Skocz do zawartości
radek bialas

Lg qned 2021 - jakieś spostrzeżenia, opinie, warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym w końcu nowy tv. Jak dla mnie Samsung odpada przez brak Dolby atmos. Oled i możliwość wypalenia też nie. Lg wypuściło tv qned. Wersja 4k odświeża 120 hz, ma 4x hdmi 2.1, vrr, all, earc, zaś brakuje g sync (nie bardzo się orientuje co to i co może oznaczać jego brak), dali też procesor a7 gen4, w 8k jest a9, nie wiem czy to znacząca różnica, ale to lekkie rozczarowanie. Wersję 8k przemilczę, bo to nie na moją kieszeń.

Zostaje jeszcze przyszłościowe microled, ale chyba nie prędko będą dostępne na kieszeń przeciętnego zjadacza chleba. Co sądzicie o tej serii lg qned?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, radek bialas napisał:

czyli ciemny pokój, jakby matryca VA jest bardziej dla mnie. 

zgadza się, tylko ten LG ma w okolicach 2000 stref a np. sony x90j lub x95j tylko 32.

i do tego x95j ma jakiś skopany kontrast ansi 2000:1 przynajmniej na rtings (przez szerokie kąty?) - nie zdziwię się że IPS z 2000 stref pokonuje tego soniaka na VA nawet w nocy 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy qneda już 1 zareklamowałem dali drugi i jest to samo przebicia na paskach czerni. Wydaje mi się że złożę reklamację o zwrot kasy, jeżeli nie zaakceptuje tego producent sprawa skończy się w sądzie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Kristo17 napisał:

 przebicia na paskach czerni.

jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat - czy ktoś wie co konkretnie miał na myśli kolega Kristo17?

Stoję przed wyborem 86QNED913PA lub 86NANO913PA i nie wiem czy warto dopłacać do tego QNEDa 5 tyś zł... Interesuje mnie kwestia awaryjności itp. Matryce ze zwykłym podświetleniem naprawiałem już wiele razy i nie mam z tym problemu. Z podświetleniem jak w tych QNED jeszcze nie mam doświadczenia. Czy ktoś poza wspomnianym wcześniej kolegą miał jakieś nieprzyjemności z tym typem matryc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...