Skocz do zawartości
  • 0
boundek

Samsung LE40M87B (problem z czernia i kinem domowym)

Pytanie

Witam

Szanowni Forumowiecze w zeszłym tygodniu zakupiłem Samsunga LE40M87B i zaobserwowałem iż np: podczas przełączania kanałów gdy występuje czarny obraz - matryca jest podświetlona tak jak by sześcioma żarówkami - jest 6 białych takich plam - dodam że efekt taki obserwuje sie tylko gdy w pokoju panuje ciemność. Podczas ogladania tv w dzien czerń jest czarna i nie widać taakich efektów.

W związku z tym "czymś" czy jest to usterka tv czy TTM??

drugie moje pytanie:
Podłączyłem do TV Kino domowe samsung HT TX 35 przez digital audio (kabel optyczny) i ywstepuje opoźnienie audio w stosunku do wizji.... wyczytałem w instr. obsługi iż gdy sie posiada cyfrowy tv to zjawisko takie może wystąpić wiec jest opcja opoźniania wizji - lecz opóźniłem już maxymalnie a zjawisko to nadal wystepuje - co jeszcze mozna mozna zrobic?? czy znowu TTM?

Dzieki

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
wITAM JEŚLI CHODZI O PLAMY TO U MNIE TEZ JE WIDAĆ I NIE TYLKO U MNIE BRAT EŻ SOBIE TAKI KUPIŁ I TEŻ TO MA TAK WIĘC CHYBA TAK MUSI BYĆ...

JA MA PYTANIE ODNOŚNIE FUNKCJI PIP. JAK JĄ WŁĄCZE TO MAM TYLKO MAŁY OBRAZEK ALE NIE MOGĘ GO POWIĘKSZYĆ ... W MENU JEST FUNKCJI POWIĘKSZENIA ALE JEST NIE AKTYWNA NIE MOGĘ JEJ WYBRAĆ CO TO MOŻE BYĆ
POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Witam

Również jestem posiadaczem Samsunga LE40M87BD. Również są plamy. Mam pytanie czy u was występuje ciche buczenie. W momęcie kiedy wyciszymy głos i obniżymy jasność telewizor zaczyna wydawać z siebie dzwięk - nieznośny. Dzwięku tego nie ma jeżeli ustawimy na jasność 10. Mam ten telewizor od 3 tygodni i mam dylemat czy oddać go do naprawy czy ten typ tak ma. A jeśli chodzi o czerń to instrukcja mówi, że żeby było optymalnie to należy wybrać ustawienie w jasnych pomieszczeniach dynamiczne w warunkach normalnych - średnie a w zaciemnionych pokojach ustawienie film. I wszystko było by ok gdyby nie te dziwne dzwięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
U mnie jak zrobiłem tak jak napisałeś to jest wszysko ok. nie ma żadnego buczena... Tak więc chyba ratuje Cię serwis. Gdybyś mógł sprawdzić czy ta funkcja PIP działa tzn czy można powiększyć okno bo umie jest tylko takie małe i też nie wiem czy tak może być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
U mnie jest tak jak opisałeś z tym PIP.
A ta sprawa z jasnością do chodziło mi o funkcję podświetlenia jak ustawi się poniżej 10 to buczy. Możesz to jeszcze raz sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

wreszcie pojawili sie uzytkownicy tego modelu tv.

Odnosnie tego cholernego buczenia - to u mnie buczy jest najbardziej denerwujace gdy oglada sie jakies wiadomosci.....

dodam ze ja oddalem tv do serwisu w wawie do serwisu centralnego..... i co ???? i nic stwierdzono ze z tv wszystko wporzadku.... no i co z tym dalej robic ??? sa jakies szanse na pozytywne zalatwienie sprawy???
fachowcy powedzieli ze norma na glośnosc tv to 30 dB...... wiec zarzadalem przdestawienia wynikow testu a oni na to ze to tajne.... i powiedzieli zebym se zadzwonil do samsunga i z nimi gadal zeby oni udostepnili te dane...i chyba zaczne z tym dzialac.....

ech 6 tys wydane ale nie jestem w 100 % zadawolony....

w kurza mnie rownież to ze gdy ogladam nie wiem kanal nr 1 to nie moge zrobic pipa i miec podglad dowolnego innego kanalu....

acha z tym powiekszaniem obrazu w pipie to nie wiem bo jak doszedlem do wniosku ze nie moge pipa uzywac na naormlanych kanalch to odpuscilem sobie z nim zabawe...

acha sprawdziłem to buczenie faktycznie zazwyczaj wystepuje tylko w przypadku zmiany podswietlenia matrycy z poziomu 10 na kazdy inny..... ale wydaje mi sie ze serwis nic z tym nie zrobi.....
jesli komus sie uda to niech da znac jak to zalatwil....:(
Pawel

Edytowane przez boundek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...