Skocz do zawartości
ein

Dla fanów astronomii - NASA wreszcie udostepnia filmy w HD

Rekomendowane odpowiedzi

no nareszcie - jest na ich oficjalnej stronie i mam nadzieje ze sie bedzie archiwum rozrastac bo jak na razie troche jeszcze chudo. Siak czy tak kierunek dobry, choc na relacje z Ksiezyca, nie mowiac o Marsie pooooczekamy (moze wnuki zobacza w UVHD czy jak sie tam bedzie standard ultrahajdefinicji zwal).

Do zobaczenia:
[url="http://www.nasa.gov/multimedia/videogallery/hd_index.html"]NASA HD[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='52692' date='05.07.2007, 20:12 ']no nareszcie - jest na ich oficjalnej stronie i mam nadzieje ze sie bedzie archiwum rozrastac bo jak na razie troche jeszcze chudo. Siak czy tak kierunek dobry, choc na relacje z Ksiezyca, nie mowiac o Marsie pooooczekamy (moze wnuki zobacza w UVHD czy jak sie tam bedzie standard ultrahajdefinicji zwal).

Do zobaczenia:
[url="http://www.nasa.gov/multimedia/videogallery/hd_index.html"]NASA HD[/url][/quote]


Na ichnim FTPie już dość dawno było dostępne bardzo dużo materiałów HD, takie nawet po kilka GB, sciągnąłem coś kiedyś co miało 1GB. Dlatego też się nie chwalili, żeby serwerów nie przeciążyć. Ale info znalazłem na jakimś zagranicznym forum HD. Nie wiem jak jest teraz, ale można poszukać ;) Bo to co jest na stronie www to żałosny wierzchołek góry lodowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Na HD-DVD już można także coś znaleźć :

A View from space - wahadłowiec i widoczki z niego ( także na płycie GUITARSCAPE PLANET )
Stargaze II - widoczki wszechświata z teleskopu Hublla

No i na DIGITAL VIDEO ESSENTIAL także jest coś króciutkiego od NASA .


Pzdr.


BoDeX ® Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaryłem wlasnie w FTP'a i prozno tam znaleźć jakiekolwiek media (poza nielicznymi wyjątkami) ....
o HD nie wspominając

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='mobor' post='52702' date='05.07.2007, 22:15 ']zaryłem wlasnie w FTP'a i prozno tam znaleźć jakiekolwiek media (poza nielicznymi wyjątkami) ....
o HD nie wspominając[/quote]


To nie jest bezpośrednio na ftpie Nasa, a na takich pobocznych, różnych innych instytucji, inaczej to by było zbyt proste... o coś w tym guście:

[url="ftp://ftp.cmf.nrl.navy.mil/pub/iHDTV"]ftp://ftp.cmf.nrl.navy.mil/pub/iHDTV[/url]

user i password mpeg, co zresztą można przeczytać w pliku powitalnym na serwerze, więc to nie żadne włamanie :D. Zassałem właśnie plik Endevour, szło z maks prędkością łącza.

A tak wogóle to akurat FTP US Navy, jakby się ktoś pytał ;) .

Znalezienie tego zajęło mi 3 minuty, no może chińskie 3 minuty :D I na pewno jest takich rodzynków więcej, trzeba tylko w odpowiedni sposób użyć googla. FTPy te są zazwyczaj zahasłowane, ale hasło jest dostępne w pliku powitalnym. To takie zabezpieczenie przed podlinkowywaniem bezpośrednim i zatykaniem łącza. Z tym co kiedyś ssałem filmy z Nasa było podobnie, najpierw był totalnie bez hasła, później wprowadzili takie proste z odpowiednią informacją powitalną, aby trochę filtrować ruch bo te pliki jednak trochę ważą.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='52699' date='05.07.2007, 21:52 ']Na HD-DVD już można także coś znaleźć :

A View from space - wahadłowiec i widoczki z niego ( także na płycie GUITARSCAPE PLANET )[/quote]

Na BR również. Nawet miałem kupić, ale doczytałem się gdzieś, że całego materiału HD jest raptem 10 minut i chodzi w pętli więc sobie darowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
materiały z www NASA szkoda sciagac- jedynie 2 pliki to sensowne materiały. Reszta to animacje komputerowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...