Skocz do zawartości
hedeon

Problem z odtworzeniem EVO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem, otóż jestem zielony z tematu HD, niedawno ściągnąłem swój pierwszy film HD 1080p. Otrzymałem 2 katalogi: ADV_OBJ i HVDVD_TS. W HVDVD_TS mam szereg plików w tym największe - pliki z rozszerzeniem .EVO . Zdążyłem się dowiedzieć że to format materiału HD z użytym kodekiem vc-1. Pomijam fakt iż nie wiem jak otrzymać obraz DVD, HD DVD, lub BLU-RAY z tym materiałem. Najbardziej mnie boli że nie mogę odtwarzać tych plików .EVO. Tzn odtwarza mi (m.in. spod powerdvd 7.2) ale strasznie zacina, przerywa, dźwięk jest niezrozumiały choć rozpoznawalny, obraz praktycznie stoi. Powiedziałbym że mam za słabego kompa ale AMD Athlon x2 64 2 razy po 2.43 z 2 giga ramu i grafiką GF8600 GTS powinien chyba to pociągnąć.

Proszę o pomoc i z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukaj

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5886&hl"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5886&hl[/url]

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5597&hl"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5597&hl[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki.

Czytałem to, ale niestety.... Ani wyłączanie sprzętowej akceleracji, ani ustawianie zwiększonej wydajności w sterownikach karty mi nie pomogło. Nawet ściągnąłem sobie takie coś jak Cyberlink Advisor, który twierdzi że poza brakiem napędu blu-ray wszystko z moim kompem ok. A jednak. Poza tym problem nie leży chyba w samym PowerDVD, bo tą samą sytuację miałem odtwarzając to innym programem. Nie pamiętam już czym... Jeśli ktoś ma jakieś sugestie to bardzo proszę.... Będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może masz obciążony za mocno twardy dysk jakimiś zadaniami w tle , pozamykaj je jeśli tak, lub film jest mocno pofragmentowany na dysku. Np. u mnie podczas hashowania dużych torrentów na tej samej partycji mogę zapomnieć o płynnym odtwarzaniu pod PDVD7.3 i czy na pewno masz wersję 7.3 HD/BD, może filtry są uszkodzone i trzeba go ponownie zainstalować ?

Pozdrawiam Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh.... Dysk jest nie używany przez żadną inną aplikację, jest świeżo sformatowany i pliki z filmem są pierwszymi które na niego zrzuciłem po formacie. W menu PowerDVD wyświetla że jest to wersja 7.3 deluxe. Ale i tak instalowałem na nowo, bez żadnych zmian. Tak się zastanawiam, już po głupich rozwiązaniach próbuję dojść o co chodzi... Może to przez to że wybieram do odtwarzania jeden szczególny plik? Może gdybym odtwarzał całość (z menu kontekstowym, itp...) było by dobrze? Nie wiem jak z tego zrobić obraz. Próbowałem PowerISO ale po zamontowaniu takiego obrazu automatycznie mi eksploruje ten virtualny napęd, nawet nie pyta się o akcję. A mam ustawione żeby za każdym razem pytał się o akcję. Ręce opadają. A już się ściągneły kolejne części matrixa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpal PDVD, i wybierz "Open movie file on a hard disk drive" , wskaż pierwszy katalog powyżej katalogów ADV_OBJ i HVDVD_TS, jeśli gdzieś masz katalog AACS to go skasuj lub schowaj, nie ma potrzeby tworzyć specjalnie iso. Może masz stare sterowniki do grafiki.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stery są nowe, jakoś z maja chyba. Z podpisem WHQL. Także to nie to. A film odpalałem tą drogą w PDVD. Po wybraniu katalogu i naciśnięciu ok nic się nie dzieje.... Masakra, nienawidzę jak coś mi coś na kompie nie chodzi tak jak powinno. Mi się wydaje że to nie wina programu odtwarzającego, ani kompa. Stery też chyba są ok, choć spróbuję zainstalować starsze i zobaczę co się stanie. Mi to wygląda na brak lub błąd jakiegoś kodeka. A ja o kodekach nic nie wiem. Zawsze instaluję jakiś codec pack, i nie wnikam. Tutaj chodzi o vc-1 kodek, sparawdzałem w WMP.11 i niby jest zainstalowany.

Jeżeli nie masz pomysłów to powiedz mi w którym z działów tego forum powinienem się zgłosić z tym pytaniem i prośbą o pomoc. I jak dać Ci podziękowanie? Edytowane przez hedeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, jednak miałeś rację. Sterowniki. Ale w drugą stronę. Miałem za nowe. Po zainstalowaniu starszych wszystko śmiga aż serce rośnie. Innym moim błędem było zrzucenie tych dwóch katalogów: ADV_OBJ i HVDVD_TS bezpośrednio do na dysk. To było przyczyną że PowerDVD nie chciał otworzyć tego filmu z opcji: open movie file on a hard disk drive. Potym jak przenoisłem te katalogi do innego katalogu PowerDVD odpalił film i stwierdził że mam problem ze sterownikami grafy. Przeinstalowanie ich rozwiązało problem. DZięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...