Skocz do zawartości
Paweł Wolski

Serwis Sony HW55ES

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem używany projektor Sony HW55ES i postanowiłem go "odświeżyć".
Dodatkowo uszkodzony jest 1 port HDMI (nie wyświetla obrazu) i chciałbym go zdiagnozować.
Czy możecie polecić jakiś sprawdzony serwis, który zweryfikuje ten uszkodzony port HDMI?
Dodatkowo, gdzie mogę zamówić filtr powietrza do opisywanego projektora, powiedzmy od ręki (wiem, że można znaleźć na Ali..., ale czas oczekiwania na przesyłkę skutecznie mnie zniechęca )?

Co do odświeżenia (czyszczenie/konserwacja), to temat załatwiony w 80% .
Okazało się, że samo wyczyszczenie go z kurzu, pyłu, itp. nie było trudne (w necie jest szczegółowa instrukcja jak dostać się do środka projektora i do wszystkich jego elementów).
Dla zainteresowanych, link do instrukcji (co prawda dla innego modelu, ale pasowała do HW55ES) - https://www.manualslib.com/manual/16...y-Rm-Pj25.html.
Po tej operacji, projektor zdecydowanie ciszej chodzi i nie wydziela się tyle ciepła co przed czyszczeniem - więc warto było .

Nie ruszałem jednak optyki, tzn. miałem obawy czyścić luster i tych elementów optyki, które są dostępne po rozkręceniu obudowy (nie są jakoś schowane czy coś).
I tak są narażone na kontakt z pyłami (na powierzchni widać było kurz i pył) ,więc wydaje się, że w domowych warunkach można to zrobić.
Pytanie, czy na tych powierzchniach o których mowa jest jakaś warstwa czy coś w tym stylu, którą podczas czyszczenia można uszkodzić/zetrzeć oraz jakich preparatów użyć do tego typu powierzchni?
 

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Paweł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...