Skocz do zawartości
kozik1981

LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna panelu LCD Philips 32pfl7332 Mam pytanie czy to jest dobry wybór słyszałem że Philipsy nie cieszą się za dobrą opinią. Myśle też o jakimś sharpie 32 calowym. Prosze o pomoc bo mam mętlik w głowie. Pozdro Edytowane przez kozik1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kozik1981' post='51550' date='26.06.2007, 00:46 ']Przymierzam się do kupna panelu LCD Philips 32pfl7332 Mam pytanie czy to jest dobry wybór słyszałem że Philipsy nie cieszą się za dobrą opinią. Myśle też o jakimś sharpie 32 calowym. Prosze o pomoc bo mam mętlik w głowie. Pozdro[/quote]

Nie miałem z nim do czynienia, ale z wieści z drugiej ręki (znajomi):
- można trafić na buczący egzemplarz
- kąty widzenia raczej nie zachwycają
- dźwięk kiepski, (ale to już sprawa moim zdaniem drugorzędna)

Obecnie troszkę się rozglądam za 32 calówką i na tą chwilę skłaniam w kierunku, któregoś z:
Panasonic TX-32LX70,
Sharp LC-32RD2E

ze wskazaniem na Panasa - (ale to tylko z zebranych info wynika) dopiero szykuję się do porównania obrazu, a to zadecyduje.
Generalnie:
Bierz jakiś materiał do porównania idź do sklepu, potestuj, i bierz, co Tobie pasuje najbardziej. (rada może wyświechtana, ale moim zdaniem najsłuszniejsza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='speede' post='51579' date='26.06.2007, 09:31 ']Nie miałem z nim do czynienia, ale z wieści z drugiej ręki (znajomi):
- można trafić na buczący egzemplarz
- kąty widzenia raczej nie zachwycają
- dźwięk kiepski, (ale to już sprawa moim zdaniem drugorzędna)[/quote]
Ja z kolei mam ten TV od kilku miesięcy i nie stwierdziłem żadnej z wymienionych wad.
Ten telewizor świetnie radzi sobie z sygnałem SD, z dobrego sygnału SD potrafi zrobić prawie HD. Jego wadą jest koszmarnie mętne menu, poza tym mogę go polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za pomoc. Ten telewizor ma złącze optyczne coaxionalne. inne telewizory go nie mają i że by uzyskać dźwięk dolby potrzebny jest amplituner kina domowego. A to jest dodatkowy wydatek. Jeszcze raz wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kozik1981' post='51646' date='26.06.2007, 20:40 ']Dzięki za pomoc. Ten telewizor ma złącze optyczne coaxionalne. inne telewizory go nie mają i że by uzyskać dźwięk dolby potrzebny jest amplituner kina domowego. A to jest dodatkowy wydatek. Jeszcze raz wielkie dzięki[/quote]


Gwoli ścisłości, albo optyczne albo koaksjalne, zdecyduj się :). Słowo koaksjalny znaczy współosiowy i nijak się ma do połączenie optycznego. To tak jakbyś napisał że samochód ma benzynowy silnik na ropę.

Poza tym jakbyś przetłumaczył co oznacza reszta wypowiedzi to znaczy:" inne telewizory go nie mają i że by uzyskać dźwięk dolby potrzebny jest amplituner kina domowego." Przyznam że ni cholery nie zatrybiłem o co w tym zdaniu chodzi, starałem się to jakoś przekompilować ale nic mi z tego nie wyszło :( . Jaki i skąd dźwięk dolby i co ma do tego amplituner?

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jak uzyskać dźwięk dolby na telewizorze który nie ma optyka albo coaxionala?? ZTym coaxionalem to się rzeczywiście walnołem,. Przyznaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Pampalini' post='51608' date='26.06.2007, 12:09 ']Ja z kolei mam ten TV od kilku miesięcy i nie stwierdziłem żadnej z wymienionych wad.
Ten telewizor świetnie radzi sobie z sygnałem SD, z dobrego sygnału SD potrafi zrobić prawie HD. Jego wadą jest koszmarnie mętne menu, poza tym mogę go polecić.[/quote]
Podpisuję sie pod tym. Od niedawna jestem posiadaczem tego lcd :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kozik1981' post='51656' date='26.06.2007, 21:12 ']No to jak uzyskać dźwięk dolby na telewizorze który nie ma optyka albo coaxionala?? ZTym coaxionalem to się rzeczywiście walnołem,. Przyznaje[/quote]


Zapytam jeszcze raz, skąd dźwięk dolby? Z jakiego źródła? Bo inaczej to pojęcia nie mam jak odpowiedzieć. I o jakie dolby chodzi, virtual dolby surround chyba? Bo na telewizorze takim to ciężko raczej o coś innego. Jeśli o taki niby dolby surround, to wystarczy źródło byle kablem HDMI przyłączyć i będzie. Ten dźwięki z TV to i tak do żadnego porządnego dźwięku przestrzennego nie podobny. Wejście optyczne albo koaksjalne nic tu nie pomoże akurat :rolleyes:.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kozik1981' post='51663' date='26.06.2007, 21:49 ']Chodzi o dolby digital[/quote]


Aha, znaczy się dolby digital chcesz podłączyć do TV żeby szło na głośnikach od telewizora, dobrze zrozumiałem, na przykład z DVD?

Jeśli tak to podłącz się zwykłym kablem scart RGB, dźwięk też po scarcie, a i tak różnica żadna na telewizorze, albo kablem HDMI jeśli źródło ma takie złącze. Telewizor i tak z tego zrobi jedną sieczkę, w postaci virtual dolby surround. Do porządnego dźwięku przestrzennego to mu "ciut" głośników brakuje :rolleyes:.

Akurat złącze koaksjalne czy też w optyczne w TV to tak potrzebne jak umarłemu kadzidło. To już lepiej się zainteresuj jak działa układ kompensacji ruchu w tym TV, albo jak zachowuje się, jeśli chodzi o obraz, ze źródeł z których planujesz go używać....

A akurat w takim telewizorze cyfrowe złącze dźwięku ma znaczenie trzeciorzędne.

Pozdrawiam
Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...