Skocz do zawartości
Racer

Sony BDP-S1ES

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!
Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum to chciałbym przywitać wszystkich bardzo serdecznie!

A teraz przejdźmy do sprawy.

Czytając wiele o HD postanowiłem wreszcie zmienić moje centrum domowej rozrywki na coś porządnego - oczywiście HD.

Wyświetlacz już prawie wybrałem. W grę wchodzą praktycznie tylko Sharp 42XD1E i Sony 40W2000, ewentualnie muszę jeszcze obejrzeć KDS 55'' sonego bo jakoś mam pecha co do spotkania go na wystawie.

No i mam problem z wyborem źródła, który chciałbym, żebyście pomogli mi rozwiązać.

Czytając tu na forum recenzję playera Blue Ray Sony BDP-S1ES postanowiłem go sobie sprawić.
Tylko tu mam pytanie do osób które widziały finalną wersję tego Soniaka czy skalowanie DVD do 1080p jest naprawdę takie rewelacyjne?

Na początku myślałem o zakupie Denona 3930 do DVD i Sonego BDP-S1ES do nośników Blue Ray, ale jeśli ten Sony miałby lepszy skaler niż Denon to po prostu sobie podaruję tego Denona i kupię samego Soniaka.

Ponadto chciałem się spytać odnośnie nowych formatów audio na nowych nośnikach. Posiadam stosunkowo nowy amplituner Yamaha RXV-4600 i on ich nie obsługuje. Poszperałem w internecie i nie znalazłem żadnego amplitunera, który by umożliwiał dekodowanie tego dźwięku HD. Czy to oznacza, że jeszcze nie ma kompatybilnego sprzętu, czy dźwięk HD jest odtwarzany na "starych" amplitunerach?

Będę wdzięczny za wszystkie uwagi
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dzwieku:
Nie znalazlem specyfikacji HDMI wzmacniacza, ale to nie jest chyba 1.3 (warto sprawdzic w instrukcji). Przez HDMI 1.3 poszlyby nowe standardy, ale trwa dyskusja (na tym forum tez) czy z odtwarzaczy wychodzi rzeczywiscie "nowy" dzwiek przez HDMI <_<
Mimo ze jest to wzmacniacz 7.1, to wejscie liniowe audio jest 5.1 i co najdziwniejsze wyjscie na przedzwacniacz jest tez 5.1 (jesli widze dobrze na zdjeciach). Tak wiec nowe formaty dzwieku mozna osiagnac np. z Sonego, przez podlaczenie 6 kabelkow audio z odtwarzacza na wzmacniacz (wejscie MULTI CH INPUT). Formaty sa zdekodowane przez Sony i przeslane do wzmacniacza.
Zakup np. Panasonica bylby juz bardziej ryzykowny, bo on ma wyjscie w trybie 7.1 i 2 kanalow nie mozna by w pelni wykorzystac.
Wyglada na to, ze wzmacniacz bardziej przewidywany byl do pracy w trybie 5.1 z mozliwoscia podlaczenia przednich glosnikow w trybie Bi-Wire. Jak na razie to chyba sluszna polityka, bo material w 6.1 lub 7.1 jest w zdecydowanej mniejszosci.
Co do nowych wzmacniaczy z wejsciem HDMI 1.3 to czekam na testy: czy rzeczywiscie warto wydac pieniadze na nowy wzmacniacz ? czy pozostawic dekodowanie dzwieku odtwarzaczom i przeslac sygnal do "starych" wzmacniaczy.

[b][/b]POPRAWKA[b][/b] Przepraszam, teraz sie doliczylem, ze wyjscie na przedwzmacniacz jest 7.1

Pozdr.

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Racer' post='51971' date='29.06.2007, 16:56 ']Witam wszystkich!
Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum to chciałbym przywitać wszystkich bardzo serdecznie!

A teraz przejdźmy do sprawy.

Czytając wiele o HD postanowiłem wreszcie zmienić moje centrum domowej rozrywki na coś porządnego - oczywiście HD.

Wyświetlacz już prawie wybrałem. W grę wchodzą praktycznie tylko Sharp 42XD1E i Sony 40W2000, ewentualnie muszę jeszcze obejrzeć KDS 55'' sonego bo jakoś mam pecha co do spotkania go na wystawie.

No i mam problem z wyborem źródła, który chciałbym, żebyście pomogli mi rozwiązać.

Czytając tu na forum recenzję playera Blue Ray Sony BDP-S1ES postanowiłem go sobie sprawić.
Tylko tu mam pytanie do osób które widziały finalną wersję tego Soniaka czy skalowanie DVD do 1080p jest naprawdę takie rewelacyjne?

Na początku myślałem o zakupie Denona 3930 do DVD i Sonego BDP-S1ES do nośników Blue Ray, ale jeśli ten Sony miałby lepszy skaler niż Denon to po prostu sobie podaruję tego Denona i kupię samego Soniaka.

Ponadto chciałem się spytać odnośnie nowych formatów audio na nowych nośnikach. Posiadam stosunkowo nowy amplituner Yamaha RXV-4600 i on ich nie obsługuje. Poszperałem w internecie i nie znalazłem żadnego amplitunera, który by umożliwiał dekodowanie tego dźwięku HD. Czy to oznacza, że jeszcze nie ma kompatybilnego sprzętu, czy dźwięk HD jest odtwarzany na "starych" amplitunerach?

Będę wdzięczny za wszystkie uwagi
Pozdrawiam[/quote]

Na AVS forum jest porównanie jednego uzytkownika, mającego oba modele. Cytowałem je też na tym forum, poszukaj.
Pomyśl od Panasonic'u BD10A.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wszystkim za pomoc!

Mój amplituner ma chyba wejście HDMI w wersji 1.2

Rzeczywiście mam takie coś na amplitunerze jak Multi Ch input a patrząc na ten odtwarzacz Soniaka widzę, że ma 5.1Ch output więc połączyć się da.

Więc jeszcze chciałbym się dowiedzieć jakie połączenie jest lepsze. Obecnie mam stary odtwarzacz DVD LG, który mam połączony kablem Coaxial firmy XLO do amplitunera gdyż to jest jedyne wyjście wielokanałowe jakie ten odtwarzacz posiada.
I teraz pytanie: którym kablem podłączyć BDP-S1ES do amplitunera - Coaxialnym, czy tym wyjściem 5.1.
Jak rozumiem przy połączeniu Coax to amplituner dekoduje audio, a przy połączeniu 5.1 dekodowaniem zajmuje się odtwarzacz?
Które połączenie da mi lepszą jakość dźwięku?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to juz trzeba sprawdzic osobiscie B) Zalezy to od klasy sprzetu, co ma lepszy dekoder. Dla zwyklego DD 5.1 stawialbym jednak na Yamahe, bo to bardzo przyzwoity wzmacniacz. Ale proponuje sprawdzic i posluchac co lepiej brzmi (u mnie lepiej dekoduje wzmacniacz).

A moze Sony nas zaskoczy ? Ma prawdziwa potege na pokladzie :( Sprawdz i napisz nam, sam jestem bardzo ciekawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście napiszę, tyko najpierw muszę go kupić, ale jeszcze nie wiem na pewno czy to będzie Sony :(
Myślę, że do końca następnego tygodnia podejmę decyzję.

W międzyczasie poszukałem instrukcji obsługi jakiegoś odtwarzacza Blu-Ray i jedyna jaką znalazłem była od playera Samsunga.

Wyczytałem w niej cytuję:

"Jeżeli urządzenie jest podłączone za pomocą wyjść analogowych 5.1 kanałowych i odtwarza płyty DVD Dolby Digital, dźwięk
będzie słyszany tylko z przedniego lewego i prawego głośnika.
Jeżeli urządzenie jest podłączone za pomocą jakiegokolwiek wyjścia analogowego i odtwarza płyty DTS DVD, nie będzie słychać żadnego dźwięku. Aby odtworzyć dźwięk, wyjście cyfrowe musi być podłączone i ustawione na strumień bitowy."

Wnioskuję z tego tekstu, że chcąc odtworzyć DD lub DTS jedynym wyjściem jest albo optyk, albo coax?
Czy ten soniak też tak ma?


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Samsung zdrowo przegial. Cofnal sie jakies 10 lat z mozliwosciami. Nic nowego ze tanieje szybciej niz Toshiba E1. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...