Skocz do zawartości
Migot

Jaki tv po 3 latach z oled B7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam spory problem z wyborem TV. Od 3 lat jestem posiadaczem 65 calowego lg b7, jestem z niego bardzo zadowolony poza tym, że 3 razy wypaliła mi się matryca :). Teraz przyszedł czas na zmianę tv i mam następujące pomysły - budżet max 10 k:

a) lg c11 65 cali za 7999zł

b) Samsung qn95a 65 cali za 8199 zł

c) Samsung qn9175 cali za 9999 zł

Przy zakupie Samsunga dostane jeszcze 1000 zł zwrotu na konto. Wiem, że oled to jakość niesamowita ale zaczynam się martwić co w przypadku ponownego wypalenia i ewentualnej zmiany polityki LG, gdyby przestali wymieniac matryce na gwarancji to praktycznie tv będzie do wywalenia a wiadomo, że z tym wypaleniem to loteria - stąd biore pod uwagę samsungi na VA. Co o tym sądzicie? Jest to dobry kompromis ? Szczególnie kusi mnie ta wersja 75 cali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co przepłacać za coś, czego nie widać? ;)

Wiadomo, że OLED i wg mnie główne różnice (poza ceną) między producentami są w dziedzinach 1. wzornictwa, 2. upłynniacza, 3. dźwięku

Jakość obrazu jest prawie identyczna, zwłaszcza po kalibracji.

Dla mnie ważny jest punkt 1. więc moim ideałem jest seria G lub W od LG (choć tej chyba już nie ma).

Zapomniałem jeszcze o fajnym "drobiazgu", który ma LG, czyli znacznie większą jasność przy APL >30%

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o lg g13? Mam opcje zakupu 65 cali za 8499zl, w sumie tylko 500 zł więcej niż c1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w cenie 65 calowego Panasonica serii HZ1500. Teraz pytanie dla osób w temacie co będzie lepsze. Bo moim skromnym zdaniem plusem dla LG będzie webOS, za to plusami dla Panasonica obróbka obrazu i płynność ruchu ich rewelacyjnego procesora oraz wyselekcjonowane matryce użyte do produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krzysiojaworzno napisał:

wyselekcjonowane matryce użyte do produkcji

masz jakieś potwierdzenie tej informacji?

 

6 godzin temu, Migot napisał:

A co powiecie o lg g13? Mam opcje zakupu 65 cali za 8499zl, w sumie tylko 500 zł więcej niż c1...

bezkonkurencyjna konstrukcja, jeśli potrafisz ją docenić, to tylko brać za tę kasę :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...