Skocz do zawartości
  • 0
dark2

Wbudowany tuner DBV - jaka kompresja

Pytanie

Witam,
Ze Śremu jest nadawny sygnał testowy DVB, podobno w formacie MPEG4, z drugiej strony piszą "przywiezione z Niemiec lub kupione w marketach odbiorniki telewizyjne klasyfikują je jako programy radiowe".
Patrzyłem w specyfikacje tv, instrukcje obsługi i nigdzie nie znalazłem informacji jaki tym MPEG obsługuje dany odbiornik.
Chcę kupić nowy tv - jak sprawdzić który będzie współpracował bez żadnych przeszkód - a w którym tuner DVB będzie tylko niedziałającym w moich warunkach dodatkiem ../?


Pozdrawiam
Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Jeżeli producent nie podaje inaczej to spokojnie możesz przyjąć że nie obsługuje mpeg4. Na polskim rynku nie ma TV z wbudowanym tunerem DVB obsługującym mpeg4 (oprócz "loewe" w cenie samochodu). Ponadto nie ustalono jeszcze standardu jaki będzie obowiązywał w RP. Osobiście liczę na to że zdecydują się na mpeg4 i wiele wskazuje na to że tak będzie jednak niema pewności. Jeżeli musisz teraz kupić to nie patrz na to, w przyszłości będą dostępne odpowiednie boxy. Jak zaczęła się cyfryzacja w UK box kosztował 100funtów, teraz można kupić za 20funtów.

PS
Rozpoczęły się prace na DVB-T2, więc jeszcze wiele może się zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Czyli jeśli rozumiem - czy w tv będzie tuner DVB - czy też go nie będzie - to nie ma to żadnego większego znaczenia ..?? bo i tak nie da się z niego korzystać ?? (przy założeniu że kodowanie jest MPEG-4)
Hmm..czyli wciska się nam coś co do niczego nie służy..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Tak, ale nic nam się nie "wciska", nie zauważyłem aby producenci podkreślali wyposażenie swoich TV w tuner DVB-T, po prostu sprzedają nam ten sam towar co Niemcom, czy Anglikom. Problem bierze się z niezdecydowania KRRiTV która od lat nie może się zdecydować. Gdyby określili standard kilka lat temu, dziś mieli byśmy już odpowiednio przystosowane odbiorniki dostępne.
Ze względu na wygodę użytkowania TV z wbudowanym, odpowiednim tunerem jest zdecydowanie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='dark2' post='50930' date='20.06.2007, 08:53 ']Czyli jeśli rozumiem - czy w tv będzie tuner DVB - czy też go nie będzie - to nie ma to żadnego większego znaczenia ..?? bo i tak nie da się z niego korzystać ?? (przy założeniu że kodowanie jest MPEG-4)
Hmm..czyli wciska się nam coś co do niczego nie służy..??[/quote]
Jeśli w TV jest slot na moduł CI, to prawdopodobnie będzie można go wykorzystać. Dokupisz tylko moduł i będziesz mógł odbierać również kanały mpeg4. Taką mam przynajmniej nadzieję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='pab2002' post='50955' date='20.06.2007, 12:56 ']Jeśli w TV jest slot na moduł CI, to prawdopodobnie będzie można go wykorzystać. Dokupisz tylko moduł i będziesz mógł odbierać również kanały mpeg4. Taką mam przynajmniej nadzieję.[/quote]

taki moduł

[url="http://www.neotion.com/products/modules.php"]http://www.neotion.com/products/modules.php[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Tak, rozumiem, ciekawe ile to będzie kosztowało..
Z tego co się orientuję WD1E od Sharpa - posiada taki slot - wydaję się bardzo ciekawą propozycją - tyle że nigdzie nie widać tych tv w sklepach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Kosztuje 299 zł i jest do kupienia tutaj: [url="http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=735"]http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&a...t=10&id=735[/url] Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...