Skocz do zawartości
BoDeX

Toshiba HD-E1 Firmware 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

O 1080p/24 dla XE-1 na razie cisza .. :lol:



Toshiba hat die Firmware seines HD DVD-Players HD-E1 auf die Version 2.0 aktualisiert. Neben einiger Bugfixes soll diese Version auch den Netzwerkzugriff für interaktive HD DVDs optimieren, die Inhalte aus dem Internet beziehen. In den USA werden in Kürze erste Titel erwartet, bei denen von diesen Möglichkeiten Gebrauch gemacht wird.

Das Software-Update kann direkt über die Netzwerkschnittstelle des HD-E1 aus dem Internet geladen werden.




Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Jarojaw' post='51595' date='26.06.2007, 12:29 ']Czy ktoś już zassał nowy firmware?[/quote]

Właśnie zasysam, strasznie dłuuuuugo idzie - no okrągła wersja wiec chyba sporo zmian wprowadzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='51629' date='26.06.2007, 18:40 ']Właśnie zasysam, strasznie dłuuuuugo idzie - no okrągła wersja wiec chyba sporo zmian wprowadzili.[/quote]

Ponad godzinkę się ściągało. Narazie nie widzę konkretnych zmian - może już oślepłem przez oglądanie HD :(  albo SD z N-ki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jarojaw' post='51630' date='26.06.2007, 19:04 ']Ponad godzinkę się ściągało. Narazie nie widzę konkretnych zmian - może już oślepłem przez oglądanie HD :(  albo SD z N-ki :)[/quote]

No a mnie sie transfer wykrzaczyl, wyskoczylo error code i nowego softu nie mam. Co sie tyczy zmian, to z tego co powyzej widze, zmieniono sporo a propoz obslugi kontentu via internet. Czyli plytki z interaktywna zawartoscia gdzie bedzie wykorzystywany siec - tutaj wprowadzono zmiany. Coz - to juz 2 raz kiedy mam kiszke przy sciaganiu - chyba bede musial napisac do Toshki co by mi plyty z upgrade przyslala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może poprostu sieć ci padła?? :)  (chwilowo) i zerwało połączenie z serwerem ?
Robiłem upgrade do 1.5 i dzisiaj do 2.0  - zawsze bez problemu, tylko bardzo długo.Być może dzisiaj  mają bardzo serwer obciążony zasysaniem nowego softu. :(

Edytowane przez Jarojaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jarojaw' post='51633' date='26.06.2007, 19:15 ']A może poprostu sieć ci padła?? :)  (chwilowo) i zerwało połączenie z serwerem ?
Robiłem upgrade do 1.5 i dzisiaj do 2.0  - zawsze bez problemu, tylko bardzo długo.Być może dzisiaj  mają bardzo serwer obciążony zasysaniem nowego softu. :([/quote]

Byc moze. "Fajne" jest to, ze Toshiba nie ma oficjalnego przedstawicielstwa w PL a propoz produktow A/V. Ale z ciekawosci napisze do centrali w sprawie softu...
U mnie wykrzaczylo sie po jakis 20 minutach. Pewnie player uznal jak poprzednio ze zerwano polaczenie i zastopowal procedure. Siak czy tak, widac ze player moze sie uwalic tylko i wylacznie podczas procedury wgrywania softu (jakas minuta, poltorej) a podczas zasysania moze sobie np elektrownia wylaczyc prad i wszystko gra. Przecwiczone :) A warto pamietac ze roznie z tym bywa, bo taki router zasysal sobie niedawno nowy fw i nie dociagnal, zrestartowal sie i umarl. Roznie to bywa jak widac.

Co do softu - sprawdz czy ktorys z posiadanych filmow HD ma interaktywne dodatki, ktore umozliwiaja interakcje via net... bodaj na Miami Vice takie cus zaaplikowali. Tylko ze trzeba by miec jakas skale porowanawcza...
Reszta pewnie jak zwykle - poprawki do HDMI/DVI/HDCP etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='51638' date='26.06.2007, 19:36 ']Co do softu - sprawdz czy ktorys z posiadanych filmow HD ma interaktywne dodatki, ktore umozliwiaja interakcje via net... bodaj na Miami Vice takie cus zaaplikowali. Tylko ze trzeba by miec jakas skale porowanawcza...
Reszta pewnie jak zwykle - poprawki do HDMI/DVI/HDCP etc[/quote]
Akurat [b]MV[/b] nie posiadam i jak narazie się wstrzymuję z kupnem filmów fabularnych HD bez PL napisów tylko po to aby zobaczyc dany film w jakości HD.
Kupuję natomiast wszelkie dostępne koncerty z muzyką, która mnie interesuje,kupuję filmy serii : "populano-naukowe" i "ciekawostki".Zacząłem od Planet Earth i na tym nie poprzestane :( .Zerkam z zaciekawieniem na Discovery Atlas, pomimo,że wszystkie dostepne na Discovery HD mam nagrane na "recorderze".Brak polskich napisów trochę mnie denerwuje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jarojaw' post='51641' date='26.06.2007, 19:51 ']Akurat [b]MV[/b] nie posiadam i jak narazie się wstrzymuję z kupnem filmów fabularnych HD bez PL napisów tylko po to aby zobaczyc dany film w jakości HD.
Kupuję natomiast wszelkie dostępne koncerty z muzyką, która mnie interesuje,kupuję filmy serii : "populano-naukowe" i "ciekawostki".Zacząłem od Planet Earth i na tym nie poprzestane :( .Zerkam z zaciekawieniem na Discovery Atlas, pomimo,że wszystkie dostepne na Discovery HD mam nagrane na "recorderze".Brak polskich napisów trochę mnie denerwuje. :)[/quote]

No ba. Tez mnie szlag trafia, bo traktuja nas gorzej niz takich braci czechow czy madziarow :) Widze ze masz dobry sposob na zakupy, ja trzymam sie czegos mniej wiecej w ten desen: "Znam film na pamiec (czyt. jest na liscie moich ulubionych) wiec go kupuje a znajomosc tresci no i englisza daje komfort ogladania". Ale cos nowego? A w zyciu! I to mnie wkurza takoz. Mam nadzieje, ze sie do konca roku zrehabilituja, bo w przeciwnym razie w PL ten format nie znajdzie uznania.

Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='51645' date='26.06.2007, 20:34 '][b][color="#ff0000"]Mam nadzieje, ze sie do konca roku zrehabilituja[/color][/b], bo w przeciwnym razie bedzie w PL ten format nie znajdzie uznania.[/quote]
Obyś miał racje. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]Jest także aktualizacja do modelu XE1.[/b]
Składa się z 38 bloków.
Właśnie się zaczęło. godz. 20 50.
Numer się wyświetli na końcu.
Miałem v. 1.5
Zwracam uwagę, że nie ma nigdzie opisu, bo chyba natrafiliście na opisy z ubiegłego roku do wersji na USA.
Jeżeli się mylę to dajcie link do oficjalnego info o tej aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='51645' date='26.06.2007, 20:34 ']No ba. Tez mnie szlag trafia, bo traktuja nas gorzej niz takich braci czechow czy madziarow :rolleyes: Widze ze masz dobry sposob na zakupy, ja trzymam sie czegos mniej wiecej w ten desen: "Znam film na pamiec (czyt. jest na liscie moich ulubionych) wiec go kupuje a znajomosc tresci no i englisza daje komfort ogladania". Ale cos nowego? A w zyciu! I to mnie wkurza takoz. Mam nadzieje, ze sie do konca roku zrehabilituja, bo w przeciwnym razie bedzie w PL ten format nie znajdzie uznania.[/quote]

Nie wiem jak u braci Madziarów, ale siedzę sobie teraz w Pradze i tutaj napisów na HD DVD też nie ma.... Ciekawe czy to ma coś wspólnego z piractwem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bluray' post='51650' date='26.06.2007, 20:54 '][b]Jest także aktualizacja do modelu XE1.[/b]
Składa się z 38 bloków.
Właśnie się zaczęło. godz. 20 50.
Numer się wyświetli na końcu.
Miałem v. 1.5
Zwracam uwagę, że nie ma nigdzie opisu, bo chyba natrafiliście na opisy z ubiegłego roku do wersji na USA.
Jeżeli się mylę to dajcie link do oficjalnego info o tej aktualizacji.[/quote]

Myślę, że będziesz miał teraz 1.6. Ja na XA2 już miałem update 29.05... Na razie te updat'y są tak trochę
kosmetyczne i chyba tylko korygują kompatybilność niektórych filmów i teoretycznie HDMI łącze.
W moim przypadku przy wersji 1.6 zaczynam mieć przebłyski obrazu przez łącze HDMI na projektorze
Toshiba MT700. Wcześniej nie miałem nic a przy 1.5 pojawiał się tylko 1 obrazek na początku filmu.
Może przy wersji 3.5 zobaczę cały film na HDMI :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam, bo 1.5 umożliwił oglądanie National Geographic "Relentless Enemies".
Wcześniej widziałem ( nie tylko ja ) ciemnośc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobna akcja dotyczyła DIGITAL VIDEO ESSENTIAL - mielił z 20 minut i płyty oddać nie chciał ... :lol:

Z tym upem do XE-1 to jednak uważaj , nie mogę znaleźć żadnego info - oby to nie był jakiś fake :rolleyes:

JaroJaw , pochwal się tą muzyczną kolekcją , bo zbyt wiele to tego nie ma ...


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobna akcja dotyczyła DIGITAL VIDEO ESSENTIAL - mielił z 20 minut i płyty oddać nie chciał ... :lol:

Z tym upem do XE-1 to jednak uważaj , nie mogę znaleźć żadnego info - oby to nie był jakiś fake :rolleyes:

JaroJaw , pochwal się tą muzyczną kolekcją , bo zbyt wiele to tego chyba nie ma ...


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za ostrzeżenie ale robię update przez net i mam penośc, że maszyna by tego nie wpuściła.
Już sie kończy step 5/5.
Jest teraz 2.0/T22T
Przeleciałem menu i nic nowego nie widzę.
Mogli dodac funkce netowe tgz. interaktywnośc.
Widziałem w akcji 2F2F gdzie sie wybiera kolor auta.
Ale to miała byc przyszłośc.
A może uruchomili 50Hz ?
Nie mam takich materiałów.

Czekamy na oficjalny komunikat. Edytowane przez bluray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bluray' post='51667' date='26.06.2007, 22:01 ']Jest teraz 2.0/T22T
Przeleciałem menu i nic nowego nie widzę.[/quote]
Dokładnie jest to.2.0/T22


[quote name='BoDeX']JaroJaw , pochwal się tą muzyczną kolekcją , bo zbyt wiele to tego nie ma ...[/quote]
No nie odrazu kolekcją.Napisałem,że kupuję :rolleyes:  Mam na razie tylko The Eagles.W drodze Deep Purple - Live At Montreux 2006 HD DVD  ,Pat Metheny Group - The Way Up - Live
[img]http://i1.ebayimg.com/01/i/000/a4/59/caa1_1.JPG[/img]     [img]http://i3.ebayimg.com/03/i/08/cf/49/91_1.JPG[/img]

Zastanawiam się nad...[img]http://i16.ebayimg.com/04/i/000/a5/bc/bc62_1.JPG[/img] To muzyka dla oczu  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muzyczna kolekcja HD DVD:
[1] TOTO; Live in Amsterdam
[2] Chicago /Erth Wind & Fire
[3] Eagles; Farewell
[4] Alice Cooper ; live at Montreux 2005
[5] CREAM ; Royal Albert Hall
[6] Pat Metheny Group; The Way Up
[7] James Taylor; Tribute
no i biały kruk:
[8] LEE RITENOUR; OVERTIME (Japan made)

Na BD:
[9] Chis Botti; Live

Onena wysoce subiektywan strony muzycznej:
Metheny i Botti - wiejenudą
Alice Cooper - nieznoszę muzy tego pajaca

W drodze Preorder (street Date : 30 czerwca czyli już w sobotę )
- Depp Purple
- YES
- Santana
Wszystkie trzy mnie kręcą i nie mogę się doczekac.
Ale moim mażeniem jest miec zapis tegorocznego touru POLICE.
Jeszcze brak zapowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj , te preordery to chyba coś koło 24 - 27 lipca , tak coś mi się wydaje :)

Jeśli lubisz blues , rythm & blues i rock & roll , to dużą dawkę znajdziesz na płycie
NEW ORLEANS CONCERT , a na kolację przy świecach polecam GUITARSCAPE PLANET
akustyczne balladki + wstawki z pod wody , kosmosu , życia zwierząt - przyjemna płytka !


ps. To Earth Wind & Fire chętnie od Ciebie odkupię .

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wkońcu wgrałem FW 2.2 do mojej Toshiby XA-2 i w końcu działa mi połączenie po kablu HDMI z projektorem Toshiba MT 700.
Czyli, jednak te firmware'y coś dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...