nie ma NIC o HD :):o;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie piszecie ten zły ten nie dobry ten lepszy od drugiego. Jedni myślą i piszą o zaletach i pracy tunerów z softami edukacyjnymi inni myślą tylko o kartach legalnych , od C+ czy słoneczka a inni chcieli by przeczytać rzetelną instrukcję działania ograno leptycznego że porównałem jakoś obrazu i.t.d. z tym związanych specyfikacji mechaniczno optycznych i ten tunerek jat dla mnie lepszy dlatego i dlatego. a ja te tunerki na oficjalnych softach i ten jest lepszy dlatego . a ja porównałem ten tunerek na sofcie edukacyjnym i był lepszy dlatego. a nie mówiąc już że porównujecie tunery z linuksem do ferdków czy innych tunerków i te z linuksem są lepsze ,to może poczekamy jak do któregoś wpakują Viste i w tedy je porównamy .

Moje zdanie jako potencjalnego klienta i czytacza panów postów , wyższości jedynych na drugimi, nic w sumie nie daje tylko brak może jakiegoś internetowego trunku aby to wszystko zamieniło się w bełkot słow. i działania marketingowe niektórych panów którzy w wolnych chwilach tu piszą a normalnie podnoszą walory danego tunera bo zalega im na półkach ich własnych sklepów.
I mażą że wreszcie ktoś kupi ten tunerek w który wpakowali tyle kasy, który im zalega na półce sklepu.
Myślę że każdy piszący o danym tunerku powinien to jakoś udokumentować np. zdjęciem danego tunerka z własną półką domowego zacisza i telewizorkiem na którym to miał właśnie takie super odczucia ograno leptyczne a nie sugerować komuś o wyższości danej rzeczy nad inna opierając się na postach wyczytanych w Internecie albo opiniach zasłyszanych u super sprzedawców sprzętu sat.

Pozdrawiam w oczekiwaniu na normalne posty mówiące o prawdziwych porównaniach danego sprzętu o ich wadach i oczywiście ich zaletach. Edytowane przez cuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cuba

Trudno się niezgodzić 17 wpisów i nic z nich nie wynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='StuG III' post='53516' date='15.07.2007, 20:11 ']To lepiej odpuść sobie Fergusona. Oni nie nie maja przecież licencji na Nagry i przy antypirackich akcjach czy zmianie kart, będzie miał problemy jak to było w przeszłości, i Ferguson odsyłał do Cyfry ze używa jakiś nowych funkcji a Cyfra do Fergusona żeby sobie kupił licencje, a wtedy będzie kompatybilny i miał dokumentacje funkcji systemu, a nie obsługiwał jedynie to co udało mu sie do tej pory samemu rozpracować, albo przeciekło do netu.[/quote]

Chłopie przecież jak kupi Pakiet Polsatu z Camem Nagry a C+ z astonem (aprobowanym przez Canal + Cyfrowy) to co maja do tego akcje antypirackie?? Zarówno Ferdek jak i Kathrein maja po 2 sloty CI wiec spokojnie wszystko działa, na Ferdku działa pieknie EPG dla C+ na Kathrein jeszcze nie ale to pewnie kwestia czasu. Wybór nalezy do Ciebie ale walka dopiero sie rozpoczyna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Topka i jestem zadowolony. Do niczego go nie porównywałem. Jakość obrazu dobra, szybkość przełączania kanałów bardzo dobra.Tworzenie własnych list bardzo dobra. Wada: we współpracy z modułem Cyfry+ utrudnione włączanie jednego kanału-canal+filmhd (trzeba wkładać i wykładać moduł). Dla często zmieniających soft , też ma wadę gdyż nie znalazłem jeszcze lepszego softu od tego który mam fabrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...