Skocz do zawartości
Zales80

TV 55EG910V + Apple TV. Dolby Atmos na soundbarze Sonos Beam Gen 2.?

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze,

Mam TV LG 55EG910V z 2015/2016 r., który obsługuje Dolby Digital Plus. Mam też Apple TV HD (nie 4K), który również obsługuje DD+. Jak wyczytałem, DD+ jest standardem, który może dostarczyć Dolby Atmos. 

Chcę kupić nową wersję soundbara Sonos Beam (Gen 2.) + w przyszłości dodatkowe głośniki, aby móc usłyszeć dźwięk przestrzenny. Beam, ma tylko jeden port eARC. TV posiada ARC (nie eARC), HDMI 2.0.

I tu pojawia się pytanie, małe wyzwanie na rozkminkę. Czy po podłączeniu Sonosa do TV, będę mógł uzyskać dźwięk Dolby Atmos z Netflixa z aplikacji SmartTV, albo z Apple TV (które siłą rzeczy musi być podłączone do TV, bo Beam ma tylko jeden port HDMI eARC)?

Z tego co wyczytałem, jest to dość skomplikowane, jedne źródła podają, że wystarczy obsługa DD+, inne, że każdy sprzęt, a nie tylko głośnik, musi mieć obsługę Dolby Atmos. Artykuł na stronie supportu Apple podaje, że Apple TV HD nie obsługuje Dolby Atmos, robi to tylko wersja 4K, ale Apple TV HD ma obsługę Dolby Digital Plus, które, jak z kolei czytam, jest nośnikiem Dolby Atmos. A może wystarczy sygnał DD+ bezpośrednio z telewizora (np. aplikacji Netflixa) i wtedy Beam dostanie dane Dolby Atmos? 

Dodatkowo pojawia się pytanie o tzw. audio passthrough - nie do końca rozumiem co to jest, ale pytanie, czy np. dźwięk DD+ z Apple TV podłączonego do TV, będzie potem przekazany jako DD+ (Atmos?) do Beama, czy TV jakoś ten sygnał zamieni?

No, a jeśli nie da się przekazać Dolby Atmos, to jaki sygnał zostanie przekazany - Dolby Digital Plus 7.1 czy coś jeszcze słabszego?

Pozdrowienia

 

Edytowane przez Zales80
dodatkowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...