Skocz do zawartości
Tery777

National Geographic Channel HD w C+

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='lucius' post='87802' date='24.02.2008, 16:38 ']Pojawiły się w końcu nowe pozycje programowe na NG HD :)
Są to:
"Strażnicy przyrody" tu m.in. ekipa NG HD zawitała do Polski i zrobiła program o polskich żubrach i motylach :D
Nowe serie programów:
"Teorie spiskowe..."
"W potrzasku..."
"Za kulisami..."

Oraz pojedyńcze produkcje, np. Superkot, Hipopotam, bestia z afrykańskiej rzeki itp.[/quote]

Dodam jeszcze , że mnie ostatnio urzekł ( nagrałem sobie na dysk ) 1,5 godzinny film "Oczami Lamparta". Odjazd na maksa ! :):) Polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='98408' date='23.04.2008, 13:22 ']Dodam jeszcze , że mnie ostatnio urzekł ( nagrałem sobie na dysk ) 1,5 godzinny film "Oczami Lamparta". Odjazd na maksa ! :D:) Polecam ;)[/quote]


Oczami Lamparta, spoko filmik, super obraz, ale leciał już iks razy. Przy najbliższej okazji "wysiadam" z NGC HD, w kółko to samo, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Discovery to dopiero dno, NGC to i tak coś jeszcze ma do zaoferowania.
Na Discovery głownie zobaczy kretyński Brainiac albo wytatuowanego gościa z Orange County Chopper. Kiedyś był Rex Hunt i łowienie ryby w kółko do zrz****** Ale obecnie jest jeszcze gorzej niż 4 lata temu...

Trójpak Discovery. Spoko - obejrzyj przez miesiąc... Za dwa lata pożniej 80-90% będzie nadal to samo tam lecieć. Zresztą pamiętam początki emisji do Polski Discovery Sci-Fi i Discovery Civilisation. Były przez piewien czas FTA. Jak je dołączono jest prawie trzy lata później do Cyfry+ to ze zdziwieniem stwierdziłem że nadal są tam te same dokumenty co podczas początkowej niekodowanej emisji.

Niestety te dawne dobre kanały powoli zaczynają schodzić na psy. Jedynie co się zmienia częściej niż pozycje programowe to reklamy....

Kiedyś spadł do 3 ligi zaliczył Hallmark (jeszcze w czasach D2-MAX). Potem obniżkę jakości zaliczył AXN (Canal+ Hiszpański).
O jakości programowej HBO .... szkoda słów (dno). Discovery jakiś 4 lata temu obniżyło swoje loty (najpierw likwidacja edycji polskiej, teraz reanimacja ale bez pomysłu na content). NGC od pewnego czasu też nie ma co zaoferować a jakoś nie kwapi się zakupić cokolwiek... Planete - zaczyna się obsuwa - jakość tłumaczeń - żenada a bł to jedyny kanał gdzie rzetelnie podchodzono do tłumaczenia materiału. No ale jeśli konkurencja ma to w 4 litrach.... (np. geologowie.... q**** czy ci co tłumaczą to maturę w ogóle zdali?)

Był kanał Avante. Ba naprawdę był niezły w porównaniu z Discovery i pro-amerykańsko-brytyjskim propagandowym bełkotem. Ale niestety to już przeszłość.

MTV - kiedyś to był super program. A co teraz z niego zostało?

Telewizja zjada swój własny ogon. Poszli na ilość nie zważając, że potem nie będzie tyle produkcji. Początki tych kanałów tematycznych mogły się pożywić dokumentami wyprodukowanymi wiele lat wcześniej. Skończyły się zapasy i mamy to co mamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry, ale takie gadanie, ze D HD to dno, a NG HD to "cacy" (lub odwrotnie) to tylko g a d a n i e!

Oba kanaly maja porownywalna jakosc i zawartosc. Na obu kanalach jest masa powtorek, "odjazdy i kaszanki" jakosciowe, na obu kanalach sa specyficzne (monotematyczne produkcje) i co z tego!
Na kazdego mowiacego "na nie" mozna znalezc "na tak"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie pisz...... ;-)

Porównuję to co było kiedyś na Discovery a to co jest dziś.
Jakość oferty tych kanałów spada. Przykro to mówić.
Kilka lat temu Discovery by się nie zniżyło do poziomu OCC czy Brainiaca.
Pomijam kwestię oceny jakości merytorycznej tłumaczeń - byłyby to tylko same inwektywy.

Zamiast inwestować w jakość wolą odcinać kupony drenując na maska markę. To się mści.

I nie chodzi o Discovery HD ale ogólnie o całość ich oferty.

Jeśli zabolało że flagowy kanał dokumentalny na Nce tak oceniłem - sorki, ale to Discovery zapracowało na tę ocenę.

NGC HD .... hmmm NGC to już nie to samo co NGC sprzed 2000 roku.

Może sie zreflektują.... Edytowane przez STUDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie gdyz mysle wziasc C+ z NG HD a mam rowniez "n" z Discovery HD. Niestety ale jakosc discovery spadla a i jakosc dzwieku jest slaba chociaz DD 5.1 to tego zupelnie nie slychac. Powiedzcie czy NG HD jest zauwazalnie lepszej jakosci od Discovery HD? Czy dzwiek rzeczywiscie jest przestrzenny czy tylko ampli go tak identyfikuje? Dzieki z gory i pozdr, all

P.S probowalem znalezc bitrate NG HD lecz nie moge znalezc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jakość to oczywiście sprawa subiektywna. Ale akurat mam porównanie, bo chwilowo mam obie platformy.

Jakość obrazu porównywalna. Zależy w sumie od programu, czasem lepiej czasem gorzej, chociaż tu może z lekkim wskazaniem na NG HD. Aczkolwiek źródło z którego go puszczam daje mi obraz lepszej jakości więc to może przez to.

Co do dźwięku to leci 5.1 i to słychać. Co prawda nie wiem jakich efektów oczekujesz po tego typu kanale, w końcu nie lecą tam filmy fabularne. Ale tak poza tym jest ok. Oczywiście nie na wszystkich audycjach jest dźwięk 5.1. Ale na tych co jest, to w sumie nie ma się do czego przyczepić.

Jeśli chodzi o bitrate to DVBviewer pokazuje mi od 5mbit w scenach statycznych, do 17mbit w złożonych scenach z ruchem, więc obleci w sumie. Do bitrate nie mam większych zastrzeżeń. No i co najważniejsze zawartość programowa wydaje się być ciekawsza, przynajmniej z mojego punktu widzenia tak to odbieram. Inna sprawa, że przez 2 lata to mi się Discovery HD przejadł, może to dlatego. Ile razy można oglądać "krótki film" o łowieniu anakondy, 50, 100, 150 razy?

W każdym razie jeśli miałbym wybierać, to wybrałbym NG HD. Zresztą tak wybrałem ;). W N-ce jestem na wypowiedzeniu. Po 2,5 roku używania, czas na zmiany. Tylko boxa recordera i jego funkcjonalności mi żal.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak swoją drogą, to zupełnie nie rozumiem polityki programowej NG HD, w sumie kanał nadaje bodajże półtorej roku (albo troszkę więcej) w tym czasie chyba już mogliby zatroszczyć się o bardziej różnorodną ofertę programową niż w kółko macieju to samo, przez pierwszych parę miesiecy ok, to było da zaakceptowania, ale teraz mogliby chodź kilka razy w tygodniu dawać jakieś premiery, a tak co włącze to albo strażnicy przyrody (bleeee już wymiotuje) albo jeszcze kilka programów powtarzanycy w kółko od samego początku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...