Skocz do zawartości
lukasPhoto

TV 55 cali za około 4000 zł jaki wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, co teraz jest na czasie aby kupić za około 4 tyś zł. ? ostatnio telewizory kupowałem 10 lat temu i jestem nadal z nich zadowolony ale chciałbym coś dobrego aby znowu wystarczyło na 10 lat.

Musi to być 55 cali bo większy mi nie wejdzie do sypialni. Musi zapewniać wszystkie obecne standardy oraz być troszeczkę do przodu aby nadążał przez dłuższy czas za nowszymi modelami wychodzącymi w kolejnych latach. Hdmi2.1 wysokie odświeżanie, piękny płynny obraz to minimum o których wiem i potrzebuję. Będzie nowy tv to będzie większe zainteresowanie wykorzystaniem nowoczesnych bajerów więc nie chciał bym ograniczonego tv. Fajnie gdyby było sterowanie głosowe po polsku jesli to możliwe. Co warto teraz kupić? czy czekać na jakieś promocje ? czy czekać na nowe modele 2022 rok ? moja cierpliwość to max maj/czerwiec. Wklejam uzupełnioną tabelkę pomocy i proszę o rady :)

 

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 10 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?  2,5 - 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? pod kątem około 30
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od lewej strony kąt 90 stopni ale są rolety zaciemniające
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG led 42 lb5610 oraz samsung plazma 43 ostatni wypust
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k (ps5, netflix) , FulHD (xbox series S, CDA)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? ps5, xbox series S, wzmacniacz stereo
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? średnio 3-4 godzin. W weekendy 7-10 godzin dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bardziej matowa ale to nie mus
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale, gry, youtube
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 40 %
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? pół na pół
17. Preferencje co do wielkości? koniecznie 55 cali bo większy do sypialni nie wejdzie
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? w nowych tv zamulony obraz, w moich starych TV obraz jest mega płynny. Brak sterowania głosowego w j.polskim
19. Preferencje co do marki ? LG, Samsung, Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 4000zł max4500zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? temat mało znany i brak czasu ale jesli to nie drogi biznes to tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...