Skocz do zawartości
ein

Czy nboxy uszkadzaja Ferdki?! A jednak nie!

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko wskazuje na to ze i owszem... uwaga posiadacze Fergusonow, szczegolnie nowego HD 8800 ktory wszak malo nie kosztuje...

"...Użytkownicy posiadający jednocześnie odbiorniki nbox i Ferguson HF-8800 HD zgłaszają coraz częściej uszkodzenia głowicy po ich połączeniu przez przelotkę LNB Fergusona. nbox sprawia także problemy przy wykorzystaniu wyjść LNB w starszych modelach marki Ferguson xx18.
W wypadku nbox HDTV uszkodzona zostaje wyłącznie głowica Fergusona HF-8800 HD, natomiast podłączenie nbox recorder może uszkodzić obydwa urządzenia.
Zgodnie z wyjaśnieniami producenta problem występuje wyłącznie w wypadku odbiorników nbox, które posiadają "niestandardową" głowicę tunera.
Możliwe są także problemy z innymi modelami odbiorników cyfrowych - wina leży po stronie nboxów..."

[url="http://www.satkurier.pl/?produkty/&kat=40&id=36956"]zródło: satkurier[/url] Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja została na forum n potwierdzona.
Co ciekawe tan zwalają winę na fargusona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na forum Sat Kuriera też jest o tym informacja. Ale raczej winy upatruje się po stronie n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nbox recorder oraz fergusona 7318 i nie ma problemu ze wspolpraca. Ja przestrzegam zasady, ze gdy pracuje jeden dekoder to drugi nie.
A jezeli juz sa jakies uszkodzenia to skad wiadomo, ze to na 100% wina nboxa, a nie fergusona. Zbyt malo danych aby je wlasciwie zweryfikowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno jeden przypadek się zdarzył. Nawet rozmawiałem w tej sprawie z technikiem z n. W sumie trudno ocenić takie informacje. Ale skoro kolega wyżej ma tzn. ze się da; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]Co ciekawe tan zwalają winę na fargusona ;)[/quote]

Ja tam nie wypowiem sie ktory tuner za to odpowiada, ale... co do zwalania przez omwiana telewizje - zgodnie z info n'ki to TV tez przewaznie "sa winne" temu ,ze nie wspolpracuja z n'boxem via HDMI.
-> wnioski ? ... wiadomo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='51942' date='29.06.2007, 13:41 ']Podobno jeden przypadek się zdarzył. Nawet rozmawiałem w tej sprawie z technikiem z n. W sumie trudno ocenić takie informacje. Ale skoro kolega wyżej ma tzn. ze się da; )[/quote]
Ja nie oceniam, który jest winny. Podałem tylko, że na innym forum też potwierdzono, że moze być problem i wysunięto na podstawie dotychczasowych doświadczeń tezę, że wina może raczej leżeć po stronie n. Admin zapowiedział dokładne przetestowanie sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie wszystko zależy od napięcia jakie daje n'ka na kabelek. Jeżeli okaże sie ze czasem skacze to może być i wina dekodera. To by też znaczyło że ferdek nie ma dostatecznych zabezpieczeń przed "przepięciem" z tej strony ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie.

Napięcie na wyjściu może być nawet w porządku i stabilne, obciążone wyjście nie może skakać, ale może być np. istotnie inny potencjał na masie itd. Może tez skakać w momencie przełączania obciążenia.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i okazuje się, że to wina Fergusona. Może dzisiaj wrzucę bliższe info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Tesbor tuner n-ki po ostatniej zmianie oprogramowania kilka sekund po wyłączeniu podaje sygnał na telewizor po kablu HDMI i znaczy to ze tuner normalnie pracuje a Ty żyjesz w nieswiadomości że go wylączyleś :):)
fantomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[url="http://www.idg.pl/news/117092.html"]http://www.idg.pl/news/117092.html[/url]

i wszystko jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem powrócić to tego tematu. Jak obecnie wygląda współpraca fergusona HF-8900 HD z nboxem /białym/. Podłączyłem nboxa do przelotki nowego Fergusona 8900 i tenże nbox pomimo iż jest w stanie "stand by" zakłóca pracę fergusona /na większości częstotliwości/. Czy jest na to rada czy tylko konwerter twin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzucaj twina, albo najlepiej quada- nie ma co się łudzić, że wkrótce będzie to standard a oszczędzisz sobie stresu. Temat był poruszany kilkakrotnie na różnych forach i w różnych mediach (były komunikaty od Fergusona i od ADB), więc coś jest na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...