Skocz do zawartości
autorus

Toshiba hd-e1 konfiguracja do netu

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, mam już podpięty net, i nic, niby powinna zassać ustawienia a jednak jak chcę zrobić update to mi wyskakuje ze nie może sie połączyć z zewnętrznym serwerem <_<

Jak wy konfigurujecie na hd-e1 net?

Mam sieć radiowa wifi w domciu od dzisiaj. Laptopik, oraz nbox bez problemu sie łącza, pobierają ustawienia itd. Czy może być problemem że siec jest ustawiona tylko w trybie G?

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='52003' date='29.06.2007, 23:21 ']No właśnie, mam już podpięty net, i nic, niby powinna zassać ustawienia a jednak jak chcę zrobić update to mi wyskakuje ze nie może sie połączyć z zewnętrznym serwerem :(

Jak wy konfigurujecie na hd-e1 net?

Mam sieć radiowa wifi w domciu od dzisiaj. Laptopik, oraz nbox bez problemu sie łącza, pobierają ustawienia itd. Czy może być problemem że siec jest ustawiona tylko w trybie G?

Autorus[/quote]

Eeee autorus przeca E-1 ma tylko po kablu polaczenie, a Ty chcesz zeby to bezdrutowo ruszylo? To se neda panie Havranek. Skretke musisz podpiac i dac na autokonfig. I wsio smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to sie na pewno da, mam przy nim bezprzewodowy AP. Sygnał dochodzi do AP bezproblemowo. Z tego samego AP będę podłączał sygnał do nradia. Sam AP jest oczywiście podłączony przewodowo do hd-e1 :(


Autorus

[quote name='ein' post='52005' date='29.06.2007, 23:31 ']Eeee autorus przeca E-1 ma tylko po kablu polaczenie, a Ty chcesz zeby to bezdrutowo ruszylo? To se neda panie Havranek. Skretke musisz podpiac i dac na autokonfig. I wsio smiga[/quote]

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='52027' date='30.06.2007, 12:06 ']Kolego to sie na pewno da, mam przy nim bezprzewodowy AP. Sygnał dochodzi do AP bezproblemowo. Z tego samego AP będę podłączał sygnał do nradia. Sam AP jest oczywiście podłączony przewodowo do hd-e1 :angry:
Autorus[/quote]

A no to tak mi pisz, bo z Twojego pierwszego posta to wcale imho nie wynikalo (cos o standardzie g wi-fi zes pisal). Ok - powinno byc na auto bez problemu, a jak nie chce to konfiguruj recznie cos mniej wiecej w ten desen:
Ip 192.168.1.x (tu pewnie masz juz czesc zarezerwowana... daj np 9)
Maska 255.255.255.0
DNS 192.168.1.1

Oczywiscie w konfiguracji AP sprawdz czy nie masz ustawionej jakiejs blokady, najlepiej sprawdz z ustawieniami na auto. No i powinno smignac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='52027' date='30.06.2007, 13:06 ']Kolego to sie na pewno da, mam przy nim bezprzewodowy AP. Sygnał dochodzi do AP bezproblemowo. Z tego samego AP będę podłączał sygnał do nradia. Sam AP jest oczywiście podłączony przewodowo do hd-e1 :angry:
Autorus[/quote]
sprawdz ip toshiby, sprawdz z jaka strona chce sie laczyc toshiba,
zapinguj ip toshiby z AP, jesli widzi zapinguj strone z jaka chce laczyc sie toshiba z AP
czy AP jest klasy najtanszej czy moze wyzszej i posiada firewalla (blokada strony), moze AP ma wlaczona filtracje MAC adresow albo IP
konfigurowales AP czy zostawiles na ustawieniach standardowych (moze juz masz goscia w domu)
szukaj problemu szeregowo, ustal gdzie urywa sie sygnal i tam naprawiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś gdzieś pytał - miał problem z ustaleniem wersji firmware i aktualizacją .


Wersje firmware znajdziesz tak :
Set Up -> General -> Maintenance -> Update -> tu jest info o ver. firmware (np. 2.0/T22M)

Najprostszy sposób konfiguracji :
Podpinamy Tosh. do Routera -> Set Up -> Ethernet -> DHCP -> zaznaczamy DHCP i DNS na "ON" -> Confirm ->OK

I już możemy aktualizować :
General -> Maintenance -> Update -> Yes ;)


Pozdr.


BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chcialem sie upewnic czy taka toshiba, jak jest podlaczona do wewnetrznej sieci, to widzi zawartosc twardego dysku w kompie, ktory tez jest podlaczony do tej samej sieci. Chodzi oczywiscie o odtwarzanie kopii zapasowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...