Skocz do zawartości
Krzyblack

Potrzebne porady dotyczące zestawu kina domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W końcu mam okazję stworzyć swój wymarzony zestaw. Z braku wiedzy muszę poradzić się ekspertów.

Co chciałbym osiągnąć? Jak to wygląda?

Zestaw:

  •     Projektor
  •     Chromecast
  •     Soundbar
  •     Ekran projekcyjny

Obraz oraz dźwięk będą wysyłane przez laptop lub smartfon. Planuję podłączyć Chromecast 4.0 do projektora Optoma UHD38. Również z projektora poprowadzę kabel HDMI, by móc czasem pograć.
Myślę o jakimś elektrycznym ekranie projekcyjnym, no i tutaj moją zachcianką jest, by w momencie uruchomienia projektora ekran automatycznie się rozwijał i zwijał podczas wyłączenia.
Co jest mi potrzebne, by coś takiego uzyskać? Jeżeli się nie mylę, to po stronie projektora jest to funkcja/wyjście trigger 12v, ale co dalej? Czy potrzebuję jakiegoś przekaźnika lub funkcji/dodatku w ekranie projekcyjnym? Takie urządzenie będzie potrzebowało kabla czy działa bezprzewodowo?

Czy jest możliwość spięcia takiego zestawu do smart domu np. Home assistant?
Kolejne pytanie mam co do dźwięku i soundbara. Jeżeli chciałbym podłączyć soundbar za pomocą bluetooth do projektora  Optoma UHD38, to będę potrzebował jakiegoś nadajnika bluetooth z wyjściem jack lub S/PDIF , mam rację? Czy możecie polecić jakieś urządzenie wartę uwagi?

 

Projektor wybrałem ze względów na parametry, które oferuję w klasie cenowej. Zastanawiałem się również nad projektorem BenQ TK810 ze względu na wbudowane funkcję smart TV itd., chociaż smartTV był oceniany dosyć negatywnie, dlatego wybrałem opcję Optoma + Chromecast.
Jestem otwarty na każdą sugestię co do sprzętu. Będę wdzięczny za każdą informację lub podpowiedz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację co do Triggera. To opcja która wszystko spina po jednym kablu i pozwala uruchomić jednocześnie kilka elementów zestawu.

Co do sterowania Home to polecam pilota Logitech w opcji HUB.

Pytanie dotyczące całego sprzętu to ile kasy chcesz przeznaczyć na całość ?

Po takiej informacji mogę ci coś dopiero doradzić.

Jak coś to pisz albo dzwoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...